• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 610)
جمعه 29/7/1390 - 15:2 -0 تشکر 377979
خنده های معروف سینمای ایران

خنده یکی از رکن های مهم در حیطه بازیگری است. شاید بارها خنده یکی از بازیگران آن قدر روی بیننده تاثیر گذار باشد که مخاطب آن چهره خندان را در ذهنش ثبت کند. در بیشتر اوقات هم خنده های بازیگران در سینمای جهان آن قدر پررنگ می شود که مطبوعات و حتی برنامه های معتبر جهانی به تحلیل آن می پردازند. این مقاله 10 خنده به یادماندنی بازیگران سینما و تلویزیون را بررسی می کند و از پشت پرده این صورتک های خندان می گوید.مهران مدیری متخصص در انواع خنده

حتی نامش هم به خنده وصله خورده است. چه بخواهیم و چه نخواهیم این هنرمند متخصص است در اجرای انواع خنده، آن هم خنده های فراموش نشدنی. از لبخند و زهرخنده گرفته تا پوزخند و قهقهه. مدیری جزو معدود بازیگرانی است که میمیک چهره برایش پررنگ تر از دیالوگ ها و حرکات دست است.

او مجبور نیست با لب و دهان به رخ بیننده بکشد که می خندد، بلکه در بیشتر پلان هایی که بازی می کند این حس را با چشم هایش به بیننده القا می کند. از این رو نمی توان به راحتی از خنده های شیطنت آمیز او در طنز 90 قسمتی "پاورچین" گذشت و بدون شک مدیری را می توان اولین بازیگری دانست که خنده های منحصر به فردش هرگز از ذهن مخاطب پاک نمی شود. او خنده را می شناسد و شاید به همین دلیل استاد است در خنداندن مخاطبانی که با دیدن کارهای او حتی برای چند دقیقه غم و غصه را فراموش می کنند.

خنده های باور کردنی پرویز پرستویی

 متخصص خنده هایی که به دل بیننده می نشیند و مخاطب را با کوله پشتی پر از باور همراه می کند. حتی یک مورد هم در کارنامه کاری اش پیدا نمی کنی تا او را جزو بازیگرانی بدانی که خنده های مصنوعی دارند. خنده های پرستویی لحظه ای نیست، بلکه مخاطب سالها با خنده های او می خندد. در بیشتر اوقات خنده هایش تا سالها پس از پخش فیلم و سریال ها به یاد بیننده می ماند. قهقهه های پرستویی در فیلم "لیلی با من است" جزو یکی از خنده هایی است که در تاریخ سینما و تلویزیون ایران ثبت شده است. همچنین می توان گفت لبخندها و پوزخندهایش در فیلم سینمایی "مارمولک " همواره در ذهن مخاطبان سینما خواهد ماند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 29/7/1390 - 15:3 - 0 تشکر 377983
خنده های تلخ محمدرضا فروتن

خنده های تلخ را از بر است. خنده هایی که ته مانده اش غم و ناله است. فروتن با خنده های تلخش روبه دوربین 35 به جرگه بازیگرانی پیوست که از او انتظار بازی با چشم را داشتند. اکثر کارگردانانی که با او کار می کنند بر این باور هستند که دیالوگ را از چشمان او بشنوند. فروتن در فیلم هایی چون " سربازان جمعه " و "قرمز " نشان داد که می تواند از چشم هایش خنده و غم  و حتی دیالوگ بکشد . همچنین در سکانس هایی از فیلم سینمایی "شب یلدا " آن قدر تلخ لبخند می زند که دل بیننده را به اوج درد می کشاند. خنده های تلخ او در فیلم "بازنده " نیز جزو معدود خنده هایی است که مخاطب به جای خنده یاد مصیبت می افتد.خنده های بغض آلود سیامک انصاری

اگر به راحتی بتوان از هر خنده ای گذشت به طور حتم نمی توان خنده های بغض آلود این بازیگر را نادیده گرفت. انتظار چهره ای پر از پارادوکس خنده و گریه را فقط باید از سیامک انصاری داشت. نمونه بارز این سبک خنده را در طنزهای 90 قسمتی ساخته مهران مدیری می توان دید. سالها پیش یکی از بهترین خنده های بغض آلود سیامک انصاری در مجموعه تلویزیونی " باغ مظفر" بود. در یکی از قسمت های این سریال باید نقش مردی را بازی می کرد که روح جدش با او صحبت می کند. این حادثه باعث می شود او متعجب شده و در نهایت بترسد. خنده های بغض آلود انصاری در این قسمت از سریال آن قدر قوی بود که بیشتر مخاطبان همان خنده های بغض آلود او را به خاطر سپردند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 29/7/1390 - 15:3 - 0 تشکر 377987

خنده های سرد هدیه تهرانی

هر چند این روزها این خانم بازیگر خیلی کم کار شده است ولی دهه 70، دهه او بود. به جرات می توان گفت هدیه تهرانی سوپر استاری بود که خنده های سرد و بی روح اش در یاد مخاطبان سینما باقی می ماند و کمتر کسی است که خنده های او در فیلم "آبی" را به یاد نداشته باشد. همچنین هدیه برای بازی در نقش  زنی که وجودش پر از نفرت شده است، در پروژه "شوکران" به همان خنده های سرد و بی روح اش اعتماد کرد و مطمئن بود نگاه بی روح و لبخند سردش القا کننده کاراکتری پر از نفرت و دلسنگی است. به همین خاطر کارگردان ها ترجیح دادند به جای دیالوگ های زیاد از همان نگاه بی روح و خنده های سرد او استفاده کنند. شاید هدیه تهرانی از معدود بازیگران زنی است که خنده هایش در یادها ماند.خنده های عصبی حامد بهداد

شاید فقط در چند سکانس شاهد خنده های عصبی حامد بهداد در پروژه های مختلف بودیم اما انگار حامد ساخته شده است برای خلق شاهکارهای جنونآمیز; خنده های هیستریک بهداد در فیلم سینمایی " دایره زنگی " را می توان جزو همین خلق ها دانست. در اولین سکانس دایره زنگی و همچنین سکانس پایانی کار، او فقط چند ثانیه فرصت داشت تا خنده هایی را ارزانی پرده نقره ای کند که القا کننده شخصیت فردی عصبی باشد. همچنین پوزخندها و لبخندهای او در سکانس به سکانس فیلم سینمایی "دلخون" نشانگر شخصیتی عصبی و پر رمز و راز بود. حامد بهداد در ساخت شخصیت های عصبی پر از خلاقیت است.خنده های معصومانه محمدرضا گلزار

او از همان ابتدا با خنده های معصومانه اش نقش پسر خوب سینما را از آن خود کرد. همین خنده ها در فیلم "سام و نرگس" باعث شد کارگردانان پیشنهادهای پسر معصوم فیلم هایشان را به او بدهند و  این خنده ها طی زمان، رنگی خاص گرفت. در فیلم "بوتیک" شاهد خنده هایی از این بازیگر هستیم که خیلی راحت، بی شیله و پیله بودن شخصیت را به تصویر می کشید.

پس از سالها بازی مقابل دوربین 35 خنده های او هنوز تغییر نکرده است بلکه فقط پخته تر شده است. در فیلم هایی چون "آتش بس"، " کلاغ پر" و "توفیق اجباری" می توان بیننده همین خنده ها بود. گلزار حتی در فیلم " دو خواهر " هم نتوانست به خنده های خود رنگ بدجنسی بدهد. بلکه فقط خنده هایش تا مرزی پیش رفت که بیننده را یاد بچه هایی می اندازد که با دلبری از والدین خود چیزی طلب می کنند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 29/7/1390 - 15:4 - 0 تشکر 377989

خنده های حرص آور رضا عطاران

بی گمان وقتی نام رضا عطاران به میان می آید یاد خنده های حرص در آور " عطا " در فیلم " توفیق اجباری " می افتید . همچنین خنده های او در کارهایی چون " بزنگاه " " ترش و شیرین " و "هوو " حس تمسخر را به مخاطب القا می کند. خنده های رضا عطاران فقط مختص خود اوست. حتی این خنده ها تا جایی پیش می رود که بیننده را به حرص خوردن می اندازد. مجموعه تلویزیونی " ترش و شیرین " یکی از نمونه های بارز خنده های تمسخرآمیز این بازیگر است. وقتی از او درباره سبک خنده هایش و حرصی که در می آورد می پرسی در جواب می گوید: "اگر حرص خوردید یعنی اینکه من کارم را خوب انجام دادم".

خنده های مهربان شهاب حسینی

"اکسیژن " نام اولین اجرایی است که از همان ابتدا سرشار از خنده های مهربان شهاب حسینی بود. در بیشتر فیلم هایی که این بازیگر کار کرد خنده های مهربان او به کاراکتر وصل شده بود. فیلم سینمایی "محیا " که دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر را از آن شهاب کرد، پر بود از خنده هایی که بیننده را به جایی می کشاند که مهربانی کاراکتر را باور کند. همچنین شهاب با همان خنده هایی که از جنس محبت بود در پروژه "دلشکسته " خالق مهربانی دیگری بود. انتظار خنده های پرمحبت از مهربانی بر می آید.خنده های فیگوراتیو حسام نواب صفوی

بهتر است خنده های حسام نواب صفوی را خنده هایی فیگوراتیو دانست. او در بیشتر پروژه هایی که بازی می کند یک ژست خنده بیشتر ندارد. به همین خاطر می توان خنده های او را کاملا فیگوری دانست هر چند خنده های حسام ممکن است بیننده را یاد ستاره ای پر سرو صدا بیندازد که سال ها پیش فوت کرده است ولی از حق که نگذریم ژست خنده های حسام در هیچ پروژه ای رنگ دیگری به خود نگرفت بلکه سبک منحصر به خودش را داشت.

خنده های فیگوراتیو او در فیلم هایی چون "شمعی در باد"، "کلاغ پر"، "سوغات فرنگ "، " ازدواج به سبک ایرانی " و حتی در جدیدترین ساخته بهرام بیضایی به نام " وقتی همه خوابیم" خود نمایی می کند. گویا حسام قصد ندارد ژست خنده های خود را تغییر دهد و خنده هایش همیشه تیپ خاصی دارد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 1/8/1390 - 13:49 - 0 تشکر 378952

سلام
خنده های جواد رضویان رو انداختیا!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 1/8/1390 - 21:41 - 0 تشکر 379184

medman گفته است :
[quote=medman;497712;378952]سلام
خنده های جواد رضویان رو انداختیا!

با سلام 

خنده های خنکککک به نظرم :)

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 1/8/1390 - 23:28 - 0 تشکر 379259

خنده های معصومانه محمدرضا گلزار
!!!!!!!!!!!!!!
یا خنده های موذیانه!

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
دوشنبه 2/8/1390 - 13:26 - 0 تشکر 379418

با نام خدا و سلام
جالب بود منم از خنده های جواد رضویان بیشتر خوشم میاد و همیشه تو ذهنم هستند

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 2/8/1390 - 19:29 - 0 تشکر 379520

تو این عکسها خنده های فروتن و مدیری خوب هستن

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی