انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 692)
جمعه 20/8/1390 - 15:23 -0 تشکر 386397
سومین کارگاه و نمایشگاه TWAN

سومین کارگاه و نمایشگاه تخصصی عکاسی توان TWAN با موضوع عکاسی نجومی و پردازش داده­ها و تصاویر از تاریخ 25 لغایت 27 آبان ماه 1390 در شهر زنجان برگزار خواهد شد.به گفته اسدالله قمری نژاد دبیر برگزاری در ایران TWAN مهمانان خارجی سومین کارگاه و نمایشگاه توان مایک سیمونز ( مدیر پروژه منجمان بدون مرز )، تنج تزل ( از ترکیه ) ، لارنت لاودر ( از فرانسه ) خواهند بود. سه عکاس ایرانی پروژه بابک امین تفرشی ( مدیر طرح TWAN ) ، اشین زاکاریان و امیرحسین ابوالفتح به همراه چند عکاس دیگر ایرانی نیز سخنرانان این کارگاه هستند. ریاست دبیرخانه و دبیر نمایشگاه توان در ایران اسدالله قمری نژاد عکاس پیش کسوت و پرتجربه نجوم ایران است.
 

 

 

 

 


در باره پروژه جهان در شب (توان Twan) بیشتر بدانید.


پروژه‌ی بین‌المللی جهان در شب (The World At Night/ TWAN) گروهی از سی نفر از اخترشناسان و بهترین عکاسان در زمینه‌ی عکاسی تلفیقی زمین و آسمان شب است که در حدود بیست کشور جهان پراکنده‌اند. توآن که از سوی انجمن بین‌المللی نجوم و یونسکو یکی از پروژه‌ها‌ی ویژه سال جهانی نجوم نیز نام گرفت، برنامه‌ای از سوی انجمن منجمان بدون مرز است تا با تهیه و ارائه تصاویر خیره‌کننده و هنرمندانه از آسمان شب بر فراز آثار تاریخ و طبیعی در جهان (از جمله ایران) به معرفی عمومی زیبایی‌ و ارزش آسمان شب و نجوم بپردازد. از سوی دیگر تصاویر توآن وحدتی جهانی را نشان می‌دهند که آسمان‌شب بین اقوام، ادیان و قلمروهای خط‌کشی‌های انسان ایجاد می‌کند. در همان شبی که ماه از فراز اورست طلوع می‌کند، با فقط چند ساعتی اختلاف، در آسمان فوجی‌‌یاما در شرق دور، بر فراز کوه‌های البرزدر ایران، در صحرای آفریقا، دشت‌های سبز اروپا، و از اعماق گرندکانیون آمریکا هم دیده می‌شود. آسمان شب مانند سقفی یک‌رنگ بالای سر همه‌ی انسان‌هاست زیر آن ما یک خانواده‌ایم و زمین نه مجموعه‌ای از کشورها که سیاره‌ای بی‌مرز است. جامعه علمی و مراکز آموزشی از تصاویر توآن برای آموزش و ترویج نجوم بهره می‌برند و نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی توآن تاکنون در بیست و پنج کشور جهان در شش قاره برگزار شده‌اند. مدیر و موسس پروژه جهان در شب بابک امین‌تفرشی است؛ نویسنده‌ی ‌علمی و کارشناس نجوم، عکاس آسمان‌شب، عضو شورای مدیریت انجمن منجمان بدون مرز، عضو شورای سردبیری ماهنامه نجوم، و عضو شورای دبیران انجمن نجوم ایران – شاخه آماتوری، و عضو هیئت علمی موسسه آسمان شب. در کشورهای مختلف جهان انجمن‌ها، موسسات و هماهنگ‌کننده‌‌های منطقه‌ای در انجام گرفتن برنامه‌های این پروژه در کشور خود با توآن همکاری می‌کنند. در ایران اوشین دانیلی ذاکاریان و امیر حسین ابوالفتح به همراه بابک امین تفرشی از عکاسان این پروژه اند. همچنین رئیس دبیرخانه کارگاه توان نیز اسدالله قمری نژاد میباشد. وبگاه www.twanight.org

 


 
تصویر مربوط به برگزاری کارگاه توان در اسفند ماه 1389 در زنجان

 

 

 

منبع : asiac.ir

جمعه 20/8/1390 - 15:26 - 0 تشکر 386399

دونفر از دوستان انجمن (تا جایی که من می دون البته دونفر) در این کارگاه شرکت خواهند کرد . آقای آسمان کویر و خانم سوبارو :)
امیدوارم این کارگاه براشون مفید باشه و مطالبی که یاد گرفتن رو هم با ما به اشتراک بزارن تا نکات مفیدی از عکاسی نجومی یاد بگیریم .
خیلی ممنون میشم از این دو دوستمون :)

پنج شنبه 26/8/1390 - 15:0 - 0 تشکر 389053سلام
کارگاه توان دیروز ساعت 3 بعد از ظهر با سخنرانی اقای قمری نژاد شروع به کار کرد.در مراسم افتتاحیه اقای دکتر خواجه پور و اقای بابک تفرشی و رئیس حوزه هنری زنجان صحبت کردند.پس از نماز و پذیرایی اقای لوران لاودر از فرانسه در مورد هاله ها و کمانها(halos & Arcs) سخنرانی داشت که مطالب بسیار جالب و مفیدی را ارائه دادند.ساعت 8 شب هم از مرکز نجوم و افلاک نما بازدید کردیم .ساعت 9 شب شام خوردیم و پس از آن گروهها تقسیم بندی شدند و به مکان اسکانها راهنمایی شدند برای استراحت.
ادامه دارد...

پنج شنبه 26/8/1390 - 23:41 - 0 تشکر 389248

سلام
خیلی ممنون امیدوارم خوش گذشته باشه
منتظر بقیه گزارشات هستیم :)

جمعه 27/8/1390 - 11:29 - 0 تشکر 389359

ممنون سوباروی عزیز بابت گزارشتون.

راستی منتظر گزارش آسمان کویر هم هستیم ;)

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

جمعه 27/8/1390 - 12:10 - 0 تشکر 389364

سلام دوستان
ببخشید نتونستم دیروز گزارشش را بنویسم.چون هم وقت نشد و هم یک اتفاق برای یکی از بچه های یزد افتاد که تمام مارو ناراحت کرد که امیدوارم به خیر بگذره.
دیروز تمام کلاسها و سخنرانیها طبق برنامه انجام شد و امروز کارگاه از ساعت 9 صبح شروع به کار کرد.
امسال برنامه ها و مطالب برای هر دو گروه ابتدایی و پیشرفته برنامه ریزی شده است.افراد میتونند با توجه به علایق و سطح علمی خودشان کلاسهارو انتخاب کرده و در انها شرکت کنند. دیروز عصر ساعت 6 تا 8 عصر از بازار و نمایشگاه عکسهای توان دیدن کردیم. جای همه دوستان خالی بود.
در حال حاضر اقای ابوالفتح برای گروه مقدماتی و اقای اشین ذکریان برای گروه پیشرفته در حال سخنرانی هستند.

شنبه 28/8/1390 - 15:11 - 0 تشکر 389908

دوستان سلام
ما امروز ساعت 12 به یزد رسیدیم ولی با دلی پر از اندوه و ناراحتی.
دیروز برنامه ساعت 9 با کمی تاخیر شروع شد.برنامه های امسال بیشتر حول محور پردازش و کار با نرم افزارهای نجومی دور میزد ولی در این میان بعضی مطالب با موضوعهای دیگر بحث شد.مثل استقرار پایه ها که توسط اقای ابوالفتح و ابزارهای جدید عکاسی نجومی و اخلاق در عکاسی توسط اقای تفرشی ارائه گردید.
بعضی کلاسها و سخنرانیها به صورت موازی برگزار شد که امیدوارم مباحث ان برای همه دوستان مفید بوده باشد.
به نظر من در این دوره موضوع هاله ها و کمانها بسیار جالب و جدیدی بود که توسط اقای لوران لاور ارائه گردید و همچنین ایشان کلیپ جالبی از عکسهایشان (بازی با ماه) پخش کردنند که مورد استقبال همه قرار گرفت.
دیروز همچنین از اقای قمری نژاد به خاطر زحمات و تلاشهای بیست و پنچ ساله شان در راه پیشرفت و توسعه نجوم قدر دانی گردید.
اگر دوستان دیگر در این برنامه شرکت داشتند لطفا عکسهایشان را برای بقیه بزارنند.من هم در اولین فرصت که عکسها رسید برای شما میزارم.

شنبه 28/8/1390 - 16:3 - 0 تشکر 389931

خیلی خوش آمدین
امیدوارم اون مسئله ای که ایجاد شده و موجب ناراحتی بوده هر چه سریع تر رفع بشه .
همیچنین درخواست دارم مطالبی که آموختید رو در اختیار ما هم قرار بدید تا بیشتر با عکاسی نجومی و فنون آن آشنا بشیم .

شنبه 28/8/1390 - 16:21 - 0 تشکر 389936

خانم کریمی عزیز سلام
من هم امیدوارم مشکل اقای asemankavir حل شود که خیلی هم بعید به نظر میرسد.نمیدونم اصلا چی بگم و اصلا چه کار باید کرد.
در مورد مطالب هم تا جایی که بتونم چشم.ولی همان طور که گفتم بیشتر سخنرانی ها در مورد پردازش عکسها بود که من چندان در ان مهارتی ندارم.
واقعا هنوز در مورد اون اتفاق همگی شکه هستیم.

شنبه 28/8/1390 - 20:24 - 0 تشکر 390065

خانم subaro گرامی
ممنون از گزارش کامل و روز به روزتون از نمایشگاه
واقعا عالی بود
ان شالله که مشکل پیش آمده هم هرچه زودتر رفع گردد.
منتظر عکسهاتون از این نمایشگاه هم هستیم.

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی