سينما و تلویزیون (بازدید: 288)
سه شنبه 3/8/1390 - 15:21 -0 تشکر 379773
تایید بی احترامی به چادر توسط وزیر ارشاد


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برخی فیلم‌های سینمایی به چادر بی‌احترامی می‌کنند، گفت: وزارت ارشاد در آینده از فیلم‌هایی که چادر را رواج داده و اصول اسلامی را رعایت می‌کنند، حمایت بیشتری خواهد کرد.

سید محمد حسینی در گفت‌و‌گو با فارس در ‌خصوص توهین به زنان چادری در برخی از فیلم‌های سینمایی اظهار داشت: یکی از ضعف‌های فیلم‌های سینمایی، بی‌احترامی به چادر و زنان چادری است و وزارت ارشاد بر بهتر شدن این وضعیت تأکید دارد؛ از این رو تلاش خود را برای بهتر شدن وضعیت کنونی آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: تشکیل جلسات مشترک با تهیه کنندگان و کارگردانان فیلم‌های سینمایی به منظور توجیه آنها برای توجه و احترام بیشتر به حجاب برتر یعنی چادر ضروری است، وزارت ارشاد در سال گذشته تعدادی از بازیگران را به مکه اعزام کرد اما برخی از افراد نسبت به این اقدام انتقاد داشتند؛ در حالی که ما معتقدیم اگر بازیگران در فضای معنوی قرار گیرند، به سمت ارزش‌های اسلامی نیز گرایش بیشتری پیدا می‌کنند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه وزارت ارشاد در آینده از فیلم‌هایی که چادر را به شکل مثبتی ترویج دهد، حمایت می‌کند، گفت: هر چه فیلم‌ها ضوابط اسلامی را بیشتر رعایت کنند، وزارت ارشاد حمایت‌های جدی‌تری از آنها انجام می‌دهد.

حسینی ادامه داد: تهیه کننده برای ساخت یک فیلم نیاز به سرمایه زیادی دارد و زمانی که مشاهده کند بنیاد فارابی از فیلم‌هایی حمایت می‌کند که ضوابط اسلامی را رعایت می‌کنند، انگیزه بیشتری برای رعایت ارزش‌های اسلامی پیدا می‌کند؛ ما معتقدیم مشوق‌ها بیشتر از برخوردهای سلبی در تولید فیلم‌های ارزشی تأثیرگذارند.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از منتقدان معتقد به مسموم بودن فضای سینمای کشور و نبود افراد ارزشی در سینما هستند، گفت: برخی از نمایندگان مجلس نیز این موضوع را مطرح کردند اما وزارت ارشاد معتقد است افراد ارزشی در سینمای کشور وجود دارند؛ از این رو تلاش می‌کنیم تا از حضور آنها استفاده بیشتری ببریم.

تصور اشتباهی است که سینمای ایران تیره و تار است
وزیر ارشاد در پایان عنوان کرد: هم‌اکنون ضعف‌هایی در عرصه سینمای کشور وجود دارد که باید اصلاح شده و شرایط بهتری ایجاد شود اما این تصور اشتباه است که بگوییم فضای سینمای ایران تیره و تار است و باید آن را تعطیل کنیم چرا که برخی محصولات قابل دفاع هستند و با تشکیل سازمان سینمایی کشور در تربیت نیروی انسانی به صورت جدی‌تر فعالیت خواهیم کرد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 3/8/1390 - 18:15 - 0 تشکر 379829

سلام

متاسفانه اکثرا در فیلم و سریالها زنی رو بخوان نشون بدن که وضع بدی داره و به قولی بدبخت و بیچاره هست یه زن

چادری بوده .


آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 5/8/1390 - 21:46 - 0 تشکر 380596

سلام
اول باید برای حجاب شاخص تعریف کرد
بعد این شاخص ها رو با شیوه صحیح نمایش داد
بعدش میشه گفت که کی داره توهین میکنه و کی احترام میزاره

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی