فرهنگ پایداری (بازدید: 317)
چهارشنبه 23/9/1390 - 18:35 -0 تشکر 401440
لقب پدرش سلطان شراب بود

 

 شهید لوکا لاواتللی

محمد حسن قدیری ابیانه از دوستان نزدیک شهید دکترادواردو(مهدی) آنیلی، در یادداشتی در سایت خود درخصوص قتل مشکوک لوکا، فرزند یکی از اشراف ایتالیایی که از دوستان نزدیک ادواردو بوده،‌ آورده است: برنامه خبر ظهر کانال یک تلویزیون ایتالیا در روز 13 فروردین امسال، 3 آوریل 2007 خبر پیدا شدن جسد کنت «لوکا گائتانی لاواتلی» 57 ساله را می‌دهد.
وی فرزند یکی از بزرگترین و معروفترین تولیدکنندگان شراب در ایتالیا که به سلطان شراب معروف است، می‌باشد. پدر وی مالک کارخانه بزرگ و قدیمی تولید مشروبات الکلی به نام مونتالچینو Montalcino است؛ کارخانه‌ای که اینک به دست برادرش جلاسیو Gelasio Gaetani D"Aragona Lovatelli به همراه مراکز پورنو اداره می‌شود.
لوکا از زمان کودکی از دوستان ادواردو آنیلی بود. وی در سال 1988 به همراه ادواردو آنیلی به ایران آمد. در آن زمان ادواردو از طرف شبکه یک تلویزیون ایتالیا مسئول تهیه یک فیلم مستند در مورد ایران شده بود. ادواردو با اعمال نفوذ خود توانسته بود مجوز ساخت چنین برنامه مستندی را بگیرد. او خود مسئولیت ساخت مستند را بر عهده گرفت تا مستندی متفاوت و مبتنی بر حقایق جنگ و ایران بسازد؛ فیلمی که بعداً از تلویزیون پخش شد.
در این سفر ادواردو دوست خود، لوکا گائتانو لاواتللی را با خود به ایران آورد. لوکا در این سفر به عنوان فیلمبردار به ایران آمده بود. در این سفر ادواردو به دوستان ایرانی خود گفته بود که با لوکا در مورد اسلام صحبت کرده و او را تا مرز اسلام آورده است اما نتوانسته او را مسلمان کند. اما بر این باور بود که یک «هل» برای اسلام آوردن او کافی بود و از آن‌ها می‌خواهد که با لوکا صحبت کند.
یکی از دوستان ادواردو در جلسه‌ای به مدت دو ساعت با لوکا در هتل آزادی (اوین) صحبت می‌کند و این جلسه منجر به اسلام آوردن وی و پذیرش تشیع می‌شود. سپس به اتفاق هم به منزل آیت‌الله سید علی گلپایگانی واقع در یوسف‌آباد می‌روند و آنجا مراسم تشرف لوکا به تشیع برگزار می‌گردد. لوکا در این سفر به همراه ادواردو به مناطق جنگی سفر می‌کند. البته این در زمانی است که آتش‌بس بین ایران و عراق برقرار شده بود.
لوکا ناچار بود بین ثروت و عقیده یکی را انتخاب کند و او نیز مثل ادواردو عقیده را برگزیده بود. زندگی ساده و شغل فیلمبرداری را بر تولید مشروب و فعالیت در امور مستهجن را ترجیح داده بود و به خاطر عقایدش توسط خانواده منزوی و مترود شده بود. او به خانواده‌اش گفته بود که بین عقیده و ثروت عقیده را ترجیح می‌دهد.
دوستان ایرانی لوکا می‌گویند در سفری که سال‌ها قبل بعد از اسلام آوردن لوکا به ایتالیا داشته‌اند به منزل او رفته بودند و مشاهده کرده‌اند که لوکا عکس امام خمینی را در اطاق خود نصب کرده است.
یکی از برادران لوکا به نام کریستوفولو Cristofolo که با ادواردو و لوکا بسیار صمیمی بود، بر اثر یک سانحه در ورزش چتربازی چترش باز نشد و جان خود را از دست داد.
جلاسیو برادر لوکا، با لاپو الکان پسر یهودی‌زاده خواهر ادواردو که با شهادت ادواردو به جانشینی پدر ادواردو برگزیده شد، دوست بوده و در فسادهای او مشارکت داشته است.
شباهت قتل هر دو نفر (ادواردو و لوکا) نشان می‌دهد که قتل توسط یک گروه انجام شده است با این تفاوت که لوکا از نظر جسمانی قوی‌تر از ادواردو بوده و مقاومت‌هایی از خود نشان داده است و زخم‌هایی بر بدن او مشاهده گردیده است که پلیس در صدد نسبت دادن آن به زخم‌های هنگام پرت شدن از پل است. حال آنکه اگر او خود را از پل پرت کرده بود نباید مسیر راه پله به خون او آغشته باشد.
برخی منایع نیز سعی می‌کنند با گمانه‌پردازی قتل او را به معتادینی که ممکن است در محل تردد داشته بند نسبت دهند و یا او را نیز به اعتیاد مواد مخدر متهم نمایند.
یکی از تاکتیک‌های صهیونیست‌ها برای تمرکز ثروت ازدواج با افراد بسیار ثروتمند است تا از این طریق ثروت به فرزندان یهودی‌زاده برسد، اما توطئه در اینجا ختم نمی‌شود بلکه مرگ و میر در خانواده‌ای که یکی از آن‌ها با زنی یهودی ازدواج کرده است، شروع می‌شود. به نحوی که سهم ارث وارثین یهودی افزایش یابد. این همان بلایی است که بر سر خانواده ادواردو نازل شد و ظاهراً خانواده گائتانی نیز احتمالاً دچار آن شده است.
مراسم تشییع لوکا 17 فروردین در کلیسای سانتا ماریا در تراستوره در رم برگزار گردید. در این مراسم آلین الکان شوهر یهودی خواهر ادواردو نیز حضور داشت. 200 نفر در تشییع جنازه لوکا شرکت کردند. ادواردو آنیلی به دوست ایرانیش گفته بود که آلین الکان یهودی (شوهر خواهر ادورادو) کانون خطر و توطئه علیه او است.
منبع:فارس

خوش  دارم كه مجهول و  گمنام ،

 به سوی  زجر دیدگان دنیا بروم ، در رنج و شكنجه آن ها شركت كنـم ، همچـــون  سربازی خاكی در میان انقلابیـــون آفریقا بجنـگم تا به درجـه شهادت نایل آیـــم.

 

" شهید دكتر چمران "

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی