انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 174)
سه شنبه 22/6/1390 - 10:27 -0 تشکر 365245
کمک های نقدی مردم ایران به سومالی از مرز 400 میلیارد ریال گذشت

كمك های نقدی مردم ایران به سومالی از مرز 400 میلیارد ریال گذشت
تهران - رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام كرد كمك های نقدی مردم خیر ایران به مردم قحطی زده سومالی از مرز 400 میلیارد ریال فراتر رفت.
كمك های نقدی مردم ایران به سومالی از مرز 400 میلیارد ریال گذشت
" ماشاالله پور طلوعی " روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: مردم خیر ایران با مراجعه به یك هزار و 116 پایگاه ثابت و سیار این سازمان در 31 استان كشور تا كنون 400 میلیارد ریال برای كمك به قحطی زدگان سومالیایی كمك كرده اند كه با ادامه این روند كمك های مردمی جمع آوری شده از سوی داوطلبان این سازمان در 238 شعبه جمعیت هلال احمر در حال افزایش است.
وی گفت: از 12 مردادماه سال جاری تاكنون بیش از 4 هزار نفر از پرسنل و اعضای فعال و داوطلب این سازمان با اسقرار 448 صندوق جمع آوری كمك های مردمی در سراسر كشور به فعالیت پرداختند كه حاصل فعالیت داوطلبانه آنها جمع آوری مبلغ 400 میلیارد ریال برای مردم محروم و كم برخوردار سومالی بوده است.
این مقام مسوول در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ادامه داد: اعضای فعال و داوطلب این سازمان پیش تر و در زمان وقوع سیل در پاكستان نیز با انجام فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه، بیش از 13 میلیارد تومان كمك مردمی برای مردم این كشور جمع آوری كردند.
پور طلوعی با بیان اینكه جمیعت هلال احمر ایران در بین اعضای داوطلب جمعیت های ملی بیش از دو میلیون عضو داوطلب دارد گفت: این در حالی است كه از جمعیت شش میلیاردی جهان، فقط 100 میلیون نفر داوطلب صلیب های سرخ و جمعیت های هلال احمر شده اند.
وی گفت: در بازدید دبیركل فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی هلال احمر و صلیب سرخ از سازمان داوطلبان، وی اذغان داشت كه این سازمان به دلیل انجام راهبرد 2020 این فدراسیون، برای نخستین بار به عنوان یكی از برترین سازمان های خدمات داوطلبانه در دنیا مطرح شده است كه با انجام راهبرد یادشده در قالب گروه‌های داوطلبی مهارت، هدایت، حمایت و مشاركت به صورت سازماندهی شده خدمات بشردوستانه ارایه می كند.
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: به خاطر انجام فعالیت های انساندوستانه و حمایت از مددجویان كم برخوردار در سطح داخلی، منطقه ای و فرا منطقه ای این سازمان در سال بین المللی داوطلبان به عنوان سازمان پیشرو در ارایه این خدمات به كشور مجارستان دعوت شده است تا به عنوان اولین سخنرانان همایش داوطلبان دنیا به ارایه گزارشی از خدمات و اقدامات خود بپردازد.
پورطلویی با بیان اینكه سازمان داوطلبان هلال ‌احمر دارای 16 هزار داوطلب فعال است، افزود: جمعیت هلال‌احمر جزو 3 تا 10 جمعیت ملی برتر دنیا به حساب می‌آید و اگر تحریم‌ها نبود به جرئت می‌توان گفت جمعیت هلال‌احمر با فعالیت‌های بشردوستانه و امدادی كه انجام می دهد، در رتبه نخست دنیا قرار می‌گرفت.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی