انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 982)
سه شنبه 24/8/1390 - 13:25 -0 تشکر 388049
فرهنگسرای زیارت؛ گامی برای ارتقای فرهنگ زیارت و میزبانی است

هنرمندان و فیلم سازان مشهدی درنشستی با مدیر عامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد در خصوص تهیه فیلمی از فرهنگسرای زیارت به هم اندیشی پرداختند.

 به گزراش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مدیر عامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهردای مشهد با اشاره به اینكه ترویج مفهوم زیارت یكی از اهداف فرهنگسرای زیارت است گفت : برای بالا بردن سطح علمی و فكری زایران و مجاوران به توجه به امام رضا(ع)، این فرهنگسرا طرح ریزی شده است كه در این خصوص با هنرمندان و فیلم سازان مشهد هم اندیشی صورت گرفت تا بتوان موضوع زیارت را به شكل بهتری برای مردم در قالب فیلم به تصویر بكشیم.

علی اكبر عصارنیا، گسترش فرهنگ میزبانی را از مهمترین رویكردهای فرهنگسرا زیارت عنوان کرد و افزود:گسترش فرهنگ میزبانی و افزایش تبلور آثار و بركات زیارت حرم حضرت امام رضا (ع) می توان به مزیت رضوی شهر مشهد كه مهمترین مولفه فرهنگی شهر است كمك كرد.

وی در ادامه افزود: فرهنگسرای زیارت در 9 آیتم برنامه طراحی و برنامه ریزی شده كه نمایشگاه مفهومی، نمایشگاه تجلی آفتاب، مسابقه دیجیتال، بخش كودك، آب نمای هوشمند موزیكال، المان هایی در خصوص القاب حضرت امام رضا(ع) و نمایشگاه حالات شخصیت های معاصر در زیارت حرم امام رضا(ع) از جمله ویژگی های این فرهنگ را می توان اشاره كرد.

عصارنیا با اشاره به سیاست های تهیه فیلم فرهنگسرای زیارت خاطر نشان كرد: سیاست های تهیه فیلم می بایست دارای هیجان، حداقل 10 دقیقه ، عدم استفاده از تصاویر تكراری، دوری از قالب های تله فیلم باشد و حقیقت زیات، عهد با امام رضا(ع)، توجه به ویژگی های امام رضا(ع) و توجه به زائران و مجاوران امام رضا(ع) از جمله موضوعات خروجی فیلم می باشد تا بتوان بیننده را با پیام ها و قالب های مختلف به توجه بیشتر زیارت حقیقی امام رضا (ع) آشنا كند.

 

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی