انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 625)
جمعه 8/7/1390 - 20:23 -0 تشکر 371275
10 نکته برای صمیمیت در زندگی

10 نکته برای صمیمیت در زندگی

10 نکته برای صمیمیت در زندگی
 
ایجاد صمیمیت در زندگی فرمولی ندارد که اگر درست مطابق آن عمل کنید بی شک و شبهه روابط صمیمی بین شما و همسرتان برقرار می شود ولی دانستن نکاتی بسیار ساده و شاید به ظاهر سطحی و بی اهمیت می تواند تأثیر بسیاری در ایجاد صمیمیت در روابط بین شما وهمسرتان و همچنین در نهایت آرامش روحی در زندگی مشترکتان بگذارد. کارشناسان نکاتی را به طور مجزا به هرکدام از طرفین توصیه می کنند. این بار فقط شما خانم ها بخوانید.
1-به مردان قدرت دهید. تا صمیمیت فوران کند؛ مرد موجودی عاشق قدرت است. مرد ازاینکه قدرتمند باشد حظ می کند، در آسمان اوج می گیرد و شما را هم همراه خود بالا می برد. از اینکه توانا باشد یا احساس توانایی کند لذت می برد. تا وقتی که مشغول کشتن این احساس در مردان هستید بدانید که تنها می توانید خواب خوشبختی را ببینید. اگر قدرت مرد را نادیده بگیرید یا از آن انتقاد کنید بدانید که دیگر پری رویاهایش نخواهید بود. او دنبال کسی است که به قدرت هایش ایمان داشته باشد و حتی ضعف هایش را در جهت تقویت توانایی هایش مثبت جلوه دهد. پس اگر خودتان دارای درآمد هستید، هرگز درآمد و پولتان را به رخ همسرتان نکشید. حتی اگر درآمد بیشتری دارید هرگز به روی خودتان هم نیاورید. بگذارید همسرتان فکر کند که همه چیز در دست اوست و خانه به دست قدرتمند او اداره می شود.
2-مطلقاً او را با کسی مقایسه نکنید؛ نگویید «شوهر خواهرم دو تا خانه دارد؛ فلانی این قدر درآمد دارد و تو مثل گداها هستی، اگر واقعاً به بهبود اوضاع مالی فکر می کنید او را برای تلاش بیشتر تشویق کنید. انتقاد، دشمن صمیمیت است.
3-«توبی عرضه ای؛ فاتحه خواندن بر صمیمیت است. «تو بی عرضه ای » یعنی فرو ریختن مرد؛ یعنی به دست خود خانه را خراب کردن، هر مفهوم مشابه «تو بی عرضه ای، فاتحه ای بر صمیمیت و عشق متقابل مرد است.»
4-شوهر خود را حلال مشکلات بدانید. مشکل را به او بگویید و از او بخواهید آن را حل کند و تأیید کنید که تنها او قادر به حل این مساله است.
5-سکوت مردان را نشکنید؛ این اشتباه خانم هاست که وقتی مرد ساکت است مدام به سمت آنها می روند و با آنها حرف می زنند. اگر او ساکت است یعنی به سکوت نیازمند است و احترام به این سکوت یعنی صمیمیت بیشتر. سکوت طولانی در زنان ممکن است به معنی آزرده خاطر بودن باشد اما در مردها این طور نیست.
6-به مردان فضا بدهید؛ گاهی او را رها کنید تا با خود خلوت کند، با دوستان به ورزش برود و به خانواده خود تنها سر بزند. مدام دنبال او نباشید. فضای رها شدن !این چیزی است که مردان گاهی به آن نیاز دارند. اگر به آنها این فضا را هدیه بدهید آنها هم به شما عشق می ورزند.
7-به مردان اندرز ندهید؛ مردان دوست دارند که مشکلات را به تنهایی حل کنند و اگر به شما چیزی نمی گویند یعنی به تنهایی قادر هستند موضوع را حل کنند و در صورت لزوم با شما در میان می گذارند. با نصیحت نکردن زندگی خود را عاشقانه کنید.
8-مرد باید تایید شود؛ توانایی های مرد را تایید کنید و تاکید کنید او صاحب بهترین توانایی ها و شایسته ترین همسر (شوهر) است.
9-مردها را تشویق کنید؛ مرد عاشق تشویق است. کف زدن ها را فراموش نمی کند.
10-مرد دوست دارد که از او قدردانی شود؛ تشکر به مرد قدرت پرواز می دهد. از هر کار کوچکی که برای شما انجام می دهد تشکر و قدردانی کنید تا او هم بی حساب به شما عشق بورزد.
منبع: نشریه همشهری مثبت، شماره مسلسل 182.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی