سينما و تلویزیون (بازدید: 834)
شنبه 16/7/1390 - 17:8 -0 تشکر 373127
طلیعه پژواک دانش آموختگان دانشکده صدا و سیما قم در حوزه رسانه

در دومین همایش دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشکده صدا و سیما قم  که 13 تا 15 مهر ماه در شیراز برگزار شد. دکتر اکبری از فرارسیدن طلیعه پژواک دانش آموختگان دانشکده صدا و سیما قم در حوزه رسانه و فضای رسانه ای خبر داد.

  کمال اکبری رییس دانشکده صدا و سمای قم در آیین افتتاحیه این همایش با اشاره به فرازهایی از آیه 39 سوره احزاب گفت: این آیه راهبرد اساسی تبلیغ در حوزه های دین است.

وی تداوم در تبلیغ، رسالت بودن ابلاغ پیام الهی، خدا ترس بودن مبلغ و شهامت داشتن مبلغ را از نکات برجسته این آیه دانست .

رییس دانشکده صدا و سیما قم، با بیان اینکه امروز رسانه از مهمترین ابزار های تبلیغی است ابراز داشت: رسالت مبلغان دینی رساندن کلام خدا به مردم است و در این مسیر فهم پیام الهی و فهم ویژگی های رسانه دو نکته اساسی است.

وی به خطر فاصله گرفتن برخی از طلاب از بدنه حوزه پس از ورود در کار رسانه ای اشاره کرد و اظهار داشت:  تمام تلاش دانشکده صدا و سیما قم بر حفظ و تداوم رابطه دانش آموختگان و دانشجویان این دانشکده با بدنه حوزه است چرا که اگر نتوانیم از این منبع عظیم استفاده نکنیم، بسیار ضرر خواهیم کرد.

دکتراکبری در ادامه افزود: غالب فارغ التحصیلان این دانشکده، در مراکز مختلف صدا و سیما مشغول به کار شده اند و از این تعداد جدای از تعداد قابل توجهی تهیه کننده و پژوهشگر، 12 دانش آموخته مدیرگروه یا مدیر تولید، 3 دانش آموخته قائم مقام مرکز و یک دانش آموخته به مدیر کل مراکز صدا و سیما هستند و این هنوز طلیعه پژواک دانش آموختگان دانشکده صدا و سیما قم است

در اولین روز این همایش همچنین کمیته های تخصصی: بررسی چگونگی حضور روحانیت در آثار نمایشی و ارائه الگوهای نمونه، کمیته راهکارهای ارتقا و اثر بخشی فارغ التحصیلان در رسانه ها و کمیته تخصصی تهیه کنندگان پویانمایی دانشکده صدا و سیما قم به بررسی ابعاد مختلف این موضوع ها پرداختند.

سه شنبه 19/7/1390 - 11:38 - 0 تشکر 373669

انشاء الله

و بی تعارف ساحت رسانه نیازمنده دمیده شدن جذابیت ها متعالی و ازلی است

پنج شنبه 21/7/1390 - 8:56 - 0 تشکر 374051

البته جواب دهی پروسه های آموزشی همیشه زمان بر است و این دانشکده جدید التاسیس هم نباید برای رصد کردن سطح تاثیر گذاری اش عجله کنید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی