انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 9274)
چهارشنبه 25/8/1390 - 14:54 -0 تشکر 388533
اخبار

در این پست اخبار مربوط به خراسان را قرار می دهیم:

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:55 - 0 تشکر 388535

آزمون استخدامی شهرداری مشهد 25 آذر ماه برگزار می شود

معاون مالی و اداری شهرداری مشهد از برگزاری آزمون استخدامی شهرداری های استان در 25 آذرماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد ، سید ابراهیم رئیسیون با بیان اینكه قرار است ثبت نام در این آزمون از تاریخ 25 آبان ماه آغاز شود، اظهار داشت: علاقمندان می توانند از این تاریخ به مدت هفت روز با مراجعه به سایت های www.imo.org.ir و www.sanjesh.org با توجه به رشته ها و شرایط اعلام شده نسبت به ثبت نام خود در آزمون استخدامی شهرداری مشهد اقدام كنند.

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:56 - 0 تشکر 388537

شهرهای کشور از نحوه اجرای پروژه مجد الگو می‌گیرند

شهردارمنطقه 2 مشهد گفت: همکاری شهرداری با وزارت مسکن و شهرسازی برای اجرای پروژه مجد، به عنوان یک الگو برای دیگرشهرهای کشور مطرح است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا ظفرجعفرزاده درنشستی که با حضور مدیریت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرا و مسئولان شهرداری منطقه 2 برگزار شد، افزود: در هر شهر محدوده‌هایی به عنوان بافت فرسوده به تصویب مراجع قانونی می‌رسد، که بافت فرسوده مجد از جمله این محدوده‌‌ها در مشهد است.

وی با اشاره به اینکه تعامل بیشتر بین دستگاه‌هایی که در مدیریت شهری مسئولیت دارند، باعث افزایش سرعت و کیفیت کار می‌شود، تصریح کرد: اجرای اینگونه طرح‌های عمرانی باعث ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری و در نهایت جلوگیری از وقوع جرم می‌شود.

وی اجرای این طرح‌ها را باعث افزایش ارزش افزوده و سطح رضایت مردم دانست و ادامه داد: برای اجرای هرچه بهتر این طرح‌ها، به دنبال مشارکت با بخش خصوصی هستیم.

شهردارمنطقه 2 مشهد طرح تعریض خیابان عامل را از دیگر طرح‌های دردست اجرای این منطقه نام برد و اظهارداشت: این خیابان 20متری یکی از خیابان‌های قدیمی مشهد بود، که با تدابیر اندیشیده شده باید به یک خیابان 35متری تبدیل شود. ظفرجعفرزاده بیان داشت: برای اجرای طرح‌های بزرگ عمرانی، شهرداری با مشکلات زیادی از جمله مشارکت نكردن برخی مالکان و بنگاه‌های املاک روبروست، که برای رفع این مشکل به همکاری وپیگیری‌های دادگستری نیاز داریم.

وی در همین خصوص افزود: ساماندهی مشاغل مزاحم در کوچه نور که باعث نارضایتی مردم شده بود، تغییر مکان ایستگاه اتوبوس چهارراه ابوطالب که ترافیک شدیدی را به وجود آورده بود و رسیدگی به زمین‌های رها شده در سطح منطقه، از جمله اقداماتی است که با همکاری دادگستری و شهرداری امکان پذیر است.

همچنین مدیریت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرا در این نشست با اشاره به اینکه برگزاری این گونه جلسات را با نهاد‌های مختلف در دستورکار قراردادیم، گفت: هدف از برگزاری این نشست‌ها هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های دولتی و عمومی است.

محمد بخشی محبی ادامه داد: قبل ازاجرای این طرح‌ها، باید از راه‌های مختلف و به نحو احسن اطلاع‌رسانی شود، تا مردم برای همکاری با شهرداری با مشکل مواجه نشوند.

وی تاکید کرد: در دستگاه قضایی به صورت قاطع با اشخاصی که باعث مشکلات برای مردم و همچنین اجرای طرح‌های عمرانی می‌شوند، برخورد می‌ شود، در همین راستا یکسان سازی لازم دردادسرا انجام شده و نحوه تملکات، به شهردار و سایر دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است.

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:56 - 0 تشکر 388538

حداث آرامستانی در غرب مشهد

با توجه به گسترش روز افزون جمعیت و بالا رفتن حجم ترافیک، دسترسی به نیازمندی های شهروندان اهمیت بیشتری می یابد چراکه برای رفع نیازهای خود در گذشته باید فواصل طولانی را طی می کردند تا به تامین آن مایحتاج بپردازند، اما خوشبختانه در حال حاضر با رشد و توسعه شهری، دسترسی شهروندان نیز به امورات مختلف توسعه پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، آرامستان ها نیز یکی از اماکن مراجعه شهروندان برای زیارت اهل قبور و تدفین اموات می باشد که از آنجا که آرامستان های بهشت رضا(ع)، جوادالائمه و... در یک قسمت از محدوده شهری قرار گرفته اند، دسترسی شهروندان محدوده شمال غرب و غرب شهر به آن ها سخت بوده و می بایست مسافت طولانی را طی می کردند به همین منظور در راستای رفاه حال شهروندان و نیاز شهری، آرامستانی با بیش از 50 هکتار در غرب مشهد ساخته خواهد شد.

مدیر عامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد در این باره گفت: زمینی با بیش از 50هکتار در غرب مشهد به منظور احداث آرامستان با هدف کاهش بار ترافیکی آرامستان بهشت رضا(ع) در نظر گرفته شده است. سید کمال الدین شاهچراغی افزود: ایجاد این آرامستان تا حدود زیادی از حجم ترافیک و تعداد مراجعان به بهشت رضا(ع) که مسافت طولانی را طی می کنند می کاهد.

وی احداث این آرامستان را با توجه به رشد جمعیت شهر، نیاز مشهد دانست و ادامه داد: آرامستان بهشت رضا(ع) نیز به منظور گسترش عرضی از قسمت شمالی توسعه خواهد یافت. شاهچراغی در خصوص آرامستان های غیرمجاز نیز گفت: در حال حاضر 13 آرمستان غیر مجاز در حوزه خدمات شهر مشهد وجود دارد که 10 آرمستان از آن ها حصار کشی شده است و مابقی به دلیل کوچک بودن به مکان دیگری تبدیل شده است.

گفت: چند شهر کشور تقاضای خرید دستگاه شستشوی مکانیزه اموات را به مشهد داده اند چراکه استفاده از این دستگاه علاوه بر اینکه در کاهش فشارهای روحی و روانی کارکنان تاثیرگذار است، با استفاده از آن نیز در مصرف آب و زمان می توان صرفه جویی کرد.

مدیر عامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد ادامه داد:در حال حاضر این دستگاه با نام دانشگاه فردوسی مشهد و سازمان فردوس های شهرداری مشهد ثبت اختراع شده است و ارزیابی های کارشناسان دربازدیدهای صورت گرفته مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه این دستگاه تنها متوفی های سالم را شستشو می دهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر روزانه بین 5الی 7 متوفی به طور متوسط با این دستگاه شستشو و غسل داده می شوند.

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:57 - 0 تشکر 388539

پیاده سازی 11 هزارتن آسفالت در پروژه امام حسین(ع)

اجرای پروژه های عمرانی، ساخت میادین و تقاطع های غیر همسطح با کاهش بارترافیکی درشهر باعث افزایش رضایت مردم و توسعه شهری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهرداری مشهد با توجه به اصل قرار دادن رضایت شهروندان اجرای پروژه های عمرانی، را یکی پس از دیگری در دستور کار خود قرار داده است که از آن جمله می توان به پروژه تقاطع غیر همسطح ومیدان امام حسین(ع) اشاره کرد.

با اجرای این پروژه کاهش چشمگیر بارترافیکی میدان امام حسین که در سال ۸۷ معضل ترافیکی بزرگی محسوب می شدو باعث نارضایتی مردم شده بود صورت گرفته است. مدیر روابط عمومی معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد، در خصوص این پروژه گفت: 11هزار تن آسفالت در پروژه تقاطع غیر همسطح ومیدان امام حسین(ع) پیاده سازی شده است.

امیرآذری در ادامه افزود: این طرح در شمال مشهد ودر مناطق 2 و 3 واقع شده که مسیر دسترسی به آن از شمال به بولوار خواجه ربیع ، از جنوب به بولوار آیت ا... عبادی واز شرق و غرب به بزرگراه فجر می باشد. وی با اشاره به اینکه تقاطع غیر همسطح و میدان امام حسین(ع) در سه سطح طراحی و در حال اجرا است اظهارداشت: مقطع زیرگذر دارای 41 متر عرض است که شامل 80/13 متر عرض سواره رو ، میانه به عرض 12 متر و کنار گذر به عرض 5/9 متر ویک مسیر کندرو به عرض 6 متر است.

وی تصریح کرد: سازه تقاطع دارای المان های اصلی عرصه زیرگذر، سیپتیک، پل، کانال، دیوارهای حائل ، پل کابلی روگذر و دهانه های فرعی روگذر وشیب راهرو گذر است.

مدیر روابط عمومی معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد درباره دیگر مشخصات این طرح افزود: طول گاردین 1800متر ، طول جدول گذاری 5هزار و755متر ، تعداد شمهای عرصه 178 عدد و طول کل حفاری شمعها را 2 هزار 482 مترمی باشد. آذری ادامه داد: حجم بتن ریزی کل پروژه 11 هزار و500 متر مکعب و تناژ آرماتور مصرفی پروژه 1380 تن شده است.http://news.mashhad.ir/index.php?module=pagesetter&type=file&func=get&tid=4&fid=image&pid=7980

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:57 - 0 تشکر 388541

دستگاه های اجرایی باید شهرداری مشهد را یاری کنند

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهر مشهد در حركت به سوی معماری ایرانی، اسلامی همكاری دستگاه های اجرایی استان با شهرداری را می طلبد بر این مهم تاکید کرد .

به گزارش خ پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جواد آرین منش با اشاره به اینكه شهر مشهد بزرگترین كلان شهری مذهبی جهان است، گفت: شهر مشهد به لحاظ وجود بارگاه ملكوتی حضرت امام رضا (ع) كه نمادی از یك شهر اسلامی است سالانه شاهد حضور بیش از 25 میلیون زائر است که می بایست معماری ایرانی، اسلامی را در راستای طراحی چهره شهر در اولویت قرارداد كه این نیازمند كمك استانداری و سازمان مسكن و شهرسازی با شهرداری مشهد می باشد.

وی افزود: تفاوتی که شهر مشهد با سایر شهرها دارد در ورود زائرانی است که وقتی به این شهر وارد می شوند باید تحت تاثیر معنویت آن به یاد خدا برسندكه برای رسیدن به این مهم هنوز راه بسیاراست، البته شهرداری مشهد به تنهایی نمی تواند این تغییرات را در شهر ایجاد كند و این مستلزم همکاری سایر دستگاه های اجرای استان می باشد.

آرین منش تشكیل شورای سیاست گذاری و اجرایی در جهت بهبود چهره شهر را الزامی اعلام كرد و ادامه داد: شورای سیاست گذاری با بررسی ملی و مطالعات كشوری چشم اندازی را برای آینده شهر ترسیم می كند تا در طی یک یا سه برنامه 5 ساله چهره شهر را به شهری دینی ، اسلامی و شیعی تغییر دهیم .

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:58 - 0 تشکر 388543

در نشست شهردار منطقه 3 با مردم منطقه عنوان شد:
12كیلومتر از كال دیش دیش در منطقه 3بازسازی شد

شهردار منطقه 3 مشهد گفت: حدود 12كیلومتر از كال دیش دیش مورد بازسازی قرار گرفت و ادامه آن نیز با تامین بودجه به زودی به اتمام خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ساسان نورین مقدم در نشست با مردم منطقه در مسجد علی بن حسین واقع در طبرسی شمالی 30 با اشاره به فعالیت‌های عمرانی كه در این منطقه صورت گرفته، گفت: فعالیت عمرانی شهرداری تنها با همکاری و مشارکت شهروندان، به خوبی اجرا می شود.

وی به 9هزار هكتار متر مربع فضای سبز موجود این منطقه اشاره كرد و ادامه داد: منطقه 3از نظر سرانه فضای سبز بسیار کم برخوردار است كه البته سعی شده با ایجاد پارك‌ها و فضاهای سبز این مساحت افزایش یابد كه در این راستا بوستان بهار با بیش از 90هكتار تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید كه در صورت اجرایی شدن این پروژه مساحتی بیش از 140هكتار فضای سبز در منطقه خواهیم داشت.

شهردار منطقه 3 اظهار داشت: در 6ماه ابتدای سال تمام اعتبارات در بخش آسفالت هزینه شده وبرای بهسازی و مرمت سایر آسفالت معابر نیاز به دریافت بودجه مجدد است.

نورین مقدم همچنین گفت: بخشی از بین رفتن آسفالت‌ها به دلیل سرازیر کردن پسآب خانگی به معابر است که برای جلوگیری از این امر و حفظ بهداشت محیط باید ساکنان به حفر چاه جذبی در منازل خود برای برطرف شدن این مشكل بپردازند. وی به بهربرداری از یك مجتمع ورزشی در منطقه اشاره كرد و افزود: یك مجتمع ورزشی در خرداد ماه امسال به بهره برداری رسید و تا پایان سال جاری نیز 3مجموعه دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:58 - 0 تشکر 388544

مشهد رتبه برتر کشور در دومین نمایشگاه دستاوردهای جامع مدیریت شهری کسب کرد

سخنگوی شهرداری مشهد از کسب رتبه برتر کشور در دومین نمایشگاه دستاوردهای جامع مدیریت شهری توسط شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی حامد مقدم گفت: مشهد در بین کلانشهر های کشور از جمله تهران، اصفهان، کرج، رشت، شیراز، تبریز و اهواز رتبه برتر کشوری را در دومین نمایشگاه دستاوردهای جامع مدیریت شهری کسب کرده است.

وی با اشاره به این موضوع که مشهد در 6رشته حائز مقام برتر شده ،خاطر نشان کرد: شهرداری مشهد در رشته های خدمات شهری، مدیریت بحران، مشارکت های کلان اقتصادی ، درآمدهای پایدار و سرمایه گذاری و آموزش در خصوص ارائه نرم افزار یکپارچه شهرسازی و پژوهش موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده است.

مدیر روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد، با بیان اینکه این نمایشگاه از 21 تا 24 ابان ماه سال جاری در نمایشگاه مصلی تهران برگزار شد، تاکید کرد: در دومین نمایشگاه دستاوردهای جامع مدیریت شهری 300 شهرداری ازسراسر كشور آخرین دستاوردها ، اقدامات و عملكردهای خود را در خصوص موضوعات مختلف ارایه كردند و بیش از 200 شركت و موسسه بخش خصوصی نیز آخرین محصولات و خدمات خود را در حوزه مدیریت شهری در این نمایشگاه برای بازدید علاقه مندان عرضه کرده اند.

حامد مقدم در خصوص اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: انتقال تجربیات شهرداری ها به یكدیگر، آگاهی شركتهای بخش خصوصی از نظرات شهرداریها در زمینه محصولات و خدمات آنها، مشخص شدن نقاط قوت شهرداری ها و آگاهی از فناوری های نوین و تجهیز شهرداریها به آنها در راستای ارتقای اداره شهر و خدمت سانی مطلوب به شهروندان و توانمند شدن نظام مدیریت شهری برای پذیرش مسئولیتهای جدید از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه بوده است.

گفتی است غرفه های شهرداری مشهد دراین نمایشگاه بیش از 2500 نفر بازدید کننده را به خود اختصاص داده است.

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:58 - 0 تشکر 388545

بهره برداری از پارک خطی بزرگراه شهید کلانتری

دو فاز از چهار فاز پارک خطی بزرگراه شهید کلانتری با هدف ایجاد و گسترش فضای سبز به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهردار منطقه 9 مشهد در این خصوص گفت: بزرگراه شهید کلانتری به علت اینکه از شریان های مهم شهر مشهد می باشد در زیبایی منظر شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که به همین دلیل شهرداری منطقه احداث پارک های خطی شهید کلانتری را به جهت زیبا سازی این بولوار در دستور کار قرار داده است.

محسن گلمشکی افزود: فاز یک پارک خطی شهید کلانتری با وسعت 10 هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت. وی ادامه داد: فاز سه این پروژه با هزینه ای بالغ بر 6 میلیارد ریال در فضایی به وسعت 18 هزار متر مربع و فازچهار آن با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد ریال در فضایی به وسعت 46 هزار متر مربع و فاز5 نیز با هزینه ای بالغ بر 6.3 میلیارد ریال در فضایی با وسعت 26 هزار متر مربع مراحل پایانی عملیات اجرایی خود را پشت سر می گذارد.

گلمشکی گسترش پارک های شهری را از اهداف مهم شهرداری ها عنوان کرد و اظهار داشت: به طور کلی مهمترین وظیفه بوستان های شهری، ایجاد بستری فراغتی بوده که باعث افزایش تعاملات اجتماعی و بهبود سلامت فیزیکی و روانی جامعه از طریق افزایش تماس بیشتر مردم با طبیعت می شود.

وی افزود: یکی از انواع فضاهای سبز شهری بوستان های خطی می باشند که بهره مندی شهروندان از مزایای فضای سبز را به طور یکسان در سطح محلات امکان پذیر می کند. گلمشکی ادامه داد: پارک های خطی برخلاف پارک های لکه ای که برای احداث نیاز به تخصیص فضایی وسیع دارند، امکان رشد در فضاهای خالی شهر را دارا بوده و علاوه بر بهبود منظر شهری، ایجاد یکپارچگی به فضاهای تکه تکه شده شهری و حس تعلق، باعث افزایش سرانه فضای سبز در سطح شهر نیز می گردند.

شهردار منطقه 9 گفت : پارک های خطی قابلیت تلاقی با مسیرهای پیاده، اتصال به فضاهای سبز ترافیکی موجود در سطح شهر و اتصال به باغچه های موجود در خیابان ها را دارا بوده و از انعطاف پذیری بالایی جهت گسترش برخوردار می باشد همچنین این امکان را به وجود می آورد که با سرمایه گذاری قابل قبول گامی موثر در افزایش سرانه فضای سبز در سطح شهر برداشته شود.

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:59 - 0 تشکر 388546

بیش از هزار و300میلیارد تومان صرف هزینه های عمرانی شهر شد

معاون مالی واداری شهرداری مشهد گفت: سال گذشته بیش از هزار و 300 میلیارد تومان صرف هزینه های عمرانی و بالغ بر چهار میلیارد تومان صرف هزینه های خدماتی شهر مشهد مقدس شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید ابراهیم رئیسیون با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر حدود 70 كد عوارضی وجود دارد ومنظور قانون گذار از وضع این عوارض پیش بینی منابع مالی مورد نیاز برای اداره شهر است و اگر ارقام این كد ها بصورت واقعی پیش بینی و محاسبه شود می توان به مطلوبیت و كیفیت اداره شهر به نحو احسن امیدوار بود.

وی افزود: سهم عوارض نوسازی در سبد درآمدی شهرداری مشهد در دهه 70 در حدود 5/23 درصد بوده كه امروز این سهم به یك درصد رسیده است.

معاون مالی واداری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: از دهه 60 به بعد هزینه ها روز به روز افزایش یافته و تعرفه ها ثابت مانده است وبراین اساس شهرداری بدون دریافت عوارض از مردم قادر به اداره شهر نخواهد بود..

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

چهارشنبه 25/8/1390 - 14:59 - 0 تشکر 388548

تقویت هویت مشهدی در گرو تقویت باورهای دینی است

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای تقویت هویت مشهدی باید باورهای دینی مردم را توسعه داد و اگر این باورها توسعه یابد هویت مشهدی نیز تقویت می شود.

به گزارش مشهد خبر، جواد داوودآبادی با بیان این مطلب اظهار داشت: به دلیل وجود بارگاه ملكوتی امام رضا(ع) در مشهد یك رسالت ویژه بر عهده همه كسانی است كه ساكن مشهد هستند.

وی با بیان اینكه شهروند مشهدی باید مجاور خطاب شود، افزود: مجاوران علاوه بر مسئولیت شهروندی یك بار معنوی را بر عهده دارند و باید به عنوان خادم امام رضا(ع) به زائران خدمت نمایند و این مسئله یك نكته هویت زا می باشد.

داوودآبادی مهاجرت را مهمترین دلیل نداشتن تعلق خاطر مشهدی ها به شهرشان دانست و گفت: نداشتن تعلق خاطر در مشهدی ها نسبت به شهرشان یك نقطه ضعف است و مهاجرت مهمترین دلیل این مسئله است و این افراد احساس مسئولیت كمتری می كنند و مشهدی های اصیل حس تعلق خاطر به شهرشان را دارند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با تأكید بر تقویت باورهای دینی مردم تصریح كرد: ارگانی مسئول تقویت این هویت در مردم نیست و تنها با تقویت مبانی دینی می توان این حس و انگیزه را در مردم ایجاد كرد كه در این مسیر حركت نمایند.

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی