دانش و فن آوری (بازدید: 379)
سه شنبه 22/6/1390 - 10:6 -0 تشکر 365237
سند حمایت از چرخه علم تا فناوری رونمایی شد

سند حمایت از چرخه علم تا فناوری رونمایی می شود
تهران- سرپرست اداره كل تجاری‌سازی و همكاری‌های دانش و صنعت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از رونمایی سند حمایت از چرخه علم تا فناوری در آینده نزدیك خبر داد.
سند حمایت از چرخه علم تا فناوری رونمایی می شود
دكتر "محمد جواد قاسمی" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: نقشه راه پنج كانون هماهنگی دانش و صنعت امسال تعیین می شود . همچنین سند جامع حمایت از چرخه علم تا فناوری در دومین جشنواره و نمایشگاه علم تا عمل در معرض دید عموم قرار گرفت و به زودی پس از مشورت دیگر نهادها مانند هیات دولت و مجلس شورای اسلامی بناست تا به عنوان یك سند ملی رونمایی شود.
قاسمی گفت: كانون های هماهنگی دانش و صنعت با هدف تنظیم سیاست های كلان همكاری دانش و صنعت و ایجاد هماهنگی هرچه بیشتر نهادهای علمی، فناوری و نهادهای تولید و توزیع محصولات و خدمات در كشور ایجاد می شوند .
وی افزود: شناخت چالش ها و تلاش برای رفع موانع توسعه صنعت دانش بنیان كشور، ایجاد مزیت رقابت مبتنی بر دانش فنی در بنگاه های تولیدی، طراحی و خدماتی از دیگر اهداف شكل گیری كانون های هماهنگی دانش و صنعت در كشور است.
سرپرست اداره كل تجاری سازی و همكاری های دانش و صنعت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان كرد: از سال 87 تاكنون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در طیف گسترده ای از چرخه علم و فناوری در عرصه ملی حمایت كرده است و بناست نتایج و دستاوردهای این گونه حمایت ها به صورت اسنادی مدون منتشر شود.
وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال حاضر تاسیس مركز طرح های كلان ملی فناوری، تشكیل 10 ستاد توسعه فناوری های راهبردی، تاسیس و راه اندازی 58 كانون هماهنگی دانش وصنعت، راه اندازی 27 پارك علم و فناوری، 67 مركز رشد و 23 مركز رشد اقماری وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و 23 مركز رشد وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی را مورد توجه قرار داده است.
قاسمی خاطرنشان كرد: در طول سال های 87 تا 89 در مجموع مبلغ 540 میلیارد ریال در راستای حمایت از شركت های دانش بنیان مستقر در پارك های علم و فناوری و مراكز رشد سراسر كشور به پارك ها و مراكزرشد دو وزارتخانه علوم و بهداشت اختصاص داده شده است.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی