فرهنگ پایداری (بازدید: 349)
شنبه 14/8/1390 - 19:20 -0 تشکر 383737
یا حسین!

خاطره طنز

در مسجد تیپ در فاو سخنرانی بود. بعد از مراسم، یکی از بسیجیان بلند شد، ظرف آب را برداشت و افتاد وسط جمعیت به سقاگری. می گفت: هر که تشنه است، بگوید یا حسین(ع). عجیب بود! در آن گرما و ازدحام نیرو که جای سوزن انداختن نبود، حتی یک نفر هم آب نخواست. منِ از همه جا بی خبر بلند گفتم: یا حسین(ع). بعد بسیجی برگشت پشت سرش را نگاه کرد و گفت: کی بود گفت یا حسین (ع)؟ دستم را بلند کردم. گفت: بلند شو بیا! این لیوان، این هم پارچ آب. امام حسین (ع) شاگرد تنبل نمی خواهد! و همه به من خندیدند

سیدمهدی فهیمی، فرهنگ نامه جبهه، تهران، نشر پایداری، 1381، ج 3، ص63.

love is wide ocean that joins two shores

شنبه 14/8/1390 - 20:53 - 0 تشکر 383794

سلام
روایت جالبی بود
ممنون

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
يکشنبه 15/8/1390 - 15:2 - 0 تشکر 384054

سلام
خاطره شیرینیه، دستتون درد نکنه.
یا علی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی