انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 366)
چهارشنبه 11/8/1390 - 17:2 -0 تشکر 382358
مشهور شدن برای هنر مندی

مشهور ‌شدن برای هنرمند ی
«حریم خصوصی بازیگران» عنوان نشستی بود كه عصر دوشنبه در هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور داوود رشیدی،‌ فریدون جیرانی‌ و كامبیز دیرباز ‌برگزار شد.

در ابتدای این نشست كه عصر دوشنبه برگزار شد، داوود رشیدی، رئیس انجمن بازیگران سینمای ایران در سخنانی گفت: بازیگران و كارگردانان سینما یك زندگی خصوصی و یك زندگی اجتماعی دارند. زندگی اجتماعی آنها برای مردم است و زندگی خصوصی‌ آنها هم به دلیل آن‌كه سرشناس هستند، در دید مردم است.

وی ادامه داد: به دلیل سرشناس بودن، زندگی یك هنرمند برای مخاطب جذابیت بسیاری دارد. بازیگران باید بدانند كنجكاوی مخاطب نسبت به زندگی خانوادگی‌اش به‌دلیل شهرت‌ تا حدی طبیعی است.

رشیدی در عین حال گفت: مردم نباید در زندگی خصوصی یك بازیگر كنجكاوی زیادی بكنند و رسانه‌ها نیز نباید به خاطر بالا بردن تیراژ خود، مسائل خصوصی یك بازیگر را به صورت درست یا غلط چاپ كنند.

فریدون جیرانی، كارگردان سینما هم در سخنانی یادآور شد: در نوجوانی كه تازه به سینما علاقه‌مند شده بودم، كنجكاو بودم كه ببینم بازیگران چگونه زندگی می‌كنند. در واقع دوست داشتم بدانم یك بازیگر در زندگی خصوصی‌اش چگونه رفتار می‌كند.

وی ادامه داد: خیلی‌ها مانند دوران نوجوانی ما چنین علاقه‌ای دارند. البته باید به این نكته هم توجه كرد كه یكی از دلایل علاقه مردم به رصد كردن زندگی خصوصی بازیگران این است كه در ایران هنرمند با خانواده‌اش معنا می‌شود، در واقع مخاطب دوست دارد كه بازیگری كه به آن علاقه‌مند است، زندگی خصوصی مناسبی نیز داشته باشد.

كارگردان فیلم «قرمز» با بیان آن‌كه چنین دیدگاهی از سوی مردم وظیفه هنرمندان را خطیر می‌كند، ادامه داد: هنرمندان حتما باید حریم خانوادگی خود را به شكلی مدیریت كنند كه علاقه‌مند آنها از شنیدن خبرهایی از زندگی خصوصی‌شان احساس غرور كند. فریدون جیرانی تصریح كرد: شایعات نامناسب درباره زندگی خانوادگی یك هنرمند می‌تواند باعث شود تا علاقه مردم نسبت به او كاملا تغییر كند كه ما نمونه‌های آن را قبل و پس از انقلاب دیده‌ایم.

كامبیز دیرباز، بازیگر سینما هم گفت: وظیفه یك بازیگر است كه زندگی خانوادگی سالمی داشته باشد. زندگی خانوادگی سالم یك هنرمند می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر آنچه روی پرده سینما یا بر صفحه تلویزیون می‌بینیم، داشته باشد.

وی ادامه داد:‌ وقتی یك بازیگر زندگی سالمی دارد، خیلی راحت‌تر می‌تواند نقش‌هایش را بازی كند و با فراغ بال هم با مخاطبانش ارتباط داشته باشد و هم در كارش موفق باشد.

به گزارش ایسنا،‌ در ادامه این نشست مهمانان به این سوال كه چرا بازیگران جوان برای مخاطبان و رسانه‌ها به نسبت بازیگران باسابقه‌تر دست نیافتنی شده‌اند، پاسخ دادند.

داوود رشیدی تاكید كرد: تعامل با بازیگران حق مردم است. بازیگر نباید پس از آن‌كه به محبوبیت و شهرتی دست‌یافت، در گفت‌وگوهای رودررو با مردم به قول معروف ژست بگیرد؛ چراكه باید برای تماشاچی احترام قائل شد.

جیرانی هم گفت: به نظرم، نگاه نسل جدید بازیگران نگاه به شرایط حاكم بر مطبوعات است. شرایطی كه در حال حاضر بر مطبوعات حاكم است و این شرایط باعث شده است تا نسل جدید بازیگران، كمی بااحتیاط‌تر نسبت به ارتباط با مطبوعات و رسانه‌ها برخورد كنند.

دیرباز نیز تاكید كرد: به نظرم، یكی از دلایل این‌كه برخی از بازیگران در ارتباط با مخاطبان و رسانه‌ها كمی ژست می‌گیرند، این است كه آنها پس از بازی در چند فیلم روی موج محبوبیت و شهرت سوار می‌شوند.

این بازیگر سینما و تلویزیون یادآور شد:‌ بین محبوبیت و معروفیت فاصله زیادی است و همچنین همه بازیگران باید به این دقت كنند كه هركس محبوب شد، ماندگار نمی‌شود.

به نظرم، اگر بازیگران و هنرمندان چنین تفاوتی را درك كنند، می‌توانند بازیگر موفقی باشند.

منبع: جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی