انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 923)
دوشنبه 4/7/1390 - 14:3 -0 تشکر 370221
مهریه های عجیب وغریب

سلام

اگر سری به راهروهای دادگاه‌های خانواده بزنید پر از دختر خانم‌های جوانی که برای خاتمه دادن به زندگی مشترک‌شان مسیرشان به سمت دادگاه کج شده است. در میان این خانم‌ها کسانی که مهریه های عجیب غریب دارند هم دیده می‌شود از سفر به كشور دنیا و هزار لیتر بنزین تا دست راست و پای چپ داماد،شمش طلا هم وزن عروس و یك كیلو بال مگس و حفظ کردن دیوان حافظ و صدها مهریه عجیب و غریب دیگر.
به گزارش برنا, در تماس‌ها و ارتباط هایی که‌ اینبار با دفاتر ثبت ازدواج در نقاط مختلف تهران داشتیم در اکثر موارد سر دفتردارها می‌گفتند که مهریه‌های سنگین و عجیب و غریب را خطبه نمی‌خوانند.
در یکی از موارد یکی از سردفترداران در غرب تهران به برنا گفت: یک مورد ازدواج داشتیم که پسر می‌خواست یک درخت گردو عجیب غریب را در یکی از مناطق خوش آب هوای ایران به نام عروس خانم بزند. البته بجز این درخت مقادیری سکه هم مهریه عروس خانم بود.
سردفترداری در شمال تهران می‌گوید: قبل‌ترها مهریه به میزان سال تولد عروس خانم( شمسی، قمری، میلادی) مد بود ولی الان دیگر مردم کمتر تمایل به این چیزها دارند شاید دلیلش این باشد که خیلی‌ها متوجه شده اند که داشتن مهریه سنگین چندان هم افتخار نیست! امسال دو مورد خوب هم داشتیم که مهریه عروس خانم‌ها فقط یک شاخه گل بود.
یکی دیگر از سردفترداران می‌گوید: یک مورد بود که داماد دو چشم اش را علاوه بر 2 هزار سکه مهر عروس خانم کرد تا به قول خودش اعتماد سازی کند. بعدها کارشان به دعوا و جدایی کشید. عروس خانم مصر بود که مهرش را بگیرد بعد از کلی جر و بحث دادگاه فقط به 2 هزار سکه حکم داد. چرا که مهر باید چیزی باشد که بها داشته باشد چشم مرده از آن جهت که هیچ بهایی ندارد گرفتنش شرعا جایز نیست.
بنا بر گزارش برنا شرط اصلی در تعین مهریه عندالمطالبه بودن آن است؛به طوری كه زن هرگاه مهرش را درخواست كرد بتواند آن را بگیرد،اما برخی از مهریه‌ها به گونه ای هستند كه دریافت آنها عملا ممكن نیست و یا با دشواری زیادی همراه است. مثل جمع آوری هزار صدف دریایی یا هزار گل اركیده،در این موارد معمولا مرد راهی زندان می‌شود تا زمانی كه مهریه یا معادل آن را پرداخت كند و یا زن از مهریه خود صرف نظر كند!
یکی دیگر از سردفترداران در جنوب تهران به برنا می‌گوید: بنا بر یک آمار سرانگشتی می‌توانم بگویم که اکثر دختر خانم‌هایی که اینجا می‌آیند مهرشان بین 100 تا 314 سکه بهار آزادی است. البته یک مورد داشتیم که عروس خانم و آقا داماد هر دو کوهنورد بودند و مهر عروس خانم صعود به 10 قله برتر جهان بود. ظاهرا هم زندگی خوبی دارند و آقا داماد هم عندالمطالبه مهر عروس خانم را می‌دهد.
راس آهوی وحشی. هزار مرجان دریایی، یک دوره کتاب های دکتر شریعتی، یک کتابخانه پر از کتاب‌های فلسفی و... از جمله مهریه هایی است که برخی سردفترداران به آن اشاره می‌کنند که این موارد یا برای خودشان پیش آمده و یا از دفترخانه‌های دیگر شنیده‌اند.

                          این نیز بگذرد.....
دوشنبه 4/7/1390 - 14:19 - 0 تشکر 370226

یک مورد هم من شنیدم چند کیلو پر مگس.یا یه سمت بدن مرد.
مورد دوم کار به طلاق کشید.از خانم اصرار و اصرار مهرم رو میخام
دادگاهم حکم داده بود که دیه ی تمام اندام های سمت راست اقا رو حساب کنن تا بپردازه

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه 6/7/1390 - 5:3 - 0 تشکر 370648

من مهریه ای سراغ دارم 500000 هزار شاخه گل رز
داماد دم در دادگاه روبا چند تا كامیون گل اورده بود
حالا عروس با این گلا میخواست چی كار كنه نمیدونم

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
چهارشنبه 6/7/1390 - 16:24 - 0 تشکر 370723

من هم شنیدم مهریه یک عروس 1تن پودر پیاز بود. یک مورد دیگه هم تمام دندونای داماد مهریه ی عروس خانوم بود

امان از روزگار

يکشنبه 10/7/1390 - 11:24 - 0 تشکر 371571

چند سال قبل یکی از عجیب ترین مهریه های تاریخ ایران در شعبه 264 دادگاه خانواده به اجرا گذاشته شد: یک کیلو بال مگس! مهریه زنی که تنها به شرط دریافت آن حاضر به طلاق بود. او وقتی رو به روی قاضی قرار گرفت، گفت: «شوهر اولم‌‌ بعد از 6 سال‌ زندگی‌ مشترک تركم‌ كرد، و شوهر دومم در اثر سکته مغزی درگذشت. تصمیم‌ داشتم‌ دیگر ازدواج‌ نكنم‌‌ اما دو سال بعد در محل کارم با پزشکی آشنا شدم که به من پیشنهاد ازدواج داد‌ و من با اصرارهای او راضی به این ازدواج شدم. او‌ می گفت سال‌ها پیش‌ از همسرش‌ جدا شده‌ و حالا همسر و فرزندانش در امریکا زندگی می کنند.»

آمارهای مركز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه درباره نرخ مهریه زنان ایرانی نشان می دهد که میانگین مهریه زنان ایرانی تنها در 5 سال اخیر 3برابر شده است. در حقیقت میانگین مهریه که در 20 سال قبل 150 سكه طلا بود،

در 5 سال گذشته به 450 سكه طلا افزایش یافته است

تجربه تلخ دو ازدواج دیگر، بهانه ای بود برای باز شدن پای شرط و شروط به این ازدواج: «گفتم مهریه ام باید یک خانه باشد و یك‌ كیلو بال‌ مگس»‌ مهریه ای که سعیده هیچ وقت فکر نمی کرد تصمیم به اجرا گذاشتن آن بگیرد: «5سال از زندگی مشترکمان می گذشت که فهمیدم شوهرم‌‌ دروغ‌ گفته.‌ او از همسر اولش‌ جدا نشده‌ بود و حالا که ماجرای ازدواج ما به گوش آن خانم رسیده بود، همسرم می خواست طلاقم دهد. من هم چون می دانم او نمی تواند یك‌ كیلو بال‌ مگس‌ را تهیه‌ كند، مهریه‌ام‌ را به اجرا گذاشتم تا مجبور شود با من‌ بماند.»

مهریه

اما عجیب تر از بال مگس، مهریه زن جوان دیگری بود که چند سال قبل در شعبه 263دادگاه خانواده تهران به اجرا گذاشته شد.

این زن که دست‌ چپ‌ هـمسـرش‌ را به عنوان مهریه خود انتخـاب‌ كـرده‌ بـود، بـا مـراجعـه‌ بـه‌ دادگـاه‌ خانواده گفت: «من‌ از بچگی‌ با دختران‌ فامیل‌ در رقابت‌ بودم‌ و می خواستم مهریه ای متفاوت داشته باشم.

از طرفی خانواده همسرم بسیار ثروتمند هستند و هر تعداد سكه‌ كه‌ مهرم می کردند می توانستند بپردازند. بنابراین تصمیم گرفتم برای‌ محكم‌ كاری‌ دست‌ چپ همسرم را به همراه 700 سكه‌ مهریه‌ام‌ قرار دهم و آنها هم پذیرفتند.»

مهریه باید مالیت داشته باشد یعنی قابل دریافت و استفاده باشد. علاوه بر آن  شرط اصلی در تعیین مهریه این است که زن هرگاه مهرش را درخواست کرد بتواند آن را بگیرد. اما برخی از مهریه ها به گونه ای هستند که دریافت آنها

عملا ممکن نیست یا با دشواری زیادی همراه است. مثل

جمع آوری 5هزار صدف دریایی یا 500هزار گل ارکیده

اما سه سال بعد که زن جوان متوجه خیانت همسرش شد، به دادگاه خانواده رفت تا او را تنبیه کند: «مهریه ام را به اجرا می گذارم تا گوشه ای از بدی‌هایی‌ را که در حق من کرده، تلافی‌ كنم.» بعد‌ از ثبت‌ این‌ شكایت‌، چون مرد قادر بـه‌ پـرداخت‌ مهریه‌ همسرش‌ نبود، بازداشت‌ و روانه زندان شد!

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

يکشنبه 10/7/1390 - 11:45 - 0 تشکر 371576

یكی از خاص‌ترین پرونده‌های دادگاه خانواده مربوط به خانم جوانی بوده است كه مهریه‌اش را 1000 بوسه همسرش قرار داده بود و در زمان ازدواج قصد داشته است با این كار عشق و علاقه‌اش را به همسرش نشان دهد؛ اما پس از گذشت 6 ماه از زندگی مشتركشان، متوجه خیانت همسرش شده بود. بنابراین تصمیم گرفت از وی جدا شود و حتی حاضر نشد كه یكی از 1000 بوسه مهریه‌اش را بگیرد.

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

يکشنبه 10/7/1390 - 12:18 - 0 تشکر 371581

زوجی هستند که پس از 3 سال زندگی مشترک کارشان به دادگاه خانواده کشیده شد. او وقتی برای مطالبه مهریه خود که 100 لپ تاپ آخرین مدل تعیین شده بود، دلیل تعیین این مهریه را به قاضی دادگاه این طور عنوان کرد. «من مهندس کامپیوتر هستم و همان ابتدا این وسیله را به عنوان مهریه به خاطر علاقه ام به کامپیوتر تعیین کردم. اکنون هم مهریه ام را از شوهرم که به مواد مخدر اعتیاد دارد، مطالبه می کنم.»

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

يکشنبه 10/7/1390 - 12:20 - 0 تشکر 371582

زنی به شعبه 268 دادگاه خانواده رفت و مهریه‌اش را اجرا گذاشت: 10 رأس آهوی وحشی. اگر این زن کوتاه نیاید و به خواسته‌اش پافشاری کند، مرد بیچاره باید کار و زندگی‌اش را ول کند و در کوه و دشت به شکار آهو برود.

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

يکشنبه 10/7/1390 - 12:41 - 0 تشکر 371586

سلام
یک موردم من شنیدم (یک تن پوست گردو )

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 10/7/1390 - 23:10 - 0 تشکر 371815

بنام خدا
سلام جاده گرامی
پس معلوم شد این مدت نبود ین کجا تشریف داشتین...
تو دادگاه مهریه ها رو رصد می کردیددیگه...
نکنه کارمند دادگاه خانواده هستید....

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

دوشنبه 11/7/1390 - 4:1 - 0 تشکر 371840

سلام

داداشم رفته بود کتابفروشی... بعدش متوجه شده بود یه آقایی مهریه ی خانومش چندین جلد کتابه.. مثه اینکه هرماه میومده کتابفروشی چندتایی کتاب میخریده.................(خوش به حالش.. کتاااااب)

*
من تاحالا نمیدونستم.. که بانک صادرات... حساب سرمایه گذاری برا پرداخت مهریه داره!

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی