• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1152)
چهارشنبه 2/9/1390 - 0:1 -0 تشکر 391389
:.:.:هفت دلیل خیانت زنان:.:.:

سلام

  هفت دلیل خیانت زنان

 متاسفانه امروزه به دلایل مختلف و برخی ناهنجاری فرهنگی شنیده می شود که در مواردی جزئی شاهد روابط بین زنان متاهل با پسران و یا مردان متاهل هستیم که این روابط بسیار آسیب زا و مخرب است. خیانت‌های زنانه عوامل مختلفی دارد که می‌توان به آنها اشاره کرد:

1- عدم یک رابطه گرم و صمیمانه با همسر
یکی از عوامل اصلی خیانت زنانه روابط زن و شوهر است؛ زمانی‌که بین زوجین، روابط زناشویی خوبی حاکم نباشد، این احتمال وجود دارد که زن به همسر خود خیانت کند. اختلالات جنسی که به مرور زمان برای برخی مردان به وجود می‌آید و مشکلات شخصیتی باعث می‌شود که مرد نتواند به همسر خود محبت کند و فقدان محبت، عاطفه و روابط گرم و صمیمی باعث این خیانت‌ها می‌شود.

زنانی که محبت خوب و لازم را از همسرخود دریافت کرده و یا روابط زناشویی خوبی بین آنها برقرار باشد، احتمال خیانت در آنها بسیار کم است.2- گذشته بی‌بندوبار زن
یکی دیگر از عوامل خیانت زن، گذشته اوست که در یک خانواده بی‌بندوبار و خیلی آزاد پرورش یافته و تربیت شده‌ است و تربیت غلط گذشته باعث می‌شود همچنان حتی بعد از ازدواج هم این روابط را حفظ کند. برخی از زنان که روابط زیادی داشته اند، به دلیل اینکه روابط صمیمانه و یا دوستی‌های دوران مجردی خود را نمی‌توانند به اتمام برسانند و برایشان بسیار سخت است تا خود را در زمان تاهل کنترل کنند در همان چارچوب به روابط خود ادامه می‌دهند.3- احساس تنهایی کردن
مسایل شخصیتی وجود دارد که امکان دارد یک زن تحمل تنهایی و بیکاری را نداشته و به سختی می‌تواند دقایق و یا ساعتی را تنها و بیکار بگذراند. این زنان زمانی‌که می‌خواهند تنهایی خود را پر کنند وقتی می‌بینند همسرشان به دلیل مشغله کاری نمی‌تواند برای آنها وقت بگذارد گرایش پیدا می‌کنند که وقت خود را با دیگران و یا جنس مخالف خود پر کنند.4- عوامل فردی و اختلالات شخصیتی زنان
عوامل فردی و اختلالات شخصیت و یا ویژگی‌های طرفین می‌تواند بستری برای خیانت باشد. وقتی در جامعه این روابط ناشایست، رواج پیدا کند امکان دارد وسوسه در زن ایجاد شود که این رابطه‌ها را تجربه کند. مسایلی مانند ماهواره، تهاجم فرهنگی، الگوهای فرهنگی ناهنجار و غلط در خانه، همه این عوامل می‌توانند در خیانتهای زنانه دخیل باشد؛ در نتیجه حرمت و حریم‌های خانواده شکسته می‌شود و افراد پایبند چارچوب‌های اخلاقی نیستند.5- دوران مجردی  محدود
برخی از زنان به دلیل اینکه گذشته خوبی نداشته‌اند و یا زمان مجردی خیلی محدود بودند وقتی شرایطی را می‌بینند که زنان و مردان، رابطه آزادانه‌ای با هم دارند. این افراد چون می‌خواهند گذشته خود را جبران کنند، به خیانت رو می اورند. شرکت درپارتی، ارتباط با دوست ناباب و مسائلی دیگر می‌توانند انگیزه خیانت را زیاد کند.

6- مشکلات اقتصادی
مسئله دیگر مشکلات اقتصادی که در جامعه است، البته مسئله اقتصادی به تنهایی عامل خیانت زنانه نیست. فرد ممکن است نیازهای مالی بیشتری را در خود احساس کند؛ ولی اگر پایبند چارچوب‌های اخلاقی باشد؛ امکان ندارد با هر تحریک، وضعیت معیشتی کنار بیایند؛ اما فردی که به خاطر پول با جنس مخالف خود ارتباط برقرار می‌کند، بیشتر به دلیل میل به تجمل گرایی، مصرف بیشتر، مدگرایی و خرید کردن، به جنس مخالفی فراتر از چارچوب خانواده رو می آورد تا مورد حمایت او قرار گیرد.

در این زمینه تعداد زنانی که به دلیل فقر مادی به ارتباط با جنس مخالف رو می‌آورند بسیار کم است. اما وقتی زن به دلیل اینکه همسرش معتاد بوده و یا بیکار و مریض است خیانت می‌کند در واقع «فحشا» است؛ یعنی زن خودفروشی می‌کند تا نیازهای مالی خود را تامین کند.


7- تنوع طلبی
علت دیگر خیانت زنانه، تنوع طلبی است. در برخی اوقات مشخص شده است فرد نتوانسته است با همسرخود زندگی کند و شاید بارها و بارها ازدواج کرده است.

بهترین راهکار این است که باید علت این رابطه‌ها را در سطح فردی مشخص شود و باید فرد به روانشناس مراجعه کند. باید مشخص شود که فرد اختلالات شخصیتی داردو یا خیر. ممکن است درگیر روابط چندگانه شوند و زیاد وفادار نباشد، برخی از افراد شخصیت ناهنجار و ضد اجتماعی داشته و در سطح خانوادگی باید مداخلات اجتماعی و فرهنگی صورت بگیرد.

برای اینکه در جامعه زنان آسیب نبینند و برای حفظ حریم خانواده بیشتر خانواده‌ها باید آموزش ببینند. آموزش‌هایی از طریق رسانه‌های گروهی، تلویزیون، رادیو و... باید صورت گیرد و این افراد باید متوجه شوند که چنین مسائلی چقدر می‌تواند هم در آینده خود و هم آینده فرزندان، آسیب جدی وارد کند.

منبع: برنا

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 2/9/1390 - 0:6 - 0 تشکر 391392

نچ نچ نچ...زنم زنای قدیم...ای زنای خیانت كار D:

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 2/9/1390 - 0:36 - 0 تشکر 391399

سلام

ممنون از مقاله ای که گذاشتین

اما بی انصافیه که فقط خانمها رو گفتین

ادم با خوندن ایم مطلب حس بدی بهش دست می ده بدبین می شه

چند درصد خانمها اینطورین

یعنی خانمهای پاکدامن ما خیلی کمن!!!!!!!!!

خواهشن انصاف داشته باشین

خوبه مطلبتون رو کامل کنید

موفق باشین

ممنون

یا علی

الهی چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

--

 http://www.slm7.blogfa.com/

چهارشنبه 2/9/1390 - 11:40 - 0 تشکر 391507

سلام
اول اینکه مردایی که خیانت می کنند چندین برابر زنان خیانت کاره.
بعدشم خودتون دیگه دلایل خیانت و گفتین دیگه حالا من نمی خوام بگم خیانت کار خوبیه ولی یه چیزی و بدونین، در خیلی از موارد شوهر می تونه مسئول اصلی خیانت زن باشه ......
اونایی که زناتون بهتون خیانت کردن سرتون و بکنین توی یقه خودتون ببینین چی کار کردین!!!!!!

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 2/9/1390 - 14:7 - 0 تشکر 391581

بله.اگه ممکنه اقایون رو هم بذارین

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه 2/9/1390 - 16:29 - 0 تشکر 391642

سلام

چرا میزنید!!!

میکرو اینهمه هم بی انصاف نیست بابا...

شماها بچه های خوبی هستید... به دل نگیرید

اینم دلایل خیانت مردان به همسرانشان :


چرا خیانت؟
مردانی كه به زندگی خود خیانت می‌كنند!
واژه خیانت واژه ای‌كاملا آشناست و آن را بارها شنیده‌اید، بارها شنیده‌اید كه مردی به زنش خیانت كرد و دور از چشم اوبا زنی دیگر ارتباط برقرار كرده است.

واژه خیانت واژه ای‌كاملا آشناست و آن را بارها شنیده‌اید، بارها شنیده‌اید كه مردی به زنش خیانت كرد و دور از چشم اوبا زنی دیگر ار تباط برقرار كرده است . و بارها نیز با خود گفته‌اید چرا این‌گونه شد، چرا؟ مگر زن او چه چیزی كم داشت؟ او كه از هر نظر زنی كامل و نمونه بود چرا شوهرش قدر او را ندانست؟ و انواع این پرسش‌ها كه تا به حال نتوانسته‌اید برای آن پاسخی پیدا كنید.

حتی شاید هم نگران این مساله شده‌اید كه نكند خدای ناكرده شوهر شما، برادر شما و حتی خود شما (البته اگر خواننده این مطلب یك آقا باشد) چنین راهی را انتخاب كند. آسیب شناسان اجتماعی معتقدند كه تنوع‌طلبی، عدم جذابیت همسر، عدم ارضای نیازهای جنسی، ضعف اعتقادات مذهبی و پایبند نبودن به سنت‌ها از جمله عوامل خیانت مردان به همسران خود است.

از نظر آنان عوامل بسیاری در بروز خیانت در یك خانواده دخالت دارد ولی موارد فوق به عنوان عوامل كلی نقش موثری در رویگردانی مردان از خانواده دارد.


به گفته این كارشناسان، مردان معمولا به دو دلیل تنوع‌طلبی و مسائل جنسی دست به این كار می‌زنند. لذا چنانچه همسر وی شناخت كاملی نسبت به نیازهای او داشته باشد و به آن نیازها نیز توجه كند در آن صورت این اتفاقات به ندرت پیش خواهد آمد.

آنچه كه مسلم است خیانت مردان به زنان یكی از راه‌های قطع ارتباط میان همسران است و زمانی كه مردی مرتكب خیانت می‌شود دیگر همسر وی به او اطمینان ندارد و به دست آوردن مجدد این اطمینان كار بسیار دشواری است و چه بسا حتی دیگر این اطمینان به وجود نخواهد آمد.

كارشناسان در مورد دلایل بروز خیانت در مردان می‌گویند: در بسیاری از موارد خیانت زمانی روی می‌دهد كه هیچ‌گونه پیوند عاطفی میان زوجین وجود ندارد یا این كه مرد احساس می‌كند از نظر عاطفی به شخص دیگری غیر از همسر خود علاقه پیدا كرده است و از صحبت كردن و در میان گذاشتن افكار و علایق خود با شخص دوم لذت می‌برد و كم‌كم به این نتیجه می‌رسد كه اوقات فراغت خود را به جای این كه با همسر خود بگذراند با دیگری سپری كند.

حمید قربانی، یكی از مردانی كه به پایبندی خانواده بسیار معتقد است در این‌باره می‌گوید: یكی از دلایل ایجاد ارتباط با شخص دیگری از سوی مرد عدم ارضای نیازهای روحی و عاطفی در خانواده است چرا كه زن از ابتدا در خانواده آموزش محبت را ندیده است و نمی‌داند كه چگونه باید به همسر خود محبت كند لذا ریشه اغلب مشكلات خانواده‌ها در نبود محبت، نبود رفتارهای عاشقانه و همچنین مشكلات اقتصادی است.به طور كلی دلایل بروز خیانت در مردان را در عوامل مختلفی باید جستجو كرد، دلایلی چون كم شدن عشق و علاقه میان زوجین. بسیاری از مردان پس از مدتی زندگی زناشویی عشق و علاقه خود را به همسرشان از دست می‌دهند و از آنجایی كه به دلیل داشتن فرزند نمی‌توانند تصمیم به جدایی بگیرند راه دومی كه همان انتخاب فردی دیگر است را در پیش می‌گیرند.

از سوی دیگر اغلب مردانی كه به همسرانشان خیانت می‌كنند در توجیه رفتار نادرست خود، رفتارهای زشت، نق زدن‌های دائمی و نزاع‌ها و مجادله‌های همسر خود را عامل رفتار خود می‌دانند و معتقدند كه خیانت بهترین راه فرار از خانه و خانواده است. همین مردان عدم جذابیت همسر خود را از عوامل دیگر می‌دانند و گله‌مند هستند از این كه همسرشان دیگر مانند سابق به ظاهر خود نمی‌رسد و توجه چندانی به آرایش و پوشش خود ندارد.اگر چه دلایل فوق تا حدودی درست است ولی بوا لهوسی و هوسرانی این مردان را نمی‌توان انكار كرد. این مردان توانایی نه گفتن در روابط جنسی را ندارند و حتی ممكن است شرایطی برای آنها پیش آید كه نتوانند در مقابلش خودداری كنند. همچنین بسیاری از مردان نیز مایلند بدانند كه چقدر از نظر سایر زنان جالبند و از جذابیت برخوردارند و به خاطر وجود همین حس برتری‌جویی به سوی روابط غیرمشروع كشیده می‌شوند.از سوی دیگر روان‌شناسان معتقدند كه گرایش مردان متاهل به سوی زنان دیگر صرفا به دلیل نیل به اهداف جنسی نیست. بلكه مشكلات عاطفی، روحی و روانی دوره‌های مختلف زندگی در این باره نقش بسزایی دارد چرا كه این افراد وقتی به هر دلیلی در خانه، مدرسه، اجتماع و زندگی مشترك با كمبودها و بی‌توجهی‌های عاطفی روبه‌رو می‌شوند ناخواسته از مسیر اصلی زندگی منحرف می‌شوند.به گفته این كارشناسان عدم رغبت همسر به داشتن روابط جنسی با شوهر یكی از عوامل مهم برای بروز خیانت در مردان به‌شمار می‌رود كه از مهم‌ترین علل خیانت مردان این است كه این مردان همسر را برای گذران امورات زندگی انتخاب می‌كنند و در این میان عشق و محبت بسیار كمرنگ است.


اما در تقابل این دیدگاه زنان بلافاصله پس از ازدواج خود را عاشق و وابسته عاطفی همسر خود می‌دانند و در زندگی زناشویی فقط به همسرشان فكر می‌كنند.همه مردان تا حدی می‌دانند كه خیانت، كار درست و پسندیده‌ای نیست و حتی فكر خیانت را در سر خود نمی‌پرورانند ولی برخی از آنها متاسفانه پس از مدتی مرتكب این اشتباه می‌شوند. فراموش نكنیم مردی كه برای خود ارزش قائل است و به ارزش‌های انسانی خود پی‌برده است هرگز دست به خیانت نمی‌زند و زندگی همسر و فرزندانشان را فدای امیال جنسی و هوس‌های موقت خود نمی‌كنند. آنها به خوبی می‌دانند كه هیچ‌گاه روابط پنهانی نه تنها پایدار نمی‌ماند بلكه ممكن است زندگی و خانه آنها را از بنیان خراب كند كه دوباره ساختن آن كاری غیرممكن خواهد بود.نویسنده :دیانا رحمتی

 http://www.hamseda.ir/fa/news/1616


یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 3/9/1390 - 12:20 - 0 تشکر 391979

سلام
جناب میکرو ممنونم که خیانت مردان و هم گذاشتین.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

جمعه 4/9/1390 - 21:42 - 0 تشکر 392691

دلایل اصلیش روانی و جنسی و تنوع طلبی و این جور مسائل هست....یه اشتباهی که وجود داره اینکه خیلی ها

فکر میکنن وقتی ازدواج کردن دیگه وسوسه نمیشن در حالی که اگه به زنی یا مردی زیباتر از مرد یا زن خودشون

چشمشون بیافته ممکنه وسوسه بشن و خیانت کنن و حضرت علی چه حکیمانه راهکار برای دفع این وسوسه ها ارائه دادن:


امام علی (ع) :

هرگا چشمان کسی از شما به زنی افتاد که (از زیبایی اش) به شگفت آمد به نزد همسر خود برود(یعنی همبستر شود) زیرا او هم زنی است مانند همسر خودش

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 5/9/1390 - 11:9 - 0 تشکر 392796

سلام
جناب میكرو این بحث بهتر بود اسمش دلایل خیانت باشه
همونطور كه خودتون میدونید دلایل خیانت مشترك هست
من نه از آقایون دفاع میكنم نه به خانم ها حق میدم
اما این جور خیانت ها نشون از كمرنگ شدن عواطف احساساته

زندگي سفري است که به ما مي آموزد

             "دادن وگرفتن يکي ست"

                             وهدف از وجود ما عشق ورزيدن،بخشش وشوق گشودن دست ياري 

                                         به سوي ديگري ست 

یادمن باشد که : اندک است تنهایی من در مقایسه با تنهایی خورشید .

يکشنبه 6/9/1390 - 12:46 - 0 تشکر 393161

خیانت نتیجه کم کاری های دوطرف هستش و نمیشه انگشت اتهام رو به یه جهت خاص نشون رفت.
البته در موارد ی هم زیاده خواهی و تنوع طلبی و رها کردن مهار نفس.

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

يکشنبه 6/9/1390 - 21:26 - 0 تشکر 393513

yasekaboud63 گفته است :
[quote=yasekaboud63;498511;391979]سلام
جناب میکرو ممنونم که خیانت مردان و هم گذاشتین.

با سلام

مردا هیچ وقت خیانت نمیکنند  D:

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی