• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن بورس > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
بورس (بازدید: 632)
يکشنبه 13/9/1390 - 7:29 -0 تشکر 396163
شکست غرب درفرستادن گزارش آژانس به شورای امنیت+لیست 180 شرکت و افراد تحریم شده توسط اتحادیه اروپا

لیست 180 شرکت و افراد تحریم شده توسط اتحادیه اروپا+سند
 
شفاف:«اروپا نمی‌تواند جایگزینی برای نفت ایران بیابد.» این جمله‌ای است که این روز‌ها در مطبوعات غربی و از زبان کار‌شناسان اقتصادی اروپایی زیاد شنید شده است و به نظر می‌رسد در تلاطم دیپلماتیک تهران و غرب، نفت و بانک مرکزی ایران از گزند تحریم‌های اتحادیه اروپا دور بماند.

در هر حال خیز بلند انگلستان و فرانسه برای تحریم بانک مرکزی و نفت جمهوری اسلامی به سد بلند بحران اقتصادی و وابستگی کشورهای بحران‌زده اروپایی که نفت خود را با شرایط مناسب از ایران تامین می‌کنند برخورد کرده است تا مساله تحریم ایران در غرب به چالش تازه‌ای تبدیل شود.


سایت اصلی اتحادیه اروپا
 


چالشی که بحران تازه در عدم موفقیت در تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران را در پی خواهد داشت.

البته دومین نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا به منظور اعمال تحریم‌های بیشتر علیه جمهوری اسلامی در پی انتشار تازه‌ترین گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران، پنجشنبه گذشته در بروکسل مقر اتحادیه اروپا برگزار شد که منجر به تحریم ۱۸۰ شرکت و شخصیت ایرانی شد.

نکته جالب اینجاست که ۱۲۰ شرکت که در لیست تحریمهای غرب قرار دارند از شرکت‌های وابسته به کشتی رانی هستند که اکثر آن‌ها نیز به حمل نفت و جابجایی نفت اختصاص داشته‌اند و با توجه به این لیست ثابت می‌شود که بعد از تریم ارزی، تحریم نفتی ایران در اولویت اتحادیه اروپال و آمریکا قرار دارد هر چند که با تجه به وضعیت اقتصادی اتحادیه اروپا و اقتصاد بحران زده آن، تحریم نفت ایران و حتی بانک مرکزی ایران چندان آسان نخواهد بود.

نکته دیگر آنکه اکثر این ۱۲۰ شرکت وابسته به کشتی رانی، خارج از ایران ثبت شده‌اند و کشورهای دوبی، چین، فرانسه، پاکستان، تایلند و مالزی بیشترین سهم را دربین این شرکتهای ثبت شده دارند.

در این بین نام تمام بانک‌های ایرانی نیز در لیست تحریم‌ها دیده می‌شود و شاید این اولین گام برای تحریم جدی بانک مرکزی ایران باشد.

به گزارش شفاف لیست شرکت‌ها و افراد تحریم شده عبارتند از:

بانک‌ها، بانکی‌ها و شرکت‌های بازرگانی:

در میان لیست دوم دسامبر ۲۰۱۲ تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران، نام افرادی همچون دکتر احمد عزیزی (بانک ملی)، حسن بهادری (بانک آرین)، پیمان نوری (بانک رفاه)، کامران دانشجو، عبدالناصر همتی (بانک سینا)، محمود جهرمی (بانک صادرات)، مجید خوانساری (شرکت کالای الکتریک)، محمود رضا خاوری (بانک ملی)، محمودرضا مشکاتیان (پارسیان)، محمود محبیان (پست بانک)، صدیقی (بانک ملی)، علی کریمیان (بازرگانی)، میلاد جعفری (بازرگانی)، محمدرضا رضوانی‌زاده (سوره)، جواد آل یاسین و بهمن ولیکی (بانک توسعه) دیده می‌شود.

شرکت‌های هسته‌ای و وزارت دفاع:

همچنین نام برخی از دانشمندان هسته‌ای و مدیران رده بالای وزارت دفاع نیز در این ردیف قرار گرفته است.

شرکت آریا نیکان (تهیه مواد تعیین شده در بخش راکتور)، برق آذرخش (دخیل در برق رسانی به نیروگاه هسته‌ای)، بهینه بازرگانی، عیوض تکنیک (تولید کننده تجهیزات خلاء)، Fatsa (پردازش اورانیوم و تولید سوخت هسته‌ای ایران)، شرکت غنی اورانیوم سازی، ایران پویا (اکسترودر آلومینیوم)، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی فلات قاره ایران)، کارانیر (خرید برای تجهیز صنعت)، خلاء آفرین پارس، MACPAR Makina San Ve Tic (ثبت شده در استانبول، تامین کننده مواد مورد نیاز برای یکی از صنایع زیرمجموعه وزارت دفاع)، مهندسی توسعه ساخت اتمی (کالای الکتریکی مورد نیاز در صنایع هسته‌ای)، سنجش مبین، متافاز (وابسته به دانشگاه مالک اش‌تر)، سامان نصب زاینده رود (پیمانکار ساخت و ساز) سامان توسعه آسیا، صنایع ثامن، سوره (سوخت هسته‌ای شرکت راکتور)، STEP Standart Teknik Parca San ve TIC A. S (ثبت شده در استانبول)، سورنا (شرکت ساخت و راه اندازی هسته‌ای)، تابا (ساخت ابزار برش)، تست تفسیر (تولید و عرضه ظروف خاص UF۶، توسعه سیلو‌ها، یار صنعت، توربو کمپرسور نفت به دلیل مشارکت در برنامه هسته‌ای در لیست تحریم قرار گرفته‌اند.

نکته جالب توجه اینجاست که اکثر شرکت‌های هسته‌ای تحریم شده، شرکت‌های بازرگانی تجهیزات هستند نه شرکت‌های مهندسی. بر اساس این لیست ۳۰ شرکت هسته‌ای تحریم شده، شرکت‌هایی هستند که تجهیزات را برای نیروگاه‌های کشور معامله می‌کردند.

اعضای سپاه پاسداران:

عظیم آقاجانی، ابوالقاسم طباطبایی (سید اکبر طهماسبی) و یاس ایر نیز به دلیل ارتباط به سپاه پاسداران در این لیست قرار دارند.

نام قاسم نبی‌پور (خبازی)، ناصر باطنی، منصور اسلامی، محمد طلایی، محمد مقدمی فرد، کاپیتان علیرضا قزل، غلام حسین گل پرور، حسن جلیل‌زاده، محمد هادی پژند، احمد سرکندی، سید علاء الدین سادات رسول نیز در این لیست دیده می‌شود.

شرکت و افراد وابسته به کشتیرانی:

از سوی دیگر نام احمد تفضلی از مدیران و مسئولین خطوط کشتیرانی منسوب به ایران در داخل و خارج کشور نیز در این لیست حضور دارد.

E-Sail Shipping Company (ثبت شده در شانگهای)، موسسه آموزشی کشتیرانی، کشتیرانی کارا (هامبورگ)، شرکت خای بار، آژانس دریایی Boustead (مالزی)، خط کشتیرانی کیش، خدمات کشتریانی دایاموند (اسکندریه)، OTS Steinweg Agency، شرکت دریایی Good Luck (دوبی)، Ocean Express Agencies (پاکستان)، OTS Steinweg (استنبول)، Universal Transportation Limitation (تایلند)، Walship SA (الجزایر)، Acena Shipping Company، Alpha Kara Navigation Limited، Alpha Nari Navigation، Aspasis Marine Corporation (دوبی)، Atlantic Intermoda، Avrasya Container Shipping Lines، Azores Shipping (دوبی)، Beta Kara Navigation (ملتا) و در مجموع بیش از صد شرکت کشتیرانی که در خارج از کشور ثبت شده‌اند (دوبی، هنگ کنگ، امارات، شانگهای، هامبورگ، اسکندریه، پاکستان، استانبول، تایلند، الجزائر، قبرس، مالتا، سنگاپور، داگلاس ایرلند، ایسلند، لندن، تریخ توماس فرانسه، لو شو و پاناما) در این لیست دیده می‌شود. همانطور که گفته شد، این شرکت‌ها در بحث حمل و نقل محموله‌های نفتی فعالیت داشتند.

در هر حال، در حال حاضر همه غربی‌ها متفق‌القول شده‌اند که نفت ایران غیرقابل تحریم است و در شرایط ملتهب سیاسی فعلی، نمی‌توان از نفت صادراتی ایران صرف‌نظر کرد.

بسیاری از کار‌شناسان ایرانی و خارجی اعلام کرده بودند که در صورت تحریم ایران، قیمت‌های جهانی نه‌ فقط نفت، بلکه قیمت‌های جهانی انرژی افزایش می‌یابد و همه کشور‌ها چه مصرف‌کننده و چه تولیدکننده، با مشکل مواجه می‌شوند.

به نظر می‌رسد، غرب که درفرستادن گزارش آژانس به شورای امنیت با شکست مواجه شد، دور تازه‌ای از تلاش‌ها برای اعمال تحریم‌های یک جانبه و خارج از چارچوب شورای امنیت را در دستور کار قرار داده است. تلاش‌هایی که پیش‌گام آن سه کشور بریتانیا، آمریکا و کانادا بودند که مدعی شدند در اقدامی هماهنگ تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کردند. هر چند این اقدام چندان هم هماهنگ نبود چرا که این سه کشور تنها در تحریم شرکت‌های فعال در حوزه انرژی جمهوری اسلامی با یکدیگر هماهنگ بودند و آمریکا، بریتانیا و کانادا را در تحریم بانک مرکزی همراهی نکرد.

با این حال این تحریم‌ها سرآغازی شد بر اعمال فشارهای تازه علیه جمهوری اسلامی ایران؛ اعمال فشارهایی که تنها مورد حمایت فرانسه قرار گرفت و نیکلا سارکوزی، رییس‌جمهوری این کشور، در نامه‌ای از رهبران کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و ژاپن خواست به تحریم بانک مرکزی و صنعت نفت ایران بپیوندند.


در هر حال باید نشست و دید نتیجه این تلاش‌های رو به شکست غرب چه خواهد بود و آیا سرانجام تحریم‌های نفتی برای ایران اعمال می‌شود یا خیر؟

 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 13/9/1390 - 9:2 - 0 تشکر 396176

سلام
بعید نیست اعمال بشه

هرچند خود امریکا هم ضرر کنه
غربی ها ازین خودزنی ها برای شکست خیلی استفاده کردن
نمونش همین وضع آمریکا هست که سالهای ساله بدهی های سنگین به کل جهان داره ولی کمر خم نکرده و داره ادامه میده و پیشرفته ترین کشور دنیاست...فقط و فقط هم به خاطر همراهی سیاستمدارا ومردمشه...سیاستمداراش به حقوق بالایی که دارن اکتفا میکنن و....
نمونه جالبترش خالی کردن گندمش تو دریاش بوده در حالی که خود مردمش گندم کم داشتن...ازین نمونه خودزنی ها زیاد انجام داده

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

يکشنبه 13/9/1390 - 23:54 - 0 تشکر 396544

soltan_azdad گفته است :
[quote=soltan_azdad;507077;396176]سلام
بعید نیست اعمال بشه

هرچند خود امریکا هم ضرر کنه
غربی ها ازین خودزنی ها برای شکست خیلی استفاده کردن
نمونش همین وضع آمریکا هست که سالهای ساله بدهی های سنگین به کل جهان داره ولی کمر خم نکرده و داره ادامه میده و پیشرفته ترین کشور دنیاست...فقط و فقط هم به خاطر همراهی سیاستمدارا ومردمشه...سیاستمداراش به حقوق بالایی که دارن اکتفا میکنن و....
نمونه جالبترش خالی کردن گندمش تو دریاش بوده در حالی که خود مردمش گندم کم داشتن...ازین نمونه خودزنی ها زیاد انجام داده

سلام

راست میگید...هیچی بعید نیست

اما افزایش 240 واحدی امروز و صد واحدی پریروز در بازار بورس تهران نشان از ایجاد یك آرامش در دل خریداران دارد .

یعنی خبر صحیحه

كلا شاخص كل ، نبض اوضاع كشور را نشون میده....همانطور كه با افزایش فشار نبض تند میشه ...با افزایش فشار های سیاسی هم نبض بورس بیشتر شده و شاخص منفی میشه

ممنونم سلطان جان اومدی اینطرفا

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 16/9/1390 - 13:35 - 0 تشکر 397465

گزارش فارس از تجارت 9 ماهه ایران و اتحادیه اروپا
شکست تحریم به روایت آمار/مبادلات ایران و اروپا به ۱۹ میلیارد یورو رسید


خبرگزاری فارس: درحالی کشورهای اروپایی از شعار تحریم ایران دم می زنند که یورو استات در جدیدترین گزارش خود حجم مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا طی ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ را 19 میلیارد یورو اعلام و ایران را هفتمین منبع تامین نفت مورد نیاز این اتحادیه معرفی کرد.


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس پایگاه خبری یورو استات وابسته به کمیسیون اروپا در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد حجم مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا طی ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ به 19 میلیارد یورو رسیده است.
مبادلات ۱۹ میلیارد یورویی ایران و اتحادیه اروپا در حالی است که این اتحادیه از اواسط سال گذشته میلادی و تحت فشار آمریکا تحریم های یک جانبه ای را علیه ایران به اجرا گذاشته است. در سال گذشته میلادی که نخستین سال اجرای تحریم های یک جانبه بود حجم مبادلات دو کشور با رشد ۲۴ درصدی به 24.5 میلیارد یورو رسید.


در عین حال مبادلات دو طرف در ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل 4.5 درصد کاهش داشته است. طی ژانویه تا سپتامبر 2010 حدود 19.9 میلیارد یورو کالا بین ایران و اتحادیه اروپا مبادله شده بود.
بر اساس این گزارش ۲۷ کشور اروپایی در ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ بالغ بر 11.4 میلیارد یورو کالا از ایران وارد کردند که این رقم نسبت به سال قبل افزایش یا کاهشی نداشته است.


صادرات این اتحادیه به ایران طی این مدت نیز 7.6 میلیارد یورو اعلام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10.7 درصد کاهش داشته است. اروپا در ۹ ماه نخست سال گذشته میلادی 8.5 میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بود.
به گزارش فارس آمارهای یورو استات از افزایش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ماه سپتامبر2011(شهریور) خبر داده است. اتحادیه اروپا در این ماه 874 میلیون یورو کالا به ایران صادر کرد که این رقم نسبت به ماه قبل از آن ۳ درصد رشد داشته است. در ماه اوت 847 میلیون یورو کالا به ایران صادر شده بود.


واردات این اتحادیه از ایران در سپتامبر 2011 نیز 1.363 میلیارد یورو اعلام شده است که نسبت به ماه قبل از آن یک درصد کاهش داشته است. در ماه اوت 1.528 میلیارد یورو کالا از ایران توسط اتحادیه اروپا وارد شده بود.
بر اساس این گزارش نفت مهمترین کالای وارداتی اتحادیه اروپا از ایران است. ایران طی سال های اخیر در میان ۱۰ کشور بزرگ صاردکننده نفت به اروپا قرار داشته است و به رغم تلاش های تحریمی توانسته است این موقعیت خود را همچنان حفظ کند. در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی صادرات نفت ایران به اتحادیه اروپا از مرز 10 میلیارد یورو گذشت و به 10.39 میلیارد یورو رسید. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.3 درصد رشد داشته است.


ایران هفتمین منبع تامین نفت مورد نیاز اروپا طی این مدت شناخته شده است و 4.9 درصد کل واردات نفت اروپا را در این مدت به خود اختصاص داده است. کل واردات نفت اروپا در ۹ ماه نخست ۲۰۱۱ بالغ بر 213 میلیارد یورو اعلام شده است.
در سال گذشته میلادی نیز 12.79 میلیارد یورو نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا وارد شد که نسبت به سال قبل از آن رشد 5.6 درصدی را تجربه کرده بود. سهم ایران در تامین نفت مورد نیاز اروپا در سال گذشته میلادی 5.56 درصد برآورد شده است

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی