فرهنگ پایداری (بازدید: 380)
دوشنبه 25/7/1390 - 19:49 -0 تشکر 376137
سعید و بچه یهودی

 برادر شهید می گوید: یك بچه یهودی در كوچه ما بود كه بعضی وقتها اذیت می كرد، یك بار سعید با او درگیر شد به او سیلی زد بقیه بچه ها هم دورش جمع شدند و گفتند: «یهودی، یهودی . . . » بچه گریه افتاد، بلافاصله سعید برگشت همه را ساكت كرد و صورت او را بوسید گفت: «دعوای ما سر مسلمان و یهودی نبود، ما اصلا دوست هستیم» بچه ها پراكنده شدند و آن بچه هم گریه اش ایستاد.

خیلی به فكر بود كسی تحقیر نشود، من یكبار از سعید حرف زشت نشنیدم نه در دوران كودكی و نه در بزرگی. یك بار از او گناه ندیدم. یكبار ندیدم دروغ بگوید یا غیبت كند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سردار شهید سید محمد سعید جعفری

خوش  دارم كه مجهول و  گمنام ،

 به سوی  زجر دیدگان دنیا بروم ، در رنج و شكنجه آن ها شركت كنـم ، همچـــون  سربازی خاكی در میان انقلابیـــون آفریقا بجنـگم تا به درجـه شهادت نایل آیـــم.

 

" شهید دكتر چمران "

دوشنبه 25/7/1390 - 20:19 - 0 تشکر 376160

سلام
خدا درجاتشو مرتفع کنه و ما رو هم عاقبت به خیر.
یا علی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی