• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن بورس > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
بورس (بازدید: 849)
دوشنبه 16/8/1390 - 21:43 -0 تشکر 384600
$ چشم انداز بازار $

سلام

در این تاپیك همانطور كه از عنوان آن مشهود است ،  مطالب و اخباری كه نگاهی به آینده بازار و پیش بینی روند صعودی یا نزولی شاخص كل خواهد داشت را به بحث و بررسی خواهیم گذاشت.

 یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 16/8/1390 - 21:52 - 0 تشکر 384604

ترس بازار از محتوای گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی

پایان هفته گذشته نخستین روز از اجلاس گروه 20 برگزار شد و با اعلام همبستگی کشورهای اروپایی برای حمایت از اقتصاد کشورها و جلوگیری از تشدید بحران های مالی، در کنار کاهش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا بازارهای اروپایی با رشد قیمت همراه شدند و این عامل جزو اخبار امیدوار کننده به نظر می رسید.

بنا بر گزارش بورس نیوز، عقب نشینی دولت آمریکا از اعمال تحریم علیه بانک مرکزی ایران نکته مثبت دیگری بود که می توانست در رشد بورس کشور موثر واقع شود.

از دیگر سو نخست وزیر چین بر حمایت این کشور از اتحادیه اروپا در رویارویی با بحران بدهی تأکید کرد و با توجه به اینکه این کشور یکی از خریداران اصلی اوراق قرضه کشورهای اروپایی است، عامل مهم دیگری به شمار می رفت تا بتواند بر ایجاد آرامش نسبی در بازار سهام اثر گذار باشد.

اما آنچه که در روز گذشته اتفاق افتاد، ریزش 127 واحدی شاخص کل و بازگشت آن به مدار 25 هزار واحدی بود، روندی که موجب شد تنها نماد بانک پاسارگاد شاخص را شش واحد به سمت بالا سوق دهد و در مقابل با تأثیر از دیگر سهم های بزرگ در برآیندی نزولی به سمت پایین حرکت کند.

اقبال نیا، کارشناس بازار سرمایه، در خصوص علت روند نزولی بورس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز تصریح کرد: دلیل این نوع حرکت بازار سهام در اولین روز از هفته جاری به اتخاذ سیاست صبر و انتظار مربوط می شود، چرا که گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت های هسته ای ایران تکمیل و تا پایان این هفته برای قرائت آن در اختیار مدیر کل آژانس قرار می گیرد.

محتوای گزارش آژانس انرژی اتمی مثبت نیست

با توجه به اینکه پیش بینی می شود محتوای این گزارش چندان مثبت نباشد، به نظر می رسد وضع بازار تا پایان هفته جاری به همین منوال باشد.

وی وضعیت بازارهای موازی ارز و طلا را دیگر عامل تشدید کننده روند فعلی بازار عنوان کرد و افزود: شرایط مناسب در این دو بازار و وجود ریسک سیستماتیک در بورس باعث شده که سرمایه گذاران ترجیح دهند که در این بازارها سرمایه گذاری کنند.

بر همین اساس تا روشن شدن موضوع هسته ای ایران قیمت سهم ها در همین محدوده باقی مانده و در جا میزند.

کاهش قیمت زیادی نخواهیم داشت

ممکن است که امیدی برای افزایش قیمت ها وجود نداشته باشد، اما کاهش چندانی هم برای آن متصور نیست، چرا که پی بر ای اکثر شرکت ها افت چشمگیری را شاهد بوده است. البته این پیش بینی مشروط بر این است که ریسک سیاسی جدیدی وارد بازار نشود.

وی بازگشت بازار را به روند متعادل منوط به روشن شدن افق مسایل سیاسی دانست و خاطر نشان کرد: شاید سهم های ارزنده و با پی بر ای مناسب در کوتاه مدت نتواند بازدهی قابل قبولی را عاید سهامداران خود کنند، اما این سهم ها مسلماً در میان و بلند مدت بازدهی مناسبی را در بر خواهند داشت. بنا بر این فروش اینگونه سهم ها در قیمت های کنونی کاری درست و منطقی نیست.

ریسک بالای سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس

با توجه به اینکه ریسک سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس بالا است، این تصور که بازارهای رقیب فرصت جایگزین را در اختیار سرمایه گذار گذاشته و بازدهی بیشتری را برای کوتاه مدت در بر خواهند داشت، بر بازار حاکم شده است.

صنایع برتر بورس

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه سخنان خود با بیان اینکه پیش بینی محتوای گزارش آژانس با توجه به دخالت های روشن آمریکا در تهیه و ارایه این گزارش کار دشواری است، سهم های ارزنده برای سرمایه گذاری را اینچنین نام برد: صنایع منتفع از افزایش نرخ ارز مانند صنعت پتروشیمی و نیز آن دسته از شرکت های سیمانی که فروش صادراتی دارند، از شرایط به نسبت بهتری برخوردارند و می توانند بازدهی مثبتی را کسب کنند.

http://boursenews.ir/fa/pages/?cid=56907

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 16/8/1390 - 21:55 - 0 تشکر 384607

سلام
بنا به این خبر به نظرم فردا هم شاخص منفی خواهد بود یعنی ریسك سرمایه گزاری در این بازار بسیار بالاست و خطرناك
یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 16/8/1390 - 22:11 - 0 تشکر 384618

سلام
ممنون میکروی عزیز
در مورد اصطلاحات اولیه بورس هم لا به لای حرفات توضیح بدی ممنون گذارت میشیم:))

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

دوشنبه 16/8/1390 - 23:2 - 0 تشکر 384628

soltan_azdad گفته است :
[quote=soltan_azdad;507077;384618]سلام
ممنون میکروی عزیز
در مورد اصطلاحات اولیه بورس هم لا به لای حرفات توضیح بدی ممنون گذارت میشیم:))

سلام

هر وقت سوال باشه حتما جواب میدم اما عجله نكنید برای آموزش برنامه ی ویژه ای داریم ان شاء الله اگر زیر انجمن آموزش بورس راه اندازی شود

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 16/8/1390 - 23:5 - 0 تشکر 384629

دیروز بازار در حالی به کاهش بیش از 280 واحدی تن داد که گزارش تازه آژانس هسته ای هنوز منتشر نشده است گرچه بازار بر مبنای اخباری که از محتوای احتمالی گزارش منتشر شده، واکنش منفی نشان داده است. بازار تحت تاثیر اخبار سیاسی نتوانست برای سرمایه گذاران امیدواری ایجاد کند و از سوی دیگر فعالان نیز در انتظار نتیجه این گزارش محتاطانه، بیشتر نظاره گر افول شاخص بودند.

دکتر روزبهانی کارشناس بازار سرمایه در این خصوص به نمابورس می گوید:"شرایط سیاسی بازار را متاثر ساخته و موجب ریزش شاخص شده است." وی ادامه می دهد:"به نظر می رسد قیمت ها بیش از این کاهش نخواهد یافت گرچه برخی سهام بنیادی کمتر از 10 درصد کاهش را پیش رو خواهند داشت ولی به لحاظ P/E و طولانی بودن زمان شرایط منفی بازار، به نظر می رسد که بازیگران تمایلی برای فروش های سنگین ندارند."

این کارشناس ادامه می دهد:" با توجه به روند کاهشی و باقی ماندن یک روز کاری دیگر بورس به انتشار رسمی گزارش آژانس، به نظر می رسد در روزهای آتی موقعیت خرید های بهتری برای سرمایه گذاران ایجاد شود."وی خاطر نشان کرد:" در این شرایط سرمایه گذاران باید با نگاه طولانی مدت اقدام به خرید کنند و کسانی که با این افق سرمایه گذاری کنند پس از عبور از این افت سود خواهند کرد."

رضا نویدی دیگر کارشناس بازار سرمایه در این خصوص می گوید:"شرایط سیاسی بین المللی مصداق سیاست چماق و هویج است. این سیاست ترکیبی از سیاست فشار و تشویق است." وی گفت:"تحریم ها با مشوق های بازار همراه شده است گرچه مشوق ها جذابیتی برای ایران ندارد و لزوم ارائه مشوق های جدیدتر به نظر می رسد اما سیاست گذاران بین المللی برای ارائه مشوق های جدید به اجماع نرسیده اند. از سوی دیگر به اجماع نظر برای ارائه فشارهای مضاعف هم نرسیده اند که این ماجرا منجر به سیاست های ضد و نقیض بر علیه کشورمان شده است."

این کارشناس ادامه داد:" تاثیر این شرایط در بازار سرمایه به روشنی مشهود است به این نحو که تحلیل های صفر یا صدی بر بازار تعمیم یافته است." وی افزود:" گروهی بدبین هستند و روند کاهشی را کاهشی تر می دانند و گروهی هم خوش بین هستند که این بحث نیز منجر به تقابل آراء شده است."

وی به شرایط بازار سرمایه پس از انتشار گزارش اشاره و ابراز داشت:"به نظر می رسد پس از ارائه گزارش آژانس بازار یک نفس مثبت بکشد تا بتواند به شکلی واقعی تر به تحلیل شرایط بپردازد."

این کارشناس در مورد اینکه شرایط کنونی قیمت ها را آیا می توان موقعیت خرید تلقی کرد، می گوید:" قیمت سهام در شرایط کنونی غیر منطقی نیستند و همچنان عرضه و تقاضا تعیین کننده است اما می توان گفت شرایط حاضر می تواند موقعیت خرید باشد. البته همه چیز به تحلیل های سرمایه گذاران منوط می شود."

http://bourse24.ir/forum/

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 16/8/1390 - 23:8 - 0 تشکر 384630

سلام
خدا كنه دو نفر حرفه ای هم وارد بحث شند!

منم با این نظرش موافقم :
با توجه به روند کاهشی و باقی ماندن یک روز کاری دیگر بورس به انتشار رسمی گزارش آژانس، به نظر می رسد در روزهای آتی موقعیت خرید های بهتری برای سرمایه گذاران ایجاد شود.

نكته خیلی مهم:

در این شرایط سرمایه گذاران باید با نگاه طولانی مدت اقدام به خرید کنند و کسانی که با این افق سرمایه گذاری کنند پس از عبور از این افت سود خواهند کرد."

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 25/8/1390 - 7:27 - 0 تشکر 388293

سلام
توجه توجه توجه 
با احتمال تداوم ریزش قیمت سهام شرکت ها تا پایان سال
حجم کمتری از سرمایه خود را وارد بورس کنید
در این شرایط بازارهای موازی بازار سرمایه توانسته اند با رشد بازدهی های کاذب خود بخشی از سرمایه های موجود در بورس را به سمت خود کشیده و موجب نا اطمینانی و بی اعتمادی سرمایه گذاران به بورس شوند که برای بازگشت اطمینان از دست رفته باید زمان صرف کرد و تلاش بسیار نمود.
در شرایطی که فعالان بازار بر این باورند که ریسک های موجود در بورس کاهش پیدا کرده و شاخص ها مجدداً روند صعودی متداومی را آغاز خواهند کرد، اغلب کارشناسان معتقدند با توجه به احتمال فشارهای آمریکا و برخی کشورهای غربی به شورای حکام سازمان ملل برای اعمال تحریم های شدیدتر علیه کشورمان و نیز با توجه به تجربه برگزاری انتخابات در سال های قبل و تأثیر آن در بازار سرمایه کشورمان هنوز ریسک موجود در بورس کاهش پیدا نکرده و با نگاهی واقع بینانه تر شاید افزایش هم پیدا کرده است.

رشید بیگی کارشناس ارشد بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با بیان مطالب فوق عنوان کرد: در این شرایط بازارهای موازی بازار سرمایه توانسته اند با رشد بازدهی های کاذب خود بخشی از سرمایه های موجود در بورس را به سمت خود کشیده و موجب نا اطمینانی و بی اعتمادی سرمایه گذاران به بورس شوند که برای بازگشت اطمینان از دست رفته باید زمان صرف کرد و تلاش بسیار نمود.

وی افزود: بنظر من اگر دولت نرخ ارز خصوصاً دلار را نتواند کنترل کند هجوم سرمایه ها به سمت بازار ارز و طلا بیش از این خواهد شد و بازار سرمایه را با مشکلات بیشتری مواجه خواهد ساخت.

رشید بیگی با اشاره به چشم انداز بورس طی ماه های باقی مانده از سال جاری گفت: شاید بهترین تصمیم تغییر دیدگاه سرمایه گذاران در سرمایه گذاری هایشان باشد از همین رو با توجه به اینکه من تصور نمی کنم تا آخر امسال چشم انداز روشنی را در بورس شاهد باشیم پیشنهاد می کنم سرمایه گذاران با احتیاط بیشتر و حجم سرمایه کمتر اقدام به خرید سهام نمایند.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 29/8/1390 - 16:5 - 0 تشکر 390364

یک کارشناس بازار سرمایه برای دو ماه آینده پیش بینی کرد
خروج پول از صندوق ها و احتمال کاهش 10 درصدی قیمت سهام شرکت ها
وی با اشاره به اینکه بحران های مالی کشورهای غربی گریبان گیر بورس تهران نیز شده، تصریح کرد: در شرایطی که وضع بورس به همین منوال پیش می رود، بازار ارز، طلا و نیز اوراق مشارکت جذاب به نظر می رسد. اما برای دو الی سه ماه آتی سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ارزنده محسوب می شود.

با افزایش توجه و تمرکز سرمایه گذاران به سمت بازار ارز و طلا و در نتیجه خروج سرمایه از بورس به دلیل حضور ریسک های متعدد طی سال جاری، ضعیف شدن بازار سهام نسبت به قبل به چشم می خورد.

موضوع خروج پول از بازار در صندوق های سرمایه گذاری نیز کاملاً مشهود بوده و حجم خروج سرمایه بیش از حجم ورود آن است که در این مدت افت قیمت سهم ها را سبب شده است.

حمید اعرابی، کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه کاهش قیمت سهام بر اساس تحلیل فاندامنتال قابل توجیه نیست، در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز خاطر نشان کرد:با توجه به شرایط موجود، صبر پیشه کردن بیشتر از انجام معامله توصیه می شودو به نظر نمی رسد خرید با دید کوتاه مدت و در بازه یک ماهه در چنین شرایطی نتیجه ای در بر داشته باشد.

وی نقطه قوت بازار سهام را افزایش قیمت ارز دانست و افزود: بخش عمده بازار کشور وابسته به دلار است و رشد نرخ این ارز می تواند اثری مثبت بر شرکت های بورسی صادر کننده داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بحران های مالی کشورهای غربی گریبان گیر بورس تهران نیز شده، تصریح کرد: در شرایطی که وضع بورس به همین منوال پیش می رود، بازار ارز، طلا و نیز اوراق مشارکت جذاب به نظر می رسد. اما برای دو الی سه ماه آتی سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ارزنده محسوب می شود.

اعرابی کاهش 10 درصدی قیمت ها را تا دو ماه آتی محتمل دانست و گفت: با اعلام گزارش های عملکرد 9 ماهه و نزدیکی به فصل برگزاری مجامع در ماه های آتی کم کم شرایط برای خرید سهام مهیا می شود.

وی در خاتمه با اذعان به اینکه بازار در سه ماهه چهارم می تواند در وضعیت بهتری قرار گیرد، گفت: شاخص تا پایان سال احتمال کاهش تا محدوده 23 هزار واحدی را نیز دارد و نقطه بالایی برای آن متصور نیست. اما از سه ماهه چهارم می تواند روند با ثبات تری را به خود گرفته و از حالت رکودی خارج شود.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

سه شنبه 1/9/1390 - 18:11 - 0 تشکر 391158

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به شرایط بی ثبات بازار عنوان کرد:
بازار تحلیلگران با تجربه، بورس را چوپان دروغگو می پندارد!

مشکل از آنجا آغاز می شود که با ورود بازار به حالتی رکودی و منفی تحلیل کاربردی ندارد در نتیجه به دلیل عدم حضور ثبات در بورس بازار به تحلیلگران با تجربه که آینده را بر پایه داده های موجود و بر اساس مدل های علمی پیش بینی می کنند، به سان چوپانی دروغگو نگاه می کنند. تحلیلگرانی که پیش از این در بازار اعتبار داشتند ، با برخی انتقادها مواجه می شوند و از آنجا که سرمایه گذاران نسبت به سرمایه خود حساس هستند، به تحلیل های بیان شده عکس العمل نشان می دهند و با آنها با دید نقد نگاه می کنند.


بازار سهام در ماه های اخیر به ویژه دو ماه گذشته شاهد تغییرات اساسی بوده که این تغییرات از افت شاخص های بازار مقوله ای کاملاً جدا است.

برعکس آنچه که تصور می شد شاخص بازار پس از ریزش های اخیر با رشد همراه شود، در حال حاضر بورس وارد فاز بی اعتمادی شده و تمام فعالان از سرمایه گذار گرفته تا خبرنگار و اصحاب رسانه اسیر جو شایعات و اخبار بسیار زیاد شدند. اما تعدد این اخبار و شایعات، از یک طرف مفید بوده و از طرف دیگر به زیان بازار سهام است.

مهدی کساییان، کارشناس بازار سرمایه با بیان این مطالب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز تصریح کرد: افزایش اخبار موجود به زیاد شدن تکاپو و فعالیت های بورسی منجر می شود و این می تواند به گسترش هر چه بیشتر بازار کمک کند. اما در مقابل نیز، می تواند باعث شود تصمیم گیری ها بر پایه شایعات صورت گیرد که در نتیجه آن شکل گیری بازاری حبابی و قیمت های کاذب افزایش می یابد.

چنانچه در یکسال گذشته و به ویژه شش ماهه ابتدایی سال جاری شاهد رشد شایعات بودیم و عمدتاً برای انجام معاملات بر اخبار بی پایه و اساس تکیه می شد.

وی دیگر بحث موجود را در تغییر نگرش بازار عنوان کرد و افزود: فعالان بازار نسبت به بورس از نگاه ریزشی به نگاه بی اعتمادی سوق پیدا کرده و این امر خروج سرمایه گذاران جدید الورود و بی تجربه بازار را در پی دارد که البته آمار آنها پایین هم نیست.

قدر مسلم اینکه حجم سرمایه بالایی در حال خروج از بازار می باشد و اگر بخواهیم جذب سرمایه به بازار صورت گیرد، باید دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار و هر نهادی که در بازار دخیل است تلاش فزاینده ای را اعمال کند. چنانچه در یکسال اخیر سازمان بورس تبلیغات وسیعی در این زمینه انجام داد تا علاوه بر جلب سرمایه گذاران جدید، حجم عظیمی از نقدینگی را نیز به بازار جذب کند.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه با به هم ریختن اوضاع، نتیجه تلاش آنها روندی معکوس به خود می گیرد که این روند به نوعی به دو دسته بیشترین آسیب را وارد می کند.

وی در توضیح سخنان خود گفت: دسته اول تازه واردهای بورس هستند که به دلیل پایین بودن نرخ سود بانکی برای کسب بازدهی بیشتر وارد بازار شدند و با متحمل شدن زیان اقدام به خروج از بازار سهام کردند. این موضوع برای افرادی که دیرتر وارد بازار شدند بیشتر صادق است و اولین هجمه آسیب به سمت این گروه وارد می شود.

البته نکته مهم در این بین آن است که فردی که یکبار با ضرر از بازار خارج می شود، احتمال ورود مجدد این فرد به بازار خیلی پایین است و در کنار آن چندین برابر هزینه ای که بابت ورود وی به بازار صرف شده، باید برای بار دیگر هزینه شود.

کساییان دسته دوم را که می توان زیان آنها را بیشتر از گروه اول دانست، اینگونه توضیح داد: گروه دوم آسیب دیده از حرکت های اخیر، تحلیلگران بازار هستند. چرا که طی یکسال گذشته با افزایش تعداد تحلیلگران که اغلب افرادی بی تجربه بوده و تنها بر اساس دوره های آموزشی اقدام به تحلیل می کنند، بروز رفتار نوسان گیری در بورس شدت گرفت و نگهداری سهم جای خود را به نوسان گیری داده است.

مشکل از آنجا آغاز می شود که با ورود بازار به حالتی رکودی و منفی تحلیل کاربردی ندارد در نتیجه به دلیل عدم حضور ثبات در بورس بازار به تحلیلگران با تجربه که آینده را بر پایه داده های موجود و بر اساس مدل های علمی پیش بینی می کنند، به سان چوپانی دروغگو نگاه می کنند. تحلیلگرانی که پیش از این در بازار اعتبار داشتند ، با برخی انتقادها مواجه می شوند و از آنجا که سرمایه گذاران نسبت به سرمایه خود حساس هستند، به تحلیل های بیان شده عکس العمل نشان می دهند و با آنها با دید نقد نگاه می کنند.

ردپای بی اعتمادی که نسبت به این گروه شکل می گیرد، در آینده نیز در بازار مشاهده شده و بازار را از حالت علمی خارج می کند و دامنه اثرگذاری شایعات بیش از پیش، دانش فنی موجود در بازار کاهش می یابد.

این بی اعتمادی در حالی به بازار چیره می شود که گروه تحلیلگران مبلغان خاموش و بی هزینه بازار سرمایه هستند.

این فعال بازار سرمایه در چنین شرایطی که ثبات در برخی عوامل اقتصادی و سیاسی نتوانسته بازار را متحول سازد، صبر و تحمل داشتن را به تمامی سرمایه گذاران توصیه کرد و در ادامه اظهار داشت: افزون بر صبر پیشه کردن از سوی سهامداران خرد،باید یک بسته حمایتی به عنوان یک چاشنی و محرک توسط دولتمردان و حقوقی های بزرگ به بازار ارایه شود و سرمایه گذاران حقیقی و نیز حقوقی های کوچک در چنین حالتی با تأمل، به مساعد شدن شرایط کمک کنند.

وی بر اساس نمودارها و داده های موجود، تصور خود را از آینده بورس چنین عنوان کرد: چنانچه بازار از حالت احساسی خارج شود، حداکثر ریزشی را که شاخص شاهد خواهد بود محدود 24800 واحدی است که یک نقطه حمایتی مهم برای آن محسوب می شود و بعد از آن اگر باز هم با افت همراه باشد تا مرز 24300 واحدی احتمال پایین آمدن برای آن متصور است.

اما به تجربه ثابت شده که بازار پس از یک دوره ریزشی شدید، دوباره بر می گردد و می توان این نوید را به سرمایه گذاران داد که شرایطی فعلی بگونه ای نیست که نگران کننده باشد.

وی افزود: با برگشت بازار و شروع مدار صعودی، حرکت بورس با قدرت زیادی به شدت مثبت می شود و این موضوع تا چند ماه آتی اتفاق خواهد افتاد.

کساییان با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی سرمایه گذاری بر مبنای دید کوتاه مدت به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود، سرمایه گذاری با دید میان مدت و بلند مدت و ورود پله ای به سهام ارزنده بازار را در این بازه توصیه کرد.

این کارشناس بازار سرمایه صنایعی که کمترین وابستگی را به بازارها و قیمت های جهانی دارند، به عنوان صنایع مناسب برای سرمایه گذاری با دید بلند مدت اعلام کرد که با برگشت بازار جزو لیدرهای بورس بوده و رشد قیمتی خوبی را تجربه خواهند کرد.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 5/9/1390 - 7:31 - 0 تشکر 392745

با سلام

سئوالات زیادی در خصوص افت سنگین شاخص کل در آخر هفته گذشته و امکان ادامه تو هفته پیش رو هست.
سئوال مهمیه اما تحلیل چندانی پیدا نمی شه. به نظر می رسه افت سنگین شاخص کل در آخر هفته گذشته
جدا از مسائل سیاسی و اقتصادی به خاطر خروج گسترده سهامدارهای متضرر بود که آستانه تحمل رو رد کرده بودند.
میانگین افت قیمت ها به بیش از 20% رسیده. به خاطر عرضه های مدام و سنگین صف های فروش سنگین سهام های تاثیرگذاری از جمله فولاد جمع نمی شد. شروع هفته بسیار مهمه و فردا شاید بازار متعادل تر باشه. اما اگه نشانی از بهبودی تو اوایل هفته پیدا نشه احتمالاً آخر هفته خروج ها گسترده تر باشه. نقطه شروع بازگشت توقف سقوطه.

متاسفانه همه خریدارها کف قیمت رو از فروشنده ها می خوان و این مفت خریدن بابه.
فکر می کنم باید کسی بهشون یادآوری کنه به قیمت بخرن.
اما سئوالی که مهمه خریدار این عرضه های سنگینه؟!

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی