• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 1409)
دوشنبه 25/7/1390 - 22:29 -0 تشکر 376247
عالم پیش از تولد دیده شد!

(Researchers Look Beyond the Birth of the Universe)

بر طبق نظریه نسبیت عام، بیگ بنگ به عنوان رخدادی است که شروع زایش ماده و فضا-زمان میباشد. با اینکه تئوری های کلاسیکی چیزی درباره قبل از آن نمیدانند اما یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه ایالت پن (Penn State) با استفاده از محاسبات کوانتوم گرانشی سرنخ های یافتند که به زمانی قبل تر برمیگردد.
نسبیت عام میتواند عالمی را توصیف کند که به عقب برمیگردد و ماده آنقدر چگال میشود که معادلات قادر به جوابگویی نیستند. از آن پس باید از ابزار های کوانتومی بهره جست که در زمان اینشتین در اختیارش نبودند. با ترکیب فیزیك كوانتومی و نسبیت عام مدلی بدست می آید كه از بیگ بنگ به دنیای میرسد كه فیزیك آن برای ما شناخته شده است.

تیم محققان در گزارش ارسالی خود به Physical Review Letters نشان دادند كه قبل از بیگ بنگ دنیایی در حال انقباض وجود داشته كه فضا-زمان آن شبیه عالم كنونی در حال انبساط ماست. درحالیكه نیروهای گرانشی، آن دنیای قبلی را به درون میفشردند به نقطه ای رسیدند كه خواص كوانتومی فضا-زمان گرانش را از جاذبه به دافعه تبدیل كرد، و انفجار بزرگ رخ داد
یك گروه تحقیقاتی از دانشگاه ایالتی پن از محاسبات گرانشی كوانتومی استفاده كردند تا سر نخهائی در مورد زمان قبل از مهبانگ را پیدا كنند

بر اساس فرضیه نسبیت عام انیشتین ، انفجار بزرگ آغاز هستی را رقم زده است. انفجار بزرگ رویدادی بزرگ بود كه نه تنها ماده بلكه فضا- زمان را بوجود آورد. در حالیكه فرضیه های كلاسیك هیچگونه سر نخی در مورد هستی قبل از این رخداد را ارائه نمی دهند ، یك گروه تحقیقاتی از دانشگاه ایالتی پن از محاسبات گرانشی كوانتومی استفاده كردند تا سر نخهائی در مورد زمان قبل از مهبانگ را پیدا كنند. آبهی اشتكار ، مدیر موسسه فیزیك و هندسه گرانشی از همین دانشگاه می گوید" می توان ازنسبیت عام برای توضیح كیهان در زمانیكه ماده آنقدر چگال شد كه هیچ معادله ای نمی تواند آن را توضیح دهد استفاده كرد. ما برای نگاه به ورای این زمان و نقطه نیاز به معادلات و ابزار كوانتومی داشتیم كه در زمان انیشتین در دسترس نبود." وی با همكاری پژوهشگران دیگر مدلی را تهیه كردند كه با دنبال كردن ردپای مهبانگ و عبور از میان آن به كیهان در حال چروكیده شدنی بر می خورد كه فیزیكی مشابه كیهان ما داشت.

این گروه در تحقیق خود نشان دادند كه قبل از مهبانگ یك كیهان در حال منقبض شدن وجود داشت كه هندسه فضا-زمان آن مشابه كیهان در حال انبساط ما بود.زمانیكه نیروهای گرانشی كیهان قبلی را به داخل می كشاند ، به نقطه ای رسید كه خواص كوانتومی فضا-زمان باعث می شوند گرانش حالتی دافعه داشته باشد نه جاذبه. اشتكار می گوید" ما با استفاده از اصلاحات كوانتمی معادلات كیهانشناسی انیشتین نشان دادیم كه بجای یك انفجار بزرگ كلاسیك ، درحقیقت یك "واگشت كوانتومی" وجود داشته است. سناریوی واگشت كوانتمی بسیار واقع گرایانه بنظر می رسد.
در حالیكه ایده كلی وجود یك كیهان دیگر قبل از مهبانگ قبلا پیشنهاد شده بود ، این نخستین توضیح ریاضی است كه بطور روشمندی وجود یک كیهان ماقبل مهبانگ را تثبیت می كند.

 http://www.sciencedaily.com/releases/2006/05/060515232747.htm

 

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
سه شنبه 26/7/1390 - 14:16 - 0 تشکر 376370

سلام

ممنون از مطلب

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

سه شنبه 26/7/1390 - 15:45 - 0 تشکر 376404

سلام
ممنون
شما این رو خودتون ترجمه کردین؟

جمعه 29/7/1390 - 16:15 - 0 تشکر 378074

mrs karimi گفته است :
[quote=mrs karimi;9481;376404]سلام
ممنون
شما این رو خودتون ترجمه کردین؟

با سلام 

چطور مگه؟ 

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی