انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 688)
چهارشنبه 13/7/1390 - 7:35 -0 تشکر 372395
خشكی زاینده رود پدیده گرد وغبار را افزایش میدهد

مهرداد قطره سامانی در گفتگو با خبرنگار ایمنا یکی از پیامدهای پدیده خشکسالی را افزایش گرد و غبار عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه ایجاد پدیده خشکسالی طی سال های گذشته سراسر کشور را فرا گرفته و این وضعیت سال به سال در حال وخیم تر شدن است.
وی به حاکم شدن شرایط خشکسالی در استان اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: خشک شدن تالاب گاوخونی و مناطقی که به عنوان فیلترهای طبیعی برای رفع خشکسالی عمل می کردند، عدم مهار پدیده گرد و غبار را به همراه داشته است.
مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه طی ۵ سال اخیر شاهد ورود گرد و غبارهایی با منشا خارجی به کشور بوده ایم، گفت: این پدیده با ورود خود پهنه عظیمی از سطح کشور به خصوص مناطق جنوب و جنوب غربی را به تصرف در آورده است.
قطره سامانی افزود: در این راستا مناطق مرکزی هم تحت تاثیر گرد و غبارهای برون مرزی هستند و استان اصفهان هم از این حیث بی بهره نخواهد بود.
وی همچنین با اشاره به گرد و غبارهایی با منشاء داخلی و استانی که در اثر پدیده خشکسالی و خشکی زاینده رود و تالاب گاوخونی ایجاد شده اند، خاطرنشان کرد: مناطق شرقی استان از جمله دشت سگزی به طور خاص تحت تاثیر پدیده خشکسالی های اخیر قرار گرفته است.
قطره سامانی به تاثیرات خشکی زاینده رود بر روی پدیده گرد و غبار اشاره کرد و اظهار داشت: خشک شدن بستر رودخانه زاینده رود آن را به کانون تشدید پدیده گرد و غبار تبدیل کرده، ضمن اینکه جاری بودن رودخانه نیز باعث ایجاد رطوبت، تلطیف هوا و به نوعی مهار کننده آلودگی ها می باشد.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در سال جاری با توجه به اینکه استقرار مرکز پرفشار جنب حاره بر روی کشورمان مداومت چندانی نداشته، نسبت به سال گذشته کمتر تحت تاثیر پدیده گرد و غبار در استان اصفهان بوده ایم.
قطره سامانی در ادامه تاکید کرد: البته این موضوع به معنای تمام شدن پدیده خشکسالی یا گرد و غبار در استان نیست و باید به دنبال راهکارهایی برای مهار این معضل هم در سطح کلان و هم در سطح خردتر بود.
مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه ذرات دانه درشت تر پدیده گرد و غبار در طی مسیر خود در مرزهای کشور ته نشست کرده و در سطح زمین قرار می گیرند، افزود: در این راستا ذرات بسیار ریز و کمتر از یک دهم میکرون به مناطق مرکزی از جمله استان اصفهان رسیده که متاسفانه این ذرات را هیچ فیلتری نمی تواند کنترل کرده و به راحتی وارد دستگاه تنفسی انسان می شود و عواقب و بیماری هایی را برای مردم ایجاد کند.
وی در خاتمه خشکی رودخانه زاینده رود را به عنوان یکی از فاکتورهای تشدید پدیده گرد و غبار در استان اعلام کرد.

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
چهارشنبه 13/7/1390 - 11:9 - 0 تشکر 372429

سلام
من نمی دونم چرا مسئولین یه فکری نمی کنن چرا آب و باز نمی کنن اینهمه آب هست رودخانه های اطراف اصفهان واقعا دیگه دارن رو اعصاب مردم راه میرن به خدا هممون افسردگی گرفتیم:(((

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 13/7/1390 - 20:45 - 0 تشکر 372536

سلام
نه بابا اب زاینذه رودو دارن میدن به شهر های اطراف
اینو خودم با چشمای خودم دیدم
این جوری باشه دیگه رود خونه نداری

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی