انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 631)
دوشنبه 9/8/1390 - 15:54 -0 تشکر 381707
خدایا به ما امنیت عطا کن

سلام

این اتفاق دیشب برای باجناق من افتاد:

دیشت ساعت هشت در حوالی میدان بهمن  تهران سوار ماشینی مسافر کش شده بود تا به خانی آباد نو بره(مسیری که 5 دقیقه راهه).چند دقیقه از سوار شدنش نگذشته بوده که دو نفر سرنشین عقب که راننده هم همدست اونا بوده با تهدید چاقو اونو به تقطه ای خلوت برده وبعد از گرفتن 200000تومان پولی که همراه داشته وهمچنین دوعدد ملی کارت ورمز اونا در جای خلوتی رهاش می کنند.جالب اینجاست که دو تا دویست هزار تومان اولی رو با حضور باجناقم ار حسابهاش برداشت کرده بودند تا از درست بودن رمز کارتها مطمئن بشن.

تا صبح امروز هم که باجناقم اقدام به بستن حسابها کرده بود موجودی حسابهارو که بالغ بر 3000000تومن میشده از طریق خرید کالا از فروشگاهها خالی کرده بودند.

واقعا نمی دونم کی میخواد در این شهر امنیت برقرار بشه.نه روز امنیت داری نه شب.دائما باید مواظب اطرافت باشی.نمیدونم باید تقصیررو گردن چه کسی انداخت.نبروی انتظامی...قوه قضائیه..ویا کس دیگه ای...

جالب اینجاست که در کلانتری به باجناقم گفتند که شما پنجمین نفری هستی که برای شکایت از این زورگیرها در این دوسه شب اخیر اومدی..حالا حتما خیلی ها هم برای شکایت اقدام نکردند..

فکر کنم دیگه باید فقط به خدا متوسل بشبم واز خودش کمک بخوایم.پس بیایید همه با هم دعا کنیم:

خدایا به ما امنیت اجتماعی عطا فرما

                          این نیز بگذرد.....
دوشنبه 9/8/1390 - 18:43 - 0 تشکر 381763

با سلام
برای خودمم هم اتفاقی شبیه این چند ماه پیش توی روز روشن افتاده.
که با هوشیاری خودم ( نه هوشیاری نیروهای مخلصه انتظامی ) تونستم جون سالم به در ببرم و متضرر چیزی هم نشم.
که خدا رو واقعا شاکر هستم.
واسه همین من بارها گفتم و بازم میگم که ما اینهمه تبلیغ میکنیم که امنیت داریم.
اما متاسفانه و هزاران تاسف از اینکه فکر میکنیم امنیت همینه که توی روز روشن نیان جیبت رو خالی کنن یا با کلت و تفنگ و لباسهای نظامی نریزن داخل خونت.
حداقل یا نگیم امنیت داریم و در امنیت هستیم یا اگه هم میگیم واقعا در امینت باشیم.
خدا وکیلی من از اون روز هر کسی رو میبینم بهش سفارش میکنم مواظب خودش باشه. مخصوصا خانوم ها رو باز.
جون توی بد کشوری از لحاظ امنیت و همه چیز داریم زندگی میکنیم.
و تا بحال نزدیک به 4 نفر رو هم که پای صحبتاشون نشستم همین مشکل مثه من براشون اتفاق افتاده.
دست پرنسل و دلسوزان نیروهای انتظامی درد نکنه که اینقد به فکره ما هستن. اگه دو سه تا پلیسه با غیرت مثه کسانی که در درگیریهای پژاک و ... شهید شدن توی هر منطقه میداشتیم اونوقت امنیت داشتیم.
نه اینکه اونها رو میبرن دم گلوله و خودشون که میترسن توی خونه هاشون و در سطح شهر توی ماشین های بنز 100 میلیونی هستن تا یه وقتی صدمه بشون نخوره.

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 9/8/1390 - 19:26 - 0 تشکر 381771

شبا که ما میخوابیم آقا پلیسه هم میخوابه!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 9/8/1390 - 21:2 - 0 تشکر 381807

سلام
امیدوارم این زورگیرها زودتر دستگیر شن و دعای جناب برزخ هم مستجاب شه تا دیگه زورگیری وجود نداشته باشه.
یا علی

يکشنبه 4/10/1390 - 14:36 - 0 تشکر 406239

سلام
زورگیرها دستگبر شدند.از زحمات نیروی انتظامی ممنونیم .ولی فعلا پولی دست باجناق مارو نگرفته

                          این نیز بگذرد.....
يکشنبه 4/10/1390 - 15:15 - 0 تشکر 406257

نوشدارو بعد از مرگ سهراب

شاید میخوان اول ازش مالیات کم کنن....شایدم میخوان بپرسن که اینهمه پولو از کجا آوردی؟

شایدم میخوان بپرسن چرا این همه پولو تو جیبت میزاری که زورگیر تحریک بشه؟

شایدم میخوان بپرسن تو اصلا چرا این موقع از شب بیرونی؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 17/10/1390 - 2:43 - 0 تشکر 413304

سلام

""جون توی بد کشوری از لحاظ امنیت و همه چیز داریم زندگی میکنیم. ""
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نمیگم توی کشور ما امنیت کامل برقراره ولی گمون نکنم بهتر از اینجا هم باشه... کشورهای دیگه افتضاحه.... این مسایل ربطی نداره که کل امنیت کشور زیر سوال بره...

عینک بدبینی رو از چشمهامون برداریم و تو قضاوتهامون منصف باشیم

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

شنبه 17/10/1390 - 9:47 - 0 تشکر 413338

سلام.
امنیت به طور کلی برای کل کشور در سطح خوبی برقراره، مقصودم اینه که مثل کشور همسایه ما نیست که در محل عبور مردم یکی خودشو منفجر کنه و یا در اشغال باشیم و ... اینا رو نمی شه انکار کرد.
ولی در سطح شهرها و این اتفاقات نه! هنوز نیروی انتظامی شاید نتونه این امنیت رو واسه استان ما تامین کنه.
چون اتفاقاتی که این چندوقت افتاده این رو نشون نمیده. چندمدتی هست دخل بعض کاسبایی که یه مدت بیشتر توی مغازه هستن مثلا 9 شب رو با تهدید اسلحه ی گرم خالی می کردن و دیروز بهم خبر دادن همکلاسیم که ابتدایی رفیقم بوده رو با چاقو سوراخ سوراخ کردن و تیر خلاص زدن!البته سابقه داشته؛ یا اون دخترکی که توی روستا معلم بوده گویا و ...
حالا چرا؟ نمی دونم
ولی این اون امنیتی نیست که بتونه به درد مردم بخوره! نمی گم نیروی انتظامی کاری نمیکنه ولی تا اون جا که من می چرخم توی شهر گشت های ویژه و اینا بیشتر این نزدیکای دانشگاه ما به چشم می خورن تا مناطقی که توی ثانیه جرم رخ میده و اگر هم حضور دارن معمولا به راحتی دورشون میزنن.
سوار تاکسی شدن هم به بچه ها بگیر نگیر داره سوارشدنت با خودته و پیاده شدنت گاهی اوقات با الله.
از خونه ی یکی از دوستام، از توی خونه شون، شب، در حالی که توی خونه هم بودن! موتورشون رو از داخل حیاط بردن!
یه وقتایی هم باطری ماشین بلند میکردن!
یه وقتایی فکر میکنم چکار باید کرد ادم می مونه چه راهی بگه چون چطور میشه پیش بینی کرد؟ به هرحال نا امن کردم محیط برای زور گیرا که کار سختی نیست.
یادمه اون سالی که جومونگ نشون می داد(جو اون جومونگ گرفته بودشون) یه سری جوون ؟؟؟ 5-6 نفری سوار موتور بودن تمام صورت هم پوشونده، نصف شبی تو کوچه ملت خفت می کردن، اینا رو دیگه می شد تشخیص داد! اگه نمی تونستن به من می گفتن بهشون می گفتم! چون زیادی تابلو بود؛ چون توی تابستون جز ادمایی که صورتشون رو پوشوندن ریگی به کفش ندارن دیگه اونم توی اون گرما!
البته الان بهتر شده، مخصوصا بعد از اینکه اون عبدالمالک ریگی رو چپو کردن، اون موقع که سردار بود واسه یه عده ای!

یا علی

دوشنبه 19/10/1390 - 17:40 - 0 تشکر 414525

سلام
آخرین خبر
باجناق من به بخش عمده ای از پولی که ازش زورگیری شده بود رسید.خونواده سارق برای رضایت گرفتن اون رو پرداخت کردند..

بنظر من مشکل اینه که قوانین ما از بازدارندگی کافی بر خوردار نیست .سارق مسلح میدونه اگه دستگیر بشه فوقش چند سالی باید زندان رو تحمل کنه...تازه براش بدم نیست..جای گرم..غذای دائمی..ورزش ..کارای فرهنگی
بعدش هم احتمال زیاد مدتی از زندانیش هم با عفو بخشیده میشه..
مجازاتها باید سنگین تر و ترساننده تر بشه

                          این نیز بگذرد.....
دوشنبه 19/10/1390 - 21:20 - 0 تشکر 414587

مجازات حمله به ناهیان از منکر فقط ۲۰ هزار تومان؟


۶ متهم پرونده حمله به یک روحانی و ضرب‌وشتم وی، محاکمه و در نهایت با حکم دادگاه فقط به پرداخت ۲۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شدند.
به گزارش فارس، امر به معروف و نهی از منکر موضوعی است که در سایه کم‌توجهی فزاینده مسئولان فرهنگی، دولتی و حتی قضایی،‌ روزبه‌روز در جامعه کم‌رنگ‌تر می‌شود.

در همین دوران هم، وقتی کسی بخواهد مقابل منکری بایستد و از اشاعه آن جلوگیری کند، معمولا باید قید حمایت جامعه اعم از حقیقی و حقوقی را بزند و به معنای واقعی کلمه با خدا معامله کند زیرا به سختی بتوان قبول کرد که جامعه مسئول، تمام قد از او در مقابل هنجارشکنان دفاع کند.

اگر نمونه‌های متعدد ناهیان از منکری که در سال‌های گذشته به دنبال وظیفه شرعی خود حتی جان خود را از دست دادند در نظر نگیریم، فقط در سال جاری اتفاقات ناگواری برای ناهیان از منکر رخ داده که حتی خطر مرگ هم آنها را به شدت تهدید کرده است. از نابینا شدن چشم روحانی فرزاد فروزش تا طلبه علی خلیلی که تا یک قدمی مرگ رفت و با خواست خدا و دعای مردم بازگشت.

اما یکی دیگر از این دست اتفاقات که بازهم برای یک روحانی رخ داد، مربوط به روحانی عباس روزمهر بود که در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، ماجرای حمله تعدادی اراذل و اوباش را اینگونه تعریف می‌کند:

‌یکی از پنجشنبه‌های ماه مبارک رمضان بعد از پایان یافتن منبر در امام‌زاده سیداسماعیل بازار به سمت منزل در حرکت بودم که با توجه به تمام شدن بنزین خودرو متوقف شد و تصادفی رخ داد.

راننده خودرویی که به ماشین من زده بود در حال سیگار کشیدن بود که به او تذکر دادم در ماه رمضان این کار را نکند اما سرانجام این تذکر من، حمله او و حدود ۳۰ نفر از دوستانش به من بود.

دستگیری ۶ نفر از متهمان

وی در ادامه با بیان اینکه با سرعت عمل پلیس ۶ نفر از متهمان اصلی دستگیر شدند، گفت: پرونده با پیگیری‌های دادستان تهران به دادسرای امنیت ارجاع شد و بعد از تکمیل شدن تحقیقات برای رسیدگی به مجتمع شهید قدوسی رفت.

روز محاکمه به دلیل فوت یکی از بستگانم نتوانستم به دادگاه بروم و منتظر برگزاری جلسه دوم محاکمه بودم که متوجه شدم حکم دادگاه صادر شده است؛ البته به گوش من رسانده بودند که قرار است حکمی ساده برای متهمان صادر شود.

وقتی حکم را دیدم فقط خندیدم و افسوس خوردم

روزمهر با بیان اینکه وقتی حکم را دیدم به خاطرشرایط پیش آمده افسوس خوردم ،خاطرنشان کرد: در جنبه عمومی این پرونده مواردی مانند فحاشی به مقام‌معظم رهبری (ضابطان قضایی این موضوع را تأیید کردند) توهین به روحانیت و توهین شدید به خانواده من بود و در جنبه خصوصی، ضربه به چشم من و کاهش دید و دوبینی شدید (تأییدیه پزشکی قانونی موجود است) و خسارت شدید به خودروی من وجود دارد.

مجازات تمام این جرایم فقط؛ ۲۰ هزار تومان

همه این‌ها در حالی بود که قاضی پرونده هیچ‌کدام از این موارد را در نظر نگرفت و همه متهمان را فقط به پرداخت ۲۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم کرد.

وی با بیان اینکه این حکم ۶ روز قبل به دستم رسیده و به آن اعتراض خواهم کرد، گفت: شاهد پیگیری‌های شبانه‌روز نیروی انتظامی بودم ولی آنها معتقد بودند که اینگونه احکام صادره و آزادی سریع متهمان از سوی دستگاه قضایی باعث دلسردی آنها شده است.

روزمهر گفت: تعدادی از متهمان این پرونده قاچاقچی و توزیع‌کننده موادمخدر هستند و زمان دستگیری آنها، از آن محل تجهیزات ساخت و مصرف ماده مخدر شیشه کشف شده بود.

متهمان از اراذل و اوباش منطقه هستند


وی ادامه داد: این افراد از از اراذل و اوباش این منطقه هستند و بسیاری از ساکنان آنجا با من تماس گرفتند و ابراز خوشحالی کردند که علیه افرادی که مزاحم نوامیس آنها می‌شدند اقدام قضایی شده است.

۲۰ هزار تومان جریمه، نتیجه پیگیری دادستان، پلیس و خواست مردم

روزمهر گفت: آن وقت در مقابل پیگیری دادستان تهران، مأموران نیروی انتظامی و درخواست مردم منطقه برای برخورد با این افراد، فقط جزای نقدی آن هم ۲۰ هزار تومان در نظر می‌گیرند.

ناراحتی یکی از مراجع از عدم قاطعیت دستگاه قضایی

روزمهر در پایان گفت: با دفتر یکی از مراجع تقلید در ارتباط هستم که چند روز قبل متوجه شدم ایشان از این اتفاقات بسیار ناراحت هستند و قول داده‌اند که موضوع را با رئیس قوه‌قضاییه درمیان بگذارند.

قاضی پرونده: نمی‌توانم درباره پرونده اظهارنظر کنم

قاضی این پرونده هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرد و گفت: اولا موضوع پرونده را به خاطر نمی‌آورم و ثانیا به دلیل اینکه شما سمتی در این پرونده ندارید نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم و می‌توانید موضوع را از طریق روابط عمومی قوه‌قضاییه پیگیری کنید.
http://www.yalasarat.com/vdccpsqs.2bq448laa2.html

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
دوشنبه 26/10/1390 - 15:4 - 0 تشکر 417734

سلام

هفته ی پیش مستندی از شبکه ی سه پخش شد به اسم "مکث" در مورد عملیات نیروی انتظامی خراسان رضوی برا دستگیری یه باند که طلا می دزدیدند... دیدیدش؟ اینا امنیت کشور ماست... همین نیروی انتظامیه که داره امنیت رو تامین میکنه و مطمئنا اونها هم خونواده هایی دارن که نگران جان اینها هستند....

بد بین نباشیم و همش نگیم ایران فلانه.... منکر بعضی ناامنی ها نیستم ولی وقتی امنیت کشورم رو دارن تامین میکنن، اینو هم میبینم و ممنونم...

منصف باشیم!

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی