انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1090)
دوشنبه 11/7/1390 - 11:40 -0 تشکر 371899
ساخت آشپز خانه اپن اسلامی نیست

آیت الله جوادی آملی : ساخت ‏آشپزخانه اپن اسلامی نیست
زن باید در آشپزخانه از نگاه دیگران مصون و محفوظ بماند


آیت الله جوادی آملی استاد برجسته حوزه علمیه قم عقل، استدلال و برهان را عنصری ترین محور در ساخت و ساز اسلامی عنوان كرد و افزود: ساختن خانه هایی با آشپزخانه های به اصطلاح اپن كه در آن صاحبخانه نتواند خود را از مهمان مصون و مستور نگه دارد اسلامی نیست.‏ مفسر بزرگ قرآن كریم ادامه داد: زن باید هنگامی كه در خانه مهمانی وجود دارد بتواند بدون آنكه در معرض دید مهمان باشد كارهای خود را انجام دهد و از نگاه دیگران مصون و محفوظ بماند.‏
به گزارش مهر ایشان در دیدار اعضای كمیته تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی كشور با اشاره به رعایت برخی از اولویت ها در ساخت و ساز اظهار داشت: نمای بیرون منازل باید طوری طراحی شود كه خانه ساخته شده بر دیگر منزل ها اشراف نداشته باشد و دیگران نیز نتوانند از بیرون داخل خانه را نگاه كنند.‏ وی اضافه كرد: منازل در كشورهای غربی دیوارخاصی ندارند و از طریق نرده از یكدیگر جدا می شوند و این به دلیل آن است كه آنها منزل را به جای پرورشگاه و دین گاه، آسایشگاه می پندارند.‏

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی