ورزش و تندرستی (بازدید: 368)
سه شنبه 8/9/1390 - 15:8 -0 تشکر 394205
ایران صفر - چین 3 ؛ شوك بزرگ!

جام جهانی والبیال– ژاپن
تیم ملی ایران در هشتمین دیدار خود در مسابقات جام جهانی والیبال در حالی كه همه از پیروزی برابر چین صحبت می كردند، مقابل این تیم متحمل شكست شد.
 تیم ملی ایران در هشتمین دیدار خود در مسابقات جام جهانی والیبال در حالی كه همه از پیروزی برابر چین صحبت می كردند، مقابل این تیم متحمل شكست شد.

پیش از این مسابقه تیم والبیال ایران با 12 امتیاز در رتبه ششم و چین با تنها یك امتیاز در قعر جدول رده‌بندی جام جهانی جا داشت. ولاسكو همراه تیم ایران یك پیروزی در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا و یك شكست در انتخابی لیگ جهانی را مقابل چینی‌ها در كارنامه داشت و حالا در سومین رویارویی رسمی با این تیم انگیزه زیادی برای پیروزی داشت.

تیم ملی والیبال ایران با تركیب بازیكنانی چون مهدی بازارگرد، امیر حسینی، پوریا فیاضی، محمد موسوی، حمزه زرینی، علیرضا نادی و فرهاد ظریف بازی را آغاز كرد. این در حالی بود كه آرش كشاورزی و علی حسین در تركیب 12 نفره تیم ایران برای این دیدار قرار نداشتند.

گیم نخست:

بازیكنان و كادر فنی هر دو تیم شناخت كاملی از یكدیگر داشتند و در شروع این دیدار بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند. توپ‌گیری و دریافت عالی از هر دو تیم موجب می‌شد تا آبشارهای قدرتی كمتر در زمین بخوابد و بازیكنان ایران و چین به آبشارهای سرعتی و فریب دفاع روی تور روی آورند. محمد موسوی در این گیم عملكرد تحسین برنگیزی را به نمایش گذاشت اما دفاع خوب روی تور چین و همچنین چند امتیاز مشكوكی كه داور به چشم بادامی‌ها داد موجب شد تا وقت استراحت فنی دوم با اختلاف 4 امتیاز به سود چین تمام شود. همه نگاه‌ها متوجه خولیو ولاسكو مربی متفكر ایران بود. كادر فنی تیم ایران در بازی‌های گذشته نشان داده بودند خیلی خوب می‌توانند با جابه‌جایی مهره‌ها تیم را به بازی برگردانند. چینی‌ها كه سر تسلیم شدن نداشتند و به دنبال انتقام شكست در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا بودند با امتیاز‌های 20-15 از ایران پیش افتاده‌بودند. ولاسكو وقت استراحت فنی خواست و یك بار دیگر دستورات تاكنیكی را با بازیكنان مرور كرد. پوریا فیاضی با هوشندی خود فاصله امتیاز‌ها را كاهش داد اما وی‌ژونگ بلافاصله این امتیاز را جبران كرد تا چین هر لحظه به پیروزی در گیم نخست نزدیك شود. ولاسكو در ادامه مهدوی و غفور را به میدان فرستاد اما حتی دفاع خوب مهدوی هم نتوانست ایران را به بازی برگرداند و این گیم با نتیجه 25-19 به سود چینی‌ها تمام شد.

گیم دوم:

تیم چین در آغاز گیم دوم هم بازی خوبی انجام داد و خیل زود دو امتیاز از ایران پیش افتاد. ولاسكو بعد از مشورت با سیچلو دستیار خود تصمیم گرفت، غفور را به جای بازارگرد به میدان بفرستد. غفور بلافاصله پس از آمدن به زمین یك سرویس را به امتیار تبدیل كرد. تیم ایران كه به كار تركیبی و پشت تور روی آورده بود دفاع روی تور چین را فریب داد اما در مقابل، چینی‌ها كه سرویس‌های قدرتی را در دستور كار خود داشت همچنان از ایران بهتر كار می‌كرد. نظری افشار هم به میدان آمد تا شاید آبشارهای قدرتی او چاره كار تیم ایران باشد. بازیكنان ایران كاملا بازی را رها كرده بودند. آمار بالای سرویس‌های خطای تیم ایران موجب می‌شد تا وقت استراحت دوم هم به سود چین تمام شود. پس از وقت استراحت دوم با بازی خوب نظری افشار ایران چند امتیاز از دست رفته را جبران كرد. محمد موسوی هم با آبشار‌های سرعتی خود اجازه نداد بار دیگر پاسور هوشمند چین از پس دریافت توپ برآید. وقتی چین در امتیاز 21 پنج امتیاز از ایران جلو افتاد ولاسكو مجبور شد تا برای دومین بار وقت استراحت بگیرد. كاپیتان نادی مثل همیشه با تعصب آبشار‌های قدرتی رانگ‌مین را دفاع می‌كرد اما هر چه چینی‌ها بهتر كار می‌كردند انگیزه ایرانی‌ها كمتر می‌شد تا این گیم نیز با امتیاز 25-19 به سود چین تمام شود.

گیم سوم:

هونگ‌مین سرعتی زن تیم چین بدون تردید یكی از ستارگان این دیدار بود كه در آغاز گیم سوم با آبشار‌های سرعتی خود بارها خط دفاعی تیم ایران را تسلیم كرد. دریافت‌های ناامید كننده و آبشار‌های ضعیف قدرتی زن‌های تیم ایران، بازی متفاوتی را از این تیم به نمایش گذاشته بود. ولاسكو كاملا عصبانی و نگران بازی را دنبال می‌كرد. بعد از وقت استراحت فنی دوم قدری بازی تیم ایران بهتر شد اما همچنان 2امتیاز از حریف عقب بود. نظری افشار به سختی برای ایران امتیاز می گرفت اما دفاع روی تور ایران خیلی راحت امتیاز می‌داد. چین 6 امتیاز از ایران جلو افتاد. ولاسكو باز هم وقت استراحت خواست اما تیم ایران همچنان بدون برنامه بازی می‌كرد. هنوز تیم ایران نتوانسته بود حتی یك امتیاز از چین جلو بیافتد. فرهاد ظریف بهترین لیبروی آسیا نمی‌توانست آبشار‌های حریف را خوب دفاع كند.

تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا با نتیجه 3 بر صفر و با امتیاز‌های (25-19، 25-19 و 25- 17)مقابل چین نایب قهرمان آسیا شكست خورد تا همچنان با 12 امتیاز در میانه جدول جای گیرد.این نخستین پیروزی چین در این دوره از مسابقات بود.

ملی‌پوشان والیبال ایران روز جمعه 11 آذر ساعت 5:30 صبح در شهر توكیو به مصاف برزیل مدعی قهرمانی جام جهانی می‌روند.


منبع: عصر ایران

 

سه شنبه 8/9/1390 - 20:6 - 0 تشکر 394269

با نام خدا و سلام
چه بد ولی این باخت هیچ چی از ارزشهای تیم والیبال کشورمون کم نمی کنه شاید حریف رو دست کم گرفتن

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

پنج شنبه 10/9/1390 - 1:2 - 0 تشکر 394884

کسی میدونه اینا چشون شده بود؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 13/9/1390 - 18:53 - 0 تشکر 396447

هیچی...این همه ما زدیم چینی شکستیم، یه بار هم چینی ها ما رو شکستن:)

یک نیمه ی من شعور افلاطون است، یک نیمه ی دیگرم دل مجنون است،،،من بر لب تیغ راه رفتم یک عمر،این رنگ حنا نیست به پایم، خون است

 


پنج شنبه 24/9/1390 - 14:50 - 0 تشکر 401839

سلام
با اون بردهایی که در برابر قوی ترین تیم های اروپایی داشتیم این شکست در برابر یه تیم آسیایی واقعا بد بود...

کوله بارت را ببند

شاید ابن چند سحر فرصت آخر باشد

که به مقصد برسیم

بشناسیم خدا را

و بفهمیم که یک عمر چه غافل بودیم...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی