سينما و تلویزیون (بازدید: 317)
دوشنبه 21/6/1390 - 20:19 -0 تشکر 365037
سی امین روز در یزد فاجعه افرید

به گزارش فر نیوز - بازیگر مرد این سریال به خاطر مردانگی و رفاقت، قتل برادر دوستش را گردن گرفته و بیگناه تا پای چوبه دار رفته بود، لحظات دلهره‌آور اعدام «سیاوش» تمام ذهن و وجود پسرك پای صفحه جادویی تلویزیون را منجمد كرده بود.او به طناب دار خیره شده و پلك هم نمی‌زد و تمام صحنه‌های سریال «سی‌امین روز» را مو به مو در ذهن لطیفش ضبط می‌كرد و ناگهان طناب دار بی‌...

 

 

به گزارش فر نیوز - بازیگر مرد این سریال به خاطر مردانگی و رفاقت، قتل برادر دوستش را گردن گرفته و بیگناه تا پای چوبه دار رفته بود، لحظات دلهره‌آور اعدام «سیاوش» تمام ذهن و وجود پسرك پای صفحه جادویی تلویزیون را منجمد كرده بود.
به نقل از مشرق ، او به طناب دار خیره شده و پلك هم نمی‌زد و تمام صحنه‌های سریال «سی‌امین روز» را مو به مو در ذهن لطیفش ضبط می‌كرد و ناگهان طناب دار بی‌دلیل پاره شد و پسرك مثل میلیون‌ها بیننده مات و مبهوت دیگر حس كرد بار دیگر زندگی به جریان افتاده است.
اما ساعت‌ها پس از پایان سریال پسرك هنوز صحنه پاره شدن طناب دار را با هزار و یك پرسش در ذهنش مرور می‌كرد.اواسط مرداد امدادگران اورژانس یزد از حلق آویز شدن پسر 12 ساله‌ای به نام «سعید» در منطقه آزادشهر باخبر شدند. آنها بلافاصله خود را به محل حادثه رسانده و پس از انتقال پیكر نیمه‌جان پسر دانش‌آموز به بیمارستان موضوع را به مأموران پلیس اعلام كردند.
مأموران پس از حضور در بیمارستان به تحقیق از خانواده «سعید» پرداختند و در كمال ناباوری دریافتند پسرك به تقلید از بازیگر یك سریال ویژه ماه رمضان خود را با چادر مادر حلق‌ آویز كرده تا «فرشته» به كمكش بیاید و نجاتش دهد. پسرك می‌خواست به محض بازگشایی مدرسه این معجزه ماندگار تابستانی را بین زنگ‌های تفریح برای دوستانش تعریف كند اما افسوس كه...
پدر «سعید» كه كارگر یك شركت است درباره مرگ غم‌انگیز پسرش گفت: شب قبل از حادثه و پس از افطار به همراه همسر و دو فرزندم «سعید» - 12 ساله – و «محدثه» - 10 ساله – پای تلویزیون به تماشای سریال‌های ویژه ماه رمضان نشسته بودیم.
سریال‌هایی كه مثل چند سال اخیر شیطان یا فرشته موضوع اصلی‌شان بود. همان شب در شبكه دوم با صحنه به دار آویختن مرد بیگناهی روبه‌رو شدیم كه هر بیننده‌ای را تحت تأثیر قرار می‌داد. اما در یك لحظه طناب دار پاره شد و مرد اعدامی نجات یافت.
محو تماشای فیلم بودیم كه پسرم كنجكاوانه در مورد علت و چگونگی این اتفاق سؤال كرد. من كه به هیچ عنوان تصور نمی‌كردم این صحنه فیلم چه سرنوشت شومی برای فرزندم و خانواده‌ام به دنبال دارد به آرامی جواب دادم: «ایمان به لطف خدا، پسرم! بیگناه بود و نجات پیدا كرد. از قدیم گفته‌اند آدم بیگناه تا پای دار می‌رود اما جان نمی‌دهد.»

پدر «سعید» در حالی كه اشك می‌ریخت ادامه داد: سؤال‌های عجیب و تمام نشدنی پسرم آزارم می‌داد: «آخه بابا مگه طناب محكم به راحتی پاره می‌شه؟! یعنی هر بیگناهی نجات پیدا می‌كنه؟! یعنی فرشته‌ها به همه بیگناهان كمك می‌كنند. پس فرشته‌ها اجازه نمی‌دن آدم‌های بیگناه بمیرن؟ اصلاً چرا آدم‌ها را با طناب اعدام می‌كنن؟‌مگر اونها با طناب كسی را كشته‌اند؟ و...» بالاخره آن شب سكوت سنگین و مرموز شب با سؤال‌های بی‌جواب پسرم گره خورده بود و نمی‌دانستم جغد شوم مرگ بر دیوار خانه‌ام نشسته است. مادر «سعید» نیز به خبرنگار ما گفت: همزمان با اذان ظهر جمعه وضو گرفتم.
«سعید» هم گوشه خانه آرام نشسته بود. برای نماز ظهر قامت بستم تا دلم آرام بگیرد. چون دلشوره عجیبی داشتم و خواب دیده بودم كه كنار قبر پدرم گور كوچكی نیز كنده‌اند. نمازم كه تمام شد از دختر كوچكم خواستم قرآن را برایم از طبقه پائین بیاورد. اما دقایقی بعد فریادهای محدثه آرامش خانه و كوچه را به هم ریخت.
همان موقع من و همسرم هراسان خود را به پائین رساندیم و در كمال ناباوری با پیكر حلق‌ آویز پسرم از لوله گاز روبه‌رو شدیم. لب‌های «سعید» كبود شده و قلبش به كندی می‌زد. وقتی همسایه‌ها با صدای شیون و فریاد ما رسیدند سعی كردند با تنفس مصنوعی نجاتش دهند اما نفس‌های پسرم بریده بریده بود و نبضش هم ضعیف می‌زد.
مادر دلسوخته ادامه داد: «سعید طبق آموزه‌های تلویزیون، منتظر بریده شدن طناب دار بود و حالا ما چشم انتظار یك معجزه ... و پزشكان پس از معاینات لازم گفتند: مهره‌های ضعیف گردن پسرمان شكسته و نخاعش قطع شده است و... راستی ای كاش نویسنده و كارگردان این سریال تلویزیونی می‌دانستند كه شب بعد هنگام پخش قسمت بعدی این سریال پسر كوچولوی ما در گورستان دفن شده بود.»

پزشكی قانونی علت مرگ پسرمان را خفگی اعلام كرد. مأموران پلیس در تحقیقات از ما خواستند اگر از كسی شكایت داریم اعلام كنیم. اما با خود گفتیم چطور می‌شود از رسانه ملی كه با پول بیت‌المال تأمین می‌شود گلایه كرد؟
پدر سعید هم با انتقاد از پخش برخی برنامه‌های بدون كارشناسی در تلویزیون گفت: متأسفانه این پایان راه نیست. چرا كه نمی‌دانم اصرار تلویزیون برای پخش صحنه اعدام، اعتراف‌گیری از متهمان جرایم مختلف و نمایش صحنه‌های خشن و ماوراءالطبیعه به چه خاطر است؟ ما حتی روز بعد با برنامه خبری 20:30 هم تماس گرفتیم و موضوع مرگ پسرمان را اعلام كردیم.
اما متأسفانه سریال‌ها همچنان ادامه یافت تا اینكه به تازگی خبر مرگ دردناك «محمد مهدی» - 12 ساله – را نیز در روزنامه خواندیم كه او هم متأسفانه به خاطر تماشای سریال دیگری به استقبال مرگ رفته بود. یك شهروند یزدی نیز در تماس تلفنی با گروه حوادث روزنامه گفت: دو سال پیش هم در منطقه خیرآباد یزد دو پسر بچه دبستانی به تقلید از برنامه كودك «فتیله» داخل صندوقچه رفتند كه به علت قفل شدن در صندوق خفه شدند.

تعداد دیگری از هموطنان نیز در تماس‌های تلفنی خواستار توجه و نظارت هر چه بیشتر مسئولان و دست‌اندركاران صدا و سیما بر نحوه تولید و پخش سریال‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مختلف و افزایش سطح آگاهی عمومی جامعه شدند.

دوشنبه 21/6/1390 - 21:51 - 0 تشکر 365090

واقعا. پس تاثیر سریال های ماورایی را هم داریم می بینیم. خیلی و حشتناکه.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


پنج شنبه 24/6/1390 - 12:49 - 0 تشکر 366062

واقعا متاسفم اون از پنج کیلومتر تا بهشت اینم از این!

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
پنج شنبه 24/6/1390 - 17:43 - 0 تشکر 366153

سلام
به نظرم سریال های اینچنین حتی آنهایی که برای مناسبت های مذهبی تولید میشوند نباید برای همه قابل مشاهده باشه.
کمترین کاری که سیما در این زمینه میتونست انجام بده و وظیفه داره انجام بده این هست که هنگام پخش اینگونه برنامه ها یک شرط سنی اعلام کنه تا والدین فرزندانشون رو از دیدن تلویزیون منع کنند.
این اتفاقات تلخ قابل پیشگیری هستند اگر بخواهیم ...

:-(

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

جمعه 25/6/1390 - 20:20 - 0 تشکر 366541

باید قبل از شروع فیلم هم هشدار سنی داده بشه
هم اینکه گفته بشه که این اتفاقات ماورایی در سریال ایده نویسنده هست و هیچ ارتبطی با واقعیت ندارد !

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی