• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
پژوهش های دانش آموزی (بازدید: 2067)
چهارشنبه 18/8/1390 - 13:43 -0 تشکر 385239
چرا کار تیمی؟

 

سلام

در این بحث می خوام در مورد ضرورت کار تیمی صحبت کنیم .

واقعا چرا این قدر روی کار تیمی تاکید می کنن ؟

ما که راحت تره برامون تنهایی کار کنیم . اختیار همه چیز با خودمونه و مجبور نیستیم خودمون رو با دیگران هماهنگ کنیم پس چه لزومی داره که باچند نفر دیگه کار کنیم ؟

نظر شما چیه؟ کار تیمی خوبه یا نه؟ اگه خوبه چرا؟ اگه بده واسه چی بده؟

دوشنبه 23/8/1390 - 22:40 - 0 تشکر 387826

سلام

خوب مسلما کار تیمی خوبه و خوبیش اینه که باعث میشه یه رقابت بین اعضای گروه باشه و ما یاد میگیریم که چگونه خودمون رو در این کار ها شرکت بدیم.

تنها مشکلشم اینه که طرفت کی باشه!معمولا بیشتر گروه ها در وسط راه کنار میکشن و به قول معروف پایه نیستن.

با تشکر 

چهارشنبه 25/8/1390 - 11:32 - 0 تشکر 388403

HESAMSTAR گفته است :
[quote=HESAMSTAR;698327;387826]

سلام

خوب مسلما کار تیمی خوبه و خوبیش اینه که باعث میشه یه رقابت بین اعضای گروه باشه و ما یاد میگیریم که چگونه خودمون رو در این کار ها شرکت بدیم.

تنها مشکلشم اینه که طرفت کی باشه!معمولا بیشتر گروه ها در وسط راه کنار میکشن و به قول معروف پایه نیستن.

با تشکر 

سلام

خیلی خوشحال شدم که در این بحث مشارکت کردین .

حرفتون درسته ما کلا در کار تیمی ضعیف هستیم .باید اونقدر تمرین کنیم تا مهارتمون زیاد بشه مثل هرکار دیگه که با تمرین و تجربه بهتر انجام می دیم .

من و شما در یک چیز هم اختلاف نظر داریم من کلا با رقابت مخالفم ،حالا اگه خواستین با هم بحث می کنیم که چرا مخالفم . به جای رقابت با همکاری موافقم .من فکر می کنم ما در همکاری با یکدیگه برای یک کار و هدف مشترک هم خیلی ضعیف هستیم.

نظرتون چیه؟

چهارشنبه 9/9/1390 - 12:45 - 0 تشکر 394615

سلام

می دونین که خداوند هر کسی رو با یک خصوصیت آفریده یعنی توانایی ها و استعدادهای همه انسان ها یکسان نیست.

یک نفر ممکنه مثلا استعداد نقاشی داشته باشه ،یک نفر داستان نویسی و یک نفر ریاضی

اما این چه ربطی به کار تیمی داره ؟خوب معلومه وقتی در تیم کار می کنیم این استعداد ها با هم جمع می شه .

به همین دلیله که وقتی چند نفر با هم کار ی کنن نتیجه کار از جمع کار هایی که می تونستن به تنهایی انجام بدن همیشه بهتر و بیشتر می شه

چهارشنبه 16/9/1390 - 12:37 - 0 تشکر 397436

با سلام...
به نظرم اینکه چند تا فکر و عقیده متفاوت کنار هم قرار بگیرند و به یک موضوع از جهات مختلف نگاه کنند، نتیجه مطلوب تری گرفته میشه ....
ینی تا حالا که تجربه این طوری نشون داده...

یا حق

التماس دعا

چهارشنبه 16/9/1390 - 13:59 - 0 تشکر 397479

sabzineh62 گفته است :
[quote=sabzineh62;403671;397436]با سلام...
به نظرم اینکه چند تا فکر و عقیده متفاوت کنار هم قرار بگیرند و به یک موضوع از جهات مختلف نگاه کنند، نتیجه مطلوب تری گرفته میشه ....
ینی تا حالا که تجربه این طوری نشون داده...

قطعا همین طوره که شما می گین .متشکرم از مشارکتتون در بحث

چهارشنبه 16/9/1390 - 14:53 - 0 تشکر 397503

دانش آموزان از همدیگر چیزهای بسیاری می‌آموزند. آنها اغلب مطالبی را که یک تازه آموخته توضیح میدهد، راحت تر متوجه میشوند. اکثر دانش آموزان لذت می‌برند دست کم بخشی از وقت خود را صرف کارهای گروهی کنند. نکات زیر ممکن است به شما کمک کنند تا بیشترین استفاده را از کار گروهی ببرید.1- در رابطه با دلایل خود برای فعالیت های گروهی، با دانش آموزان صادق باشید. با آنها راجع به مزایای آموزش گروهی صحبت کنید.2- به جای رقابت، برای تشریک مساعی برنامه ریزی کنید. برای آنها فعالیت های گروهی ترتیب بدهید تا تکالیف بین اعضای گروه تقسیم، و تجربه نصیب همه شود.3- به دانش آموزان یاد دهید به همدیگر کمک کنند. دانش آموزان را به گرفتن تست از یکدیگر تشویق کنید تا بتوانند به صورت غیر رسمی، هم در طرح سؤالات منطقی و هم در پاسخ دهی به پرسش‌ها تمرین کنند.4- دانش آموزان را به ارزشیابی اوراق یکدیگر بگمارید. کمترین خاصیت این کار آن است که آنها پاسخ های خود را با نمونه پاسخ هایی که به آنها داده اید مقایسه کنند. متعاقباً با افزایش مهارت آنها در ارزشیابی کار یکدیگر، می‌توانید آنها را به انواع پیچیده تری از این گونه ارزشیابی، که در آن دانش آموزان با در نظر گرفتن یک ضابطه معین یا از قبل توافق شده نسبت به کار همدیگر اظهار نظر می‌کنند، تشویق نمایید.5- به دانش آموزان فرصت دهید به همدیگر درس بدهند. درس دادن به دیگران بهترین راه برای تثبیت دانسته های خود است ( ما آموزگاران این راه می‌دانیم! ).6- گروه های متفاوتی تشکیل دهید. وقتی دانش آموزان را برای همکاری های دسته جمعی گروه بندی می‌کنید، راجع به نحوه آرایش آنها بیندیشید. در شرایط مختلف ممکن است بخواهید آنها را در گروه های دوستی، گروه هایی بر اساس توانایی و یا تیم های یادگیری جای دهید تا محدوده قابلیت‌ها و توانایی‌ها را متعادل سازید.7- مواظب احساسات آنها باشید. نسبت به رسیدگی به مشکلات بین فردی درون هر گروه حساس باشید. هیچ دلیلی وجود ندارد دانش آموزانی را که علاقه ای به یکدیگر ندارند وادار به همکاری با هم بکنید. شاید لازم باشد طرح هایی احتیاطی در نظر داشته باشید تا در صورت بروز اشکال، آرایش گروه‌ها را تغییر دهید.8- از تنبلی جلوگیری کنید. بر فعالیت های گروهی نظارت کنید تا مطمئن شوید هیچکس در هیچ کدام از گروه‌ها تنبلی نمی کند و یا دزدانه از روی کار دیگران تقلب نمی کند.9- دانش آموزان مشکل ساز را تقسیم کنید. گه گاه ترکیب گروه‌ها را تغییر دهید تا دانش آموزان محبوب یا مشکل ساز همیشه در گروه یکسانی باقی نمانند.10- اجازه دهید گروه‌ها حاصل کار خود را در اختیار هم قرار دهند. به گروه‌ها فرصت دهید با تبادل اطلاعات، توضیحات و غیره، در مورد نتایج نهایی فعالیت های همدیگر، از دانسته های هم استفاده ببرند.

♪•°٠•●♥ مـــــــــريمـــــــ ♥●•٠ °•♪
چهارشنبه 16/9/1390 - 16:49 - 0 تشکر 397630

سلام

بنظر می رسه تمام افراد باید برای کار تیمی تربیت بشوند

چون بسیار دیده میشه افراد از کار تیمی برای رفع تنبلی های خود و واگذاری مسئولیت هایشان به افرادی که مسئولیت پذیرند استفاده میکنند

افرادی هم که مدیر این کار هستند (معلمین و اساتیدو...) نیز برای افراد با مسئولیت ارزشی قائل نیستند!

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 16/9/1390 - 19:25 - 0 تشکر 397719

همکاری و رقابت با هم منافاتی ندارن......توی گروه که اعضای گروه با هم همکاری میکنن اگه فضای رقابت هم وجود داشته باشه میتونه به پیشرفت چشمگیرشون کمک کنه...
نظرتون چیه؟

 

  قال رسول لله (ص)

طلب العلم فریضة علی کل مسلم، الا ان الله یحب بغاة العلم
طلب علم بر هر مسلمانی واجب است، همانا خدا جویندگان علم را دوست دارد.

چهارشنبه 16/9/1390 - 23:41 - 0 تشکر 397815

aftab75 گفته است :
[quote=aftab75;685281;397719]همکاری و رقابت با هم منافاتی ندارن......توی گروه که اعضای گروه با هم همکاری میکنن اگه فضای رقابت هم وجود داشته باشه میتونه به پیشرفت چشمگیرشون کمک کنه...
نظرتون چیه؟

منم با نظر شما کاملا موافقم.

مشارکت در فعالیت های تیمی نه تنها باعث میشه اطلاعات خودمون رو در اختیار دیگران قرار بدیم بلکه باعث میشه از

تجربیات دیگران هم استفاده کنیم.

همیشه مادربزرگها و پدربزرگ ها گفتند که دوفکر خیلی بهتر از یک فکره و این حرف خودش موید استمرار ورزدین به 

انجام کارهای تیمی ه.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

جمعه 18/9/1390 - 1:5 - 0 تشکر 398350

jtayebe گفته است :
[quote=jtayebe;393644;397630]سلام

بنظر می رسه تمام افراد باید برای کار تیمی تربیت بشوند

چون بسیار دیده میشه افراد از کار تیمی برای رفع تنبلی های خود و واگذاری مسئولیت هایشان به افرادی که مسئولیت پذیرند استفاده میکنند

افرادی هم که مدیر این کار هستند (معلمین و اساتیدو...) نیز برای افراد با مسئولیت ارزشی قائل نیستند!

دقیقا به مسئله مهمی اشاره کردین .

همه ما در کار تیمی ضعیف هستیم و احتیاج به تمرین خیلی زیاد داریم .

یادتون هست تا حالا چند تا دفتر مشق داشتین؟ از کلاس اول تا حالا  ازچند تا مداد و خودکار برای تمرین نوشتن استفاده کردین؟ به همین مقدار نیاز داریم تا کار تیمی رو تمرین کنیم.

ضمنا متشکرم که در بحث ما شرکت کردین 

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی