بهداشت و سلامت (بازدید: 1573)
جمعه 11/9/1390 - 15:12 -0 تشکر 395521
گیاه آویشن در رفع عفونت های قارچی دهان مؤثر است

محققان كشورمان برای نخستین بار در كشور موفق شدند. تاثیر گیاه آویشن بر عفونت های قارچی دهان را به اثبات برسانند.
دكتر بیت اللهی مدیر این پروژه كه قرار است، جزییات آن در «هفتمین جشنواره دندانپزشكی شهید دكتر احمد هدایت» كه 10 اسفندماه در تهران برگزار می شود، ارایه شود، با اعلام این خبر افزود: در پژوهشی كه به منظور ارزیابی آثار ضدقارچی داروهای گیاهی بومی ایران (آویشن zataria multiflora) بر قارچ های دهان انجام شد. آثار مثبت این گیاه دارویی در درمان عفونت های قارچی ناشی از دندان مصنوعی مورد تاكید قرار گرفت.
وی خاطر نشان ساخت: براساس یافته های این پژوهش كه در مجله phythotherapy research نیز به چاپ رسیده است، محققان دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران، آثار ضدقارچی ژل آویشن را در مقایسه با داروی استاندارد miconazole بر عفونت های قارچی ناشی از «دست دندان» (دندان مصنوعی) بررسی كرده اند.
دكتر بیت اللهی با اشاره به اینكه این پژوهش روی 24 بیمار مبتلا به عفونت های قارچی ناشی از دندان مصنوعی انجام گرفته، تصریح كرد: یافته های این پژوهش بیانگر آن است كه ژل آویشن التهاب و قرمزی مخاط زیر «دست دندان» را دراین بیماران بسیار بهتر و موثرتر از داروی
miconazole كاهش داده اند.
وی گفت: نتایج حاصل از این بررسی و پژوهش های مشابه می تواند، در جهت تولید داروهای ضدقارچی قابل رقابت با نمونه های مشابه خارجی راهگشا باشند.
این پژوهشگر ادامه می دهد: با توجه به وجود منابع غنی گیاهان دارویی در ایران، امكان تولید انبوه این داروی گیاهی وجود دارد.
گفتنی است، «هفتمین جشنواره علمی- پژوهشی دندانپزشكی شهید دكتر احمد هدایت»با هدف تشویق پژوهشگران و گسترش رویكرد تحقیقاتی درحل معضلات دندانپزشكی و ارج نهادن به فعالیت های انجام شده در حوزه دندانپزشكی 10 اسفندماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برپا می شود

My Name Is SRM KAbir

شنبه 12/9/1390 - 13:33 - 0 تشکر 395909

دراین مورد هم حدیثی از امام صادق داریم بخوانید وبر خود ببالید که دینتان کامل است:

مكارم الأخلاق :

امام صادق علیه‏السلام فرمود : «چهار چیز است كه دیده را جلا مى‏دهد و سود دارد و زیانى نمى‏آورد» .
درباره آنها از او پرسیدند .
فرمود : «آویشن و نمك كه چون در بر هم قرار گیرند . . . بادها را از دل برون مى‏رانند ، انسداد را مى‏گشایند ، بلغم را مى‏سوزانند ، آب را [در بدن] به جریان درآورند ، بوى دهان را خوش مى‏سازند ، معده را نرمى مى‏دهند ، بوهاى بد را از دهان ببرند و ...» .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی