دانش و فن آوری (بازدید: 208)
دوشنبه 21/6/1390 - 12:37 -0 تشکر 364848
راه اندازی شش پارک علم و فناوری در سال 90

راه اندازی شش پارک علم و فناوری در سال 90مهندس اسماعیل قادری فر روز چهارشنبه در نشست روسای پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری که در محل سالن همایش های پژوهشگاه پلیمر برگزار شده بود، به اهم برنامه های معاونت در حوزه فناوری در سال 90 با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان با محوریت شرکت های دانش بنیان اشاره کرد.


قادری فر، عملیاتی و اجرای ی نمودن قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و تقویت چرخه کامل علم به ثروت، توسعه و تقویت پارک های علم و فناوری در مراکز رشد در کشور، ارزیابی پارک ها و مراکز رشد بر اساس آیین نامه ها و دستور العمل های جدید، هدفمند سازی انجام پژوهش های کاربردی تقاضا محور بر مبنای بند الف ماده 17 قانون برنامه پنجم و تجمیع و سازماندهی جشنواره های فن آفرینی با محوریت جشنواره ملی شیخ بهایی و برگزاری به صورت استانی، منطقه ای و ملی را از اهم برنامه های این معاونت عنوان کرد.

وی در خصوص انتظارات و مطالبات وزارت علوم از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد به هماهنگی و تعامل نزدیک تر با مرکز برنا مه ریزی و سیاستگذاری فناوری، تلاش در جهت محوری و شاخص نمودن فعالیت های پارک ها و مراکز رشد بر مبنای مزیت های نسبی و رقابتی استانی و منطقه ای اشاره کرد.

مشاور اجرایی معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم همچنین تلاش برای افزایش شرکت های دانش بنیان با توجه به تکالیف قانونی برنامه پنجم (20 هزار شرکت تا پایان برنامه)، هماهنگی در امور همکاری های علمی و بین المللی و توسعه فعالیت ها در این زمینه و تعاملات هر چه بیشتر و نزدیکتر با دانشگاه ها با توجه به رفع ممنوعیت تاسیس شرکت های دانش بنیان توسط اعضای هیات علمی دانشگاه ها را از دیگر انتظارات و مطالبات وزارت علوم از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد اعلام کرد.

قادری فر در خصوص برگزاری هفته پژوهش امسال نیز گفت: امسال هفته پژوهش دوازدهمین سال خود را سپری می کند و باید چند پله نسبت به سال قبل رشد داشته باشد .

وی خاطر نشان کرد: امسال از دانشگاه ها و مراکز رشد درخواست کرده ایم تا حداقل پنج دستاورد خود را معرفی کنند تا در نمایشگاه هفته پژوهش به نمایش بگذاریم.

قادری فر تاکید کرد: امسال از پذیرش پارک، دانشگاه و مرکز رشدی که بخواهد خود را به صورت بنر در نمایشگاه معرفی کنند معذوریم و معرفی باید به صورت ایده محور و محصول محور باشد.

مشاور اجرایی معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم در خصوص تاسیس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری خصوصی نیز گفت: بر اساس قانون پنجم امکان تاسیس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری خصوصی فراهم شده و در حال تدوین آیین نامه مربوطه هستیم.

قادری فر برنامه استانی شدن پارک علم و فناوری وابسته به قزوین، خوزستان ، کرمانشاه نیز از دیگر برنامه های وزارت علوم برای سال جاری عنوان کرد.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی