سينما و تلویزیون (بازدید: 416)
سه شنبه 8/9/1390 - 23:3 -0 تشکر 394432
انتقاد عجیب یک بازیگر زن

انتقاد شدید یک بازیگر زن از وضعیت سینمای ایران


یک بازیگر تلویزیون وسینما گفت: مردم از سینمایی که با واقعیت های جامعه فاصله دارد روز به روز دورتر می شوند و این رنج بزرگی است.

به گزارش جهان گوهر خیراندیش در گفتگو با همراهان نیوز افزود: در سینمای ما و تلویزیون ما به خاطر محدودیت هایی که وجود دارد باعث رنج ما و خنده تماشاچی می شود. به طور مثال فیلم یه حبه قند را که دیدم ضمن اینکه همه ی دست اندرکاران این فیلم را تحسین می کنم و به کارگردان محترم تبریک می گویم. صحنه ای در ان بود که پسری از سربازی بیرون آمد و متوجه می شود پدرش مرده است و مادرش روبروی او ایستاده بود؛ نمی توانستند هیچگونه احساس خود را نسبت به هم جزء از دور نشان بدهند و حال شما خودتان قضاوت کنید؟

وی تصریح کرد : من فکر می کنم سینمای ایران دارد بی سرپرست و بدون صاحب اصلی می شود. هیچ کس نمی تواند دلسوز واقعی سینمای ایران شود و این شبهاتی که در آن بوجود آمده و این ناهمگونی که وجود دارد کمی نگران کننده است.

خیراندیش ادامه داد: الان جنگ بین سلیقه هاست برای همین کسی دلش نمی سوزد. سینما و فرهنگ مملکت ما وقتی صادر می شود به کشورهای دیگر یا حتی در خود کشور، قرار است الگو یی معلوم ومشخص از یک جامعه درست باشد به همین دلیل در این موضوع کمی اهمال می شود.

وی گفت : ما در هر شغل یا کاری هستیم باید مومن به کاری که انجام میدهیم باشیم تا بتوانیم درواقع مسئولیتهای خودمان را فراموش نکنیم، میتوانیم موثر باشیم و سازندگی ایجاد کنیم، سانسورهای شدید که ما در تلویزیون برای فیلم ها داریم باعث می شود مردم ما فیلم نبینند و همه به ماهواره توجه کنند و به کانالهای بیگانه متوسل شوند.

خیراندیش گفت: تماشاگران درزندگی شخصی یک جور و در فیلم جوردیگری ما را می بینند به همین دلیل باور نمی کنند و به همین علت ما تماشاچی را به مرور از دست می دهیم .

این بازیگر سینما اضافه کرد : واقعیت ها در زندگی از کنارمان عبور می کند و نمی توانیم در فیلم نمایش بدهیم به همین دلیل وقتی به دروغ نزدیک می شویم تماشاچی از ما دور می شود.

خیراندیش درخصوص آخرین کار خود گفت : تا دیروز سرصحنه فیلم فرات آقای مازیارمیری بودم که برای محرم امسال ازشبکه دو که به زودی پخش خواهد شد، و در روزهای قبل چند صحنه که از دختران حوا کار آقای حسین سهیلی زاده مانده بود را تمام کردم.

منتظر اکران فیلم علفزار به کارگردانی محمد علی طالبی هستم که می توانم از اینجا به تمام عوامل فیلم تبریگ بگویم بابت گرفتن فیل طلائی از جشواره ی هند و متاسفانه همین جا باید به گویم خبری به این مهمی خیلی کوچک و مختصر در روزنامه در صفحات دوم و سوم نوشته شد در حالی که در بیشتر جشنواره های مختلف، این فیلم دیده شد و جایزه گرفت .

چهارشنبه 9/9/1390 - 20:28 - 0 تشکر 394792

با سلام
نه تو رو خدا احساسشون رو به هم ابراز کنن مثل یک پسر و مادر واقعی!!!!
شاید خیلی ها باشن که واقعا نخوان چهره ی واقعی بیرون از فیلم بعضی بازیگران رو در فیلم مشاهده کنن.
این که بین چهره ی بیرون و داخل فیلم بعضی بازیگران فاصله زیادی وجود داره به اعتقادات شخصی خود بازیگرا برمی گرده.
ولی سینما و تلویزیون ایران به عنوان یک کشور اسلامی وظیفه داره که از نشون دادن بعضی چیزها خودداری بکنه و اونها رو سانسور کنه.

کوله بارت را ببند

شاید ابن چند سحر فرصت آخر باشد

که به مقصد برسیم

بشناسیم خدا را

و بفهمیم که یک عمر چه غافل بودیم...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی