انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 296)
چهارشنبه 25/8/1390 - 7:53 -0 تشکر 388297
طریقه مناجات با خدا

 به حقیقت برو و بگو: آمدم ٬ اگر گفتند : اینجا چرا آمدی ؟ بگو به کجا روم و به کدام در رو کنم؟این ره است و دگر دوم ره نیست          این درست او دگر دوم در نیستاگر گفتند : به اذن کی آمدی؟ بگو شنیدم:بر ضیافتخانه‌ فیض نوالت منع نیست      در گشاده است و صلا در داده خوان انداختهاگر گفتند: تا بحال کجا بودی؟ بگو راه گم کرده بودم.اگر گفتند:چی آوردی؟ بگو اولاً دل شکسته که از شما نقل است:در کوی ما شکسته دلی میخرند و بس     بازار خود فروشی از آن سوی دیگر استو ثانیاً:جز نداری نبود مایه دارائی من         طمع بخششم از درگه سلطان من استو ثالثا:الهی آفریدی رایگان٬ روزی دادی رایگان٬ بیامرز رایگان٬ تو خدایی نه بازرگاناگر گفتند: برونش کنید بگو:نمی روم ز دیار شما بکشور دیگر        برون کنید از این در در آیم از در دیگراگر گفتند: این جرأت را از که آموختی؟ بگو از حلم شما.اگر گفتند: قابلیت استفاضه نداری بگو قابلیت را هم شما افاضه می فرمائید٬باز اگر از تواعراض نمودند بگو:به والله به بالله به تالله  * * * * * * *  بحق آیه نصر من اللهکه مو از دامنت دست بر ندیرم  * * * * * *  اگر کشته شوم الحکم اللهاگر گفتند : مذنبی بگو اولاً شنیدم شما غفارید و ثانیاً من ملک نیستم آدم زاده امو ثالثاً:نا کرده گنه در این جهان کیست بگو   * * * * *   آنکس که گنه نکرده و زیست بگومن بد کنم و تو بد مکافات دهی  * * * * * *  پس فرق میان من و تو چیست بگواگر گفتند: این حرفها را از کجا یاد گرفتی؟ بگو:بلبل از فیض گل آموخت سخن ورنه نبود  * * *  این همه قول و غزل تعبیه در منقارشاگر گفتند: چه می خواهی؟ بگو:جز تو ما را هوای دیگر نیست  * * * * * * * جز لقای تو هیچ در سر نیست کلامی از علامه حسن زاده آملی

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

چهارشنبه 25/8/1390 - 10:6 - 0 تشکر 388338

اگر گفتند چه آورده ای؟

بگو اگر درویشی به خانه پادشاهی وارد شود گویند چه خواهی نگویند چه آورده ای!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی