انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 1026)
پنج شنبه 31/6/1390 - 15:25 -0 تشکر 368856
برنامه دروس آیات عظام روحانی، مکارم شیرازی، وحید خراسانی، سبحانی، صافی و شبیری

همزمان با شروع رسمی سال تحصیلی جدید و دروس حوزه‌های علمیه کشور، جزئیات کامل برنامه درسی مراجع تقلید در شهر مقدس قم از  منتشر شد.
براساس این گزارش، حضرات آیات سید صادق روحانی ، ناصر مکارم شیرازی، حسین وحید خراسانی، جعفر سبحانی، لطف الله صافی گلپایگانی، و سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید فعالیت‌های علمی خود را در حوزه علمیه قم آغاز کرده اند.

این گزارش حاکی است،  حضرت آیت الله سید صادق روحانی درس خارج فقه (مبحث اججاره ) را هر روز از ساعت 10:15 صبح در حسینیه امام صادق (ع) واقع در خیابان ارم قم برگزار می کنند و در انتهای جلسه درس نیز به مدت 30 دقیقه به سوالات و اشکالات طلاب پاسخ می دهند.
 
درس خارج فقه حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید از ساعت 9 صبح با موضوع حج از شنبه تا چهارشنبه در شبستان اول مسجد اعظم قم برگزار می‌شود.

حضرت آیت الله وحید خراسانی درس خارج فقه (کتاب خمس) خود را در روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت 8 تا 9 در شبستان اول مسجد اعظم برگزار می‌کند که در روزهای چهارشنبه مباحث درس این مرجع تقلید بحث قضا خواهد بود.


همچنین درس خارج اصول (قواعد فقهیه) این مرجع تقلید در روزهای شنبه تا سه شنبه از یک ساعت به غروب در شبستان اول مسجد اعظم قم برگزار می شود که روزهای چهارشنبه مبحث درس وی همچون سه سال گذشته به تفسیر قرآن اختصاص دارد.


حضرت آیت الله سبحانی در سال جاری درس خارج فقه و اصول خود را در مدرسه علمیه حجتیه و حرم حضرت معصومه(س) با حضور طلاب ایرانی و غیرایرانی در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌کند که صبح‌ها ساعت 8 به درس خارج اصول شبستان سوم مسجد اعظم و ساعت 16 عصر به درس خارج فقه اختصاص داده شده است.


خارج فقه صوم، عنوان درس حضرت آیت الله شبیری زنجانی است که در سال جاری از ساعت 10 صبح در شبستان سوم مسجد اعظم قم برگزار می‌شود.


همچنین حضرت آیت الله صافی گلپایگانی ادامه درس خارج فقه را از ساعت 10 تا 11 صبح در مدرسه علمیه آیت الله گلپایگانی، مدرس 20 برگزار می‌کند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی