انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 6790)
دوشنبه 23/2/1387 - 6:14 -0 تشکر 39776
احضار روح با نعلبكی

سلام

یه مقاله علمی دیدم گفتم بذارم اینجا...چون برای خیلی ها هم شاید جای سوال باشه

................

............... 

در مجلسی كه به وسیله حروف و نعلبكی احضار روح می كردند شركت كردم اما اصلا نتوانستم باور كنم كه این روح است كه دارد نعلبكی را روی حروف حركت می دهد و مرتب از او سؤال می كردم كه آیا شما جن هستید. و او جواب می داد نه. آیا روح می تواند به این راحتی از عالم ملكوت پایین بیاید یا اینكه كسی كه احضار شده بود در حقیقت یك جن بود ؟اضافه می كنم كه او بعضی سوالها را اشتباه جواب می داد و همچنین نمی توانست سؤالی را كه در ذهن ما بود و بر زبان نمی آوردیم را جواب درست بدهد؟

...........
* ادله مختلف فلسفی، حسی و تجربی بر اثبات وجود روح اقامه شده است. هم چنین نمی توان امكان ارتباط با ارواح را از طریق صحیح علمی برای افراد خبره در این كار، انكار كرد. از سخنان پیشوایان بزرگ اسلام نیز امكان این موضوع ثابت می شود، ولی سخن در این جا است كه تنزّل دادن مسأله ای به این مهمی تا آن جا كه هر كس برای سرگرمی و تفریح نعلبكی یا استكان یا میز گرد چرخانی درست كرده و مشتی مرد و زن و كوچك و بزرگ دور آن جمع شوند؛ یكشب روح بوعلی سینا را حاضر كنند و شب دیگر مزاحم زكریّای رازی گردند و شب سوم انیشتاین را حاضر كنند و...گل بگویند و گل بشنوند و از تاریخ زایمان خانم گرفته تا صحت و بطلان مذاهب و ادیان و مكتب های فلسفی سخن به میان آورند و آن ارواح نیز برای این كه خاطر خطیر سؤال كنندگان مكدّر نشود و از آنها نرنجند، طبق میل و علاقه آنها پاسخ دهند و...؟!
البته ارتباط با ارواح را به عنوان یك واقعیت می توان پذیرفت؛ ولی نباید از نظر دور داشت كه این مسأله مورد سوء استفاده عده زیادی قرار گرفته و یك واقعیت با هزاران اوهام به هم آمیخته شده است. ازاین رو از میان هزاران مدّعی شاید تنها یكی راستگو باشد.

............
برای نمونه شما از آن روح سؤال های كلی كه پاسخ آن امكان تطبیق بربسیاری از جزئیات را دارد نپرسید و بر پاسخ به سؤالات خصوصی خود اصرار ورزید؛ مثلاً اسم چند تن از دوستان خود را در دفتر تلفن خویش در نظر بگیرید و شماره تلفن آنها را بپرسید یا از خصوصیات و علایم اتاق تان سؤال كنید.در غیر این صورت كلی گویی هایی از قبیل «خطری برای شما پیش آمده كه به خیر گذشته است و مواظب باشید تكرارنشود» یا «در بچگی كسالتی پیدا كردید كه خیلی شما را ناراحت نمود» یا «اسرار خود را به همه كس نگو» یا«خواب های خوشی خواهید دید» یا «مسافری در سفر دارید كه در آینده نزدیكی باز می گردد» یا «زیاد برای بعضی مطالب غصه نخورید كم كم درست می شود» و... این كلی گویی ها دلیل بر عدم واقعیت ارتباط است. روشن است كه هر كس معمولاً مسافری در سفر دارد و یا خواب های خوب و بدی هم می بیند و برای پاره ای از مطالب هم غصه می خورد و... .

....
اما چرا نعلبكی و یا میز حركت می كند؟ ممكن است حركت آن معلول تمركز نیروی فكری شخص باشد. ازاین رو حركت غالبا موافق طرز تفكر و نوع تمایلات آن شخص یا اشخاص است نه موافق روحی كه مدعی ارتباط با او هستند و در برخی موارد هم معلول به كارگیری ترفندی از طرف آن شخص است. 

برای اطلاع بیشتر ر.ك: ارتباط با ارواح، آیت اللّه ناصر مكارم شیرازی.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

سه شنبه 24/2/1387 - 20:25 - 0 تشکر 39914

راستش تا حالا چند بار تکرار کردم، اما نمتوجه نمی شدم که حرکت نعلبکی شوخی افرادیه که با هم داشتیم روح احضار می کردیم یا نه!

خیلی خوب بود...موفق باشید!

پنج شنبه 26/2/1387 - 23:39 - 0 تشکر 40135

با سلام

میکروی عزیز بنده جسارتا یه سوال از محضرتون داشتم میشه بفرمائید احضار روح با نعلبکی چه ارتباطی با انجمن روان شناسی داره؟!

تشکر میکنم

دوشنبه 30/2/1387 - 7:26 - 0 تشکر 40324

.:.مرجان آسمانی.:.

با سلام

البته من یه بار توی یکی از کتابهای آنتونی رابینز خوندم که ایشون گفته بودند که ممکنه این نیروی افراد حاضر توی اون جلسه باشه

چون بالاخره همه ما روح داریم و روح هم قدرت زیادی داره

البته نمیدونم آیا نظر ایشون درسته یا نه؟! 

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران
تا از دلم بشوئی غمهای روزگاران...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی