مقاومت اسلامی (بازدید: 737)
دوشنبه 2/8/1390 - 9:52 -0 تشکر 379362
دکتر ولایتی:ایران پرچمدار بیداری اسلامی است

 تصویر بزرگ
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: بیداری اسلامی که امروز در سراسر کشورهای عربی و مسلمان مشاهده می‌شود با پرچمداری ایران شکل گرفته است.
به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از فارس از یزد، اکبر ولایتی شب گذشته در جمع اساتید دانشگاه‌های یزد در دفتر نخبگان این شهر اظهار داشت: پرچم این موج جدید بیداری را شیعه و انقلاب اسلامی برداشته اما در چنین شرایطی دیگر شیعه و سنی معنا ندارد و باید با اتحاد این پرچمداری را ادامه داد.
وی افزود: این بیداری اسلامی، بازگشت به اصول و ارزش‌های اسلامی توسط همه است و این در این تنها عده‌ای از اهل سنت بازیچه قدرت‌های غرب و شرق قرار گرفته‌اند اما عامه اهل سنت در افغانستان، پاکستان، یمن، آفریقای جنوب شرقی و ... از نهضت بیداری اسلامی حمایت می‌کنند.
ولایتی نخستین آفت بیداری اسلامی را تفرقه بین شیعه و سنی دانست و افزود: حداقل سه چهارم مسلمانان جهان اهل سنت هستند که آنها همراه و همگان با شیعه هستند و عده‌ دیگری که شیعه با آنها مبارزه می‌کند و آنها علیه شیعه، از نواصب و بازماندگان خوارج هستند.
وی خاطرنشان کرد: همه شرکت‌کنندگان در نخستین اجلاس بیداری اسلامی که چندی پیش در تهران برگزار شد، معتقد بودند که ایران با اینکه حکومتش شیعه است، قصد دارد بین مسلمانان شیعه و سنی وحدت و بیداری و اعتماد ایجاد کند.
ولایتی تصریح کرد: اکنون 57 کشور عضو کنفرانس اسلامی است اما حتی نمی‌توان یک مورد را مثال زد که راهی را که غربی‌ها مشخص کرده‌اند رفته باشد و به ترقی رسیده باشد.
ولایتی اظهار داشت: اما انقلاب اسلامی بدون مجادله بازگشت به اصل اسلامی و تفکر اسلامی بود و تشابهی با لیبرال دموکرات و سوسیالیست نداشت و به همین دلیل نیز شعار نه شرقی نه غربی را سر داد.
وی افزود: مخالفانی که فهمیدند چه اتفاقی در انقلاب اسلامی در حال شکل گرفتن است، تلاش کردند تا آن را در نطفه خفه کنند اما موفق نشدند.
ولایتی ادامه داد: بسیاری تلاش در شکست این انقلاب و محصور شدن آن فقط در ایران کردند که باز هم موفق نشدند و امروز شاهد بیداری اسلامی با پرچمداری انقلاب اسلامی ایران هستیم.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی هیچ کشور مسلمانی توانایی اینکه قطب و پرچمدار سایر کشورهای اسلامی باشد و راه را برای آنها روشن کند ندارد و برای انسان‌های صاحب فکر و اندیشه روشن است که هیچ کشور، نظام و رهبری مانند جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری نمی‌تواند پرچمدار جهان اسلام باشد.
دبیر نخستین اجلاس بیداری اسلامی عنوان کرد: کما اینکه برای برگزاری نخستین اجلاس بیداری اسلامی نیز هیچ‌کجا را مناسب‌تر از ایران و تهران ندیدند و از 80 کشور دنیا برای شرکت در این مراسم به تهران سفر کردند.
ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بیداری اسلامی کلمه تازه‌ای نیست اما موج جدید آن باعث شد که تمام توجهات در تمام جهان به سمت آن جلب شود.
وی افزود: بیداری اسلامی به معنای بازگشت به ارزش‌های اسلامی است و تاریخ آن به 150 سال پیش باز می‌گردد.
ولایتی تاکید کرد: ایران پرچمدار بیداری اسلامی است و آمدن سران کشورهای اسلامی به ایران برای شرکت در نخستین اجلاس بیداری اسلامی، این مهم را تایید کرد.
وی در این همایش همچنین به تشریح نقش اساسی بیداری اسلامی در اختلالات دنیای شرق و غرب به ویژه در بحث اقتصاد پرداخت و افزود: خاورمیانه حساسیت جهانی دارد و مرکز علم و فرهنگ و تمدن و چهارراه عالم و مرکز جوشش اقتصاد نفت است.
ولایتی تاکید کرد: توقع از همه اقشار کشور، کار در هر صنف و جایگاه در حوزه بیداری اسلامی و همکاری با همتایان خود در کشورهای اسلامی است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی