دانش و فن آوری (بازدید: 404)
پنج شنبه 24/6/1390 - 20:37 -0 تشکر 366222
ماهواره دانشگاه امیر کبیر در نوبت پرتاب به مدار زمین قرار دارد

 
ماهواره دانشگاه امیركبیر در نوبت پرتاب به مدار زمین قرار دارد
تهران - رییس دانشگاه صنعتی امیركبیر به ساخت ماهواره و ابر رایانه در این دانشگاه اشاره كرد و گفت كه این ماهواره در نوبت پرتاب به مدار زمین، قرار دارد.
ماهواره دانشگاه امیركبیر در نوبت پرتاب به مدار زمین قرار دارد
به گزارش ایرنا، "علیرضا رهایی" روز پنج شنبه در جشن آغاز به تحصیل دانشجویان جدیدالورود دانشگاه امیركبیر اظهار داشت: دانشگاه امیركبیر دارای 16 دانشكده و 18 انجمن علمی است كه این دانشكده ها بین 15 تا 30 آزمایشگاه تحقیقاتی در رشته های مختلف دارند.
وی افزود: فعالیت های علمی بین المللی دانشگاه امیركبیر در قالب تبادل استاد، برگزاری همایش های مشترك علمی و دوره های مشترك آموزشی با دانشگاه های آسیایی و اروپایی دنبال می شود.
رهایی از راه اندازی 30 رشته جدید در مقطع كارشناسی ارشد در دانشگاه امیركبیر طی پنج سال گذشته خبر داد و گفت: رشته های راه اندازی شده در دانشگاه متناسب با نیازهای جامعه است و زمینه جذب بسیاری از فارغ التحصیلان آنها در بازار كار وجود دارد.
وی توجه به امر پژوهش را اولویت اصلی دانشگاه امیركبیر عنوان كرد و اظهار داشت: این دانشگاه دركنار ارتقای وضعیت آموزشی به گسترش فعالیت های پژوهشی توجه ویژه دارد و میزان قراردادهای دانشگاه با صنایع هرساله روبه افزایش است.
رییس دانشگاه صنعتی امیركبیر از دانشجویان جدیدالورود خواست تا مواردی همچون رعایت استانداردهای آموزشی، نظم و برنامه ریزی دقیق در امور تحصیلی و آموزشی، اهمیت به برنامه های درسی، امتحانات، نخبه بودن و نخبه ماندن و رعایت شئونات فرهنگی و دانشجویی را در محیط دانشگاه جدی بگیرند.
رهایی با بیان اینكه ویژه فعالیت های فرهنگی دانشجویی در دانشگاه طراحی شده است به دانشجویان توصیه كرد با وارد شدن در اینگونه فعالیتها، مسیر و هدف اصلی كه همان پیشرفت علمی است را فراموش نكنند.
دانشگاه صنعتی امیركبیر دارای 16 دانشكده و بیش از 25 پژوهشكده و واحد تحقیقاتی است كه حدود هفت هزار دانشجوی كارشناسی، سه هزار دانشجوی كارشناسی ارشد و 600 دانشجوی دكتری در رشته های مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند.
نزدیك به هزار دانشجوی جدید در سال تحصیلی 91-1390 وارد دانشگاه امیركبیر شدند كه 650نفر آنان را دانشجویان پسر و 350 نفر دیگر از آنان را دختران دانشجو تشكیل می دهند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی