انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 688)
سه شنبه 24/8/1390 - 13:22 -0 تشکر 388046
روزانه 100تن زباله در منطقه ثامن جمع آوری می شود

شهردار منطقه ثامن گفت: روزانه به طور متوسط 100 تن زباله از سطح منطقه ثامن جمع آوری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محسن برزوئی با بیان اینکه در حال حاضر 100درصد از تشرف به حرم از منطقه ثامن صورت می گیرد افزود: در حال حاضر منطقه ثامن تنها منطقه در شهر مشهد است که فعالیت رفت و روب و جمع آوری زباله در آن به صورت شبانه روزی و سه شیفت انجام می شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 100درصد جمع آوری زباله در این منطقه به صورت مکانیزه و در سه شیفت انجام می شود. برزوئی ادامه داد: به طور متوسط روزانه در منطقه ثامن 100تن زباله تولید می شود که تمامی آن به صورت مکانیزه جمع آوری می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه ثامن در امر رفت ورب و جمع آوری زباله دارای شرایط خاصی است گفت: امر رفت وروب و جمع آوری زباله در این منطقه در هفت ماه از سال به عنوان شرایط عادی، چهار ماه فوق العاده و 15روز عید نوروز و 15 روز ماه محرم فوق العاده ویژه و متفاوت است به گونه ای که در ایام فوق العاده ویژه تمام نیروها و امکانات شهرداری در این حوزه فعالیت دارند.

شهردار منطقه ثامن ادامه داد: منطقه ثامن دارای دو ناحیه است که در این نواحی در مجموع 400نفر در امر رفت و روب و نظافت معابر فعالیت دارند. برزوئی گفت: در حال حاضر سطح منطقه ثامن با دو دستگاه فشار قوی آب هر کدام با 10 ساعت کاری شست و شو می شوند.

وی همچنین با بیان اینکه به طور متوسط در ناحیه دو منطقه ثامن 15 باکس نخاله ساختمانی جمع آوری می شود خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه ثامن و در راستای طرح نوسازی بافت فرسوده حرم مطهر رضوی بیش از 150 هزار متر مربع از از زمین هایی که تحصیل حریم شده اند شن ریزی و از سوی عوامل خدماتی پاکسازی شده اند.

شهردار منطقه ثامن ادامه داد: همچنین در این منطقه برای پاکسازی دیوارهای معابر از دستگاه سند پلاست و شستشوی کانال ها از کانال شوی مکانیزه استفاده می شود.

وی در خصوص رنگ امیزی جداول نیز گفت:در شش ماهه اول سال جاری بیش از 30هزارمتراز جداول سطح منطقه به همراه المان های شهری رنگ آمیزی شده است. برزوئی تصریح کرد:همچنین سایبان های پارچه ای و حلبی معابر اصلی در منطقه ثامن با سایبان های چرمی با رنگ هماهنگ تعویض شده و کلیه کرکره ها ی واحد های صنفی حاشیه اصلی رنگ آمیزی ومنقش به آرم حرم مطهر رضوی شده است.

                                                               ایران-ایران

تبلاگ پایتخت معنوی ایران: mashhad0511.tebyan.net

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی