• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 1121)
يکشنبه 20/6/1390 - 23:19 -0 تشکر 364707
برنامه مرحله نیمه نهایی مسابقات شطرنج تبیان - تابستان 90

با سلام

در ادامه مسابقات شطرنج تبیان ، و با تعیین 4 نفر صعود کننده به مرحله نیمه نهایی ، گروه بندی و برنامه زمانی این مرحله از بازیها خدمت دوستان ارائه میشود ، توضیح این نکته لازم است که در این مرحله و مرحله نهایی (فینال) ، بازیها بصورت رفت و برگشت بین هر دو نفر برگزار میشود ( دو مرتبه)، و قوانین و مقررات بازیها ، مشابه گذشته در این مرحله از مسابقات اجرا میشود. 

در پایان این مرحله از بازیها ، نفر سوم برگزیده در مسابقات شطرنج تبیان - تابستان 90 مشخص خواهد شد (یک بازی بین نفرات دوم دو گروه الف و ب صورت خواهد گرفت)، و دو نفر برای مرحله نهایی (فینال) صعود میکنند ، و لذا احتمالا روز پنجشنبه و جمعه  24 و 25 شهریور ماه ، بازیهایی به برنامه ارائه شده در این مرحله اضافه شود.

 

گروه بندی مرحله نیمه نهایی:

 

 

 

 

جدول برنامه زمانی بازیها:

 

 

 

 جدول امتیاز بازیها (تاکنون):

 

 

 

 

دوشنبه 21/6/1390 - 12:18 - 0 تشکر 364840

با سلام و خسته نباشید.
روم نمیشه بگم بس که سر این جام اذیتتون کردیم.
امکان نداره بازی چهارشنبه من ساعت 22:30 باشه؟
آخه من فقط چهارشنبه ها ساعت 22 خونه نیستم.
اگه هم نشد هیچ مشکلی نیست.
ممنون

دوشنبه 21/6/1390 - 19:46 - 0 تشکر 365018

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و سلامتی رهبر عزیزم
سلام
از نظر من مانعی نیست که روز چهارشنبه ساعت 30/22 باشد
با تشکر

دوشنبه 21/6/1390 - 19:50 - 0 تشکر 365024

کاربر گرامی "نور مقدس":
1- شما اگر شبی خود مسابقه داشته باشید، آیا داور آن مسابقه خودتان خواهید بود یا فرد دیگری؟
2- در این مرحله خودتان هم، بازی دارید و هم باید داور باشید، درسته؟
با تشکر

دوشنبه 21/6/1390 - 20:45 - 0 تشکر 365043

shahinf گفته است :

اجازه بفرمایید بازی سر ساعت مقرر انجام شود

[quote=venta1;532575;365024]کاربر گرامی "نور مقدس":
در این مرحله خودتان هم، بازی دارید و هم باید داور باشید، درسته؟
با تشکر

venta1 گفته است :
[quote=shahinf;424382;364840]با سلام و خسته نباشید.
روم نمیشه بگم بس که سر این جام اذیتتون کردیم.
امکان نداره بازی چهارشنبه من ساعت 22:30 باشه؟
آخه من فقط چهارشنبه ها ساعت 22 خونه نیستم.
اگه هم نشد هیچ مشکلی نیست.
ممنون

از ابتدای شروع مسابقات، داوری تمام بازیها ( یا بعبارت دقیق تر ناظر بازیها) را من انجام داده ام.

دوشنبه 21/6/1390 - 21:21 - 0 تشکر 365066

سلام
venta 1 عزیز واقعا به خاطر همراهیتون ممنونم.
نور مقدس عزیز حق با شماست.بهتره طبق برنامه انجام بشه، احتمالا من غیبت خواهم داشت.
یا علی

دوشنبه 21/6/1390 - 23:14 - 0 تشکر 365139

shahinf گفته است :
[quote=shahinf;424382;365066]سلام
احتمالا من غیبت خواهم داشت.
یا علی

ساعت بازی شما تغییر پیدا کرد ، در این مرحله از بازیها تمام سعی خود را میکنیم تا دوستان بدلیل غیبت و مشکلاتی از این قبیل از دور بازیها حذف نشوند. 

امیدوارم با تغییر ساعت ، در وقت مقرر در بازی حضور داشته باشید

سه شنبه 22/6/1390 - 0:1 - 0 تشکر 365161

سلام
واقعا ممنونم، آقاییتونو میرسونه
با تشکر

سه شنبه 22/6/1390 - 23:0 - 0 تشکر 365598

طبق برنامه ، دو بازی امروز سه شنبه 23 شهریور ماه انجام شد

1- بازی بین Venta1 و Shahinf ،انجام شد وVenta1 با مات کردن حریف خود، امتیاز این بازی را کسب کرد. (مشاهده فایل بازی)

2-  بازی بین Peyman10 و "نورمقدس" ،انجام شد که نتیجه آن تساوی بود ، ولذا یک امتیاز به طرفین تعلق گرفت (مشاهده فایل بازی)

چهارشنبه 23/6/1390 - 12:46 - 0 تشکر 365768

نکته ای بنظرم ضروری رسید تا خدمت تمام شرکت کنندگان در مسابقات شطرنج آنلاین ، چه آنهایی که از دور مسابقات حذف شدند و چه آنهایی که در مرحله فعلی با هم بازی دارند ، توضیح داده شود:

در طول مدت بازیها ، گاها بعضی دوستان پیام دادند و یا سوال پرسیدند و برخی هم گله داشتند که آیا نظارت و شیوه کنترلی بر روی بازیها از جهت اینکه خدای ناکرده تقلبی در بازیها صورت نگیرد، انجام میشود یا خیر؟ و یا اصلا چگونه صورت میگیرد؟

در پاسخ به این مسئله به دو نکته باید اشاره کنم:

اول اینکه وجود این نگرانی در اغلب مسابقات شطرنج آنلاین وجود دارد و به حق بوده و در عین حال راهکارهایی هم برای جلوگیری از آن وجود دارد که شخصا بنا نداشتم از ابتدای برگزاری مسابقات ، به توضیح این روند بپردازم ، اما چون برخی دوستان این سوال برایشان پیش آمده و پرسیدند در ادامه به توضیح آن خواهم پرداخت.

نکته دوم آنکه به اقتضای محیط و کاربران سایت تبیان ، از دوستان شرکت کننده انتظار نرفته و نمیرود که خدای ناکرده در یک سری مسابقات دوستانه و برای کسب یک مقام اعتباری در این جام ، از اخلاق و تعالیم دینی خود فاصله بگیرند (و خدای ناکرده حق دیگری را پایمال کنند) ، اما به تمامی دوستان اطمینان میدهم که پس از پایان یافتن مسابقات ، و پس از بررسی تمامی بازیهای نفرات صعود کننده از این حیث ، نفرات برتر معرفی خواهند شد.

اما در توضیح روش بررسی صحت بازیهای انجام شده توسط افراد صعود کننده:

همانطور که میدانید تا کنون تمامی بازیهای این جام ثبت شده اند و در معرض دید سایر کاربران قرار گرفته اند ، ما برای بررسی صحت بازیهای انجام گرفته (از جهت وجود تقلب انسانی و یا نرم افزاری) ، تمامی بازیهای افراد صعود کننده را توسط نرم افزار تحلیلگر بازیهای شطرنج مورد آنالیز قرار میدهیم که این نرم افزار پس از بررسی بازی ، نتایج دقیقی را مبنی بر کیفیت و سطح بازی طرفین بصورت عددی اعلام میکند. مسلما انتظار نمیرود که در طول برگزاری مسابقات، در سطح بازی دوستان شرکت کننده رشد چشمگیری صورت گیرد (دقت شود که "رشد چشمگیر" غیرعادی است، چراکه عوامل متعددی نظیر استرس ، خستگی و... موجب کاهش قدرت تمرکز و نهایتا کیفیت بازی فرد میشود)  و اعدادی را که این نرم افزار در مورد سطح بازی کاربران در تک تک بازیها اعلام میکند  عموما باید در یک رنج محدود باشند. ضمن آنکه عموما سطح رقبای حذف شده (در مراحل مقدماتی) پایین تر از سطح رقبای مراحل بالاتر میباشد ، و لذا بطور مثال نمیتوان انتظار داشت که سطح بازی یک فرد با صعود به مرحله بعدی (رقبای قوی تر) بطور چشمگیری بالا بیاید.

به جهت آنکه تاکنون برای برگزاری با کیفیت این مسابقات وقت و زحمت کشیده شده و درعین حال برای جلوگیری از هرگونه سوئ تفاهم، به تمام دوستان اطمینان میدهم که گزارش تحلیلی تمام بازیهای سه نفر برتر پس از پایان یافتن مسابقات و پیش از اعلام نفرات برتر در معرض دید سایر کاربران قرار خواهد گرفت و درصورت آنکه (خدای ناکرده) شاهد موردی مشکوک باشیم ، نام آن کاربر از فهرست برگزیدگان خط خواهد خوردگرچه باز هم ذکر این نکته لازم است که از دوستان تبیانی نه انتظار میرفته و نه میرود که خدای ناکرده برای چنین مسائل کم ارزشی خلاف اخلاق و دین عمل شود و به سهم خود از بیان این توضیح از تمامی دوستان محترم تبیانی عذرخواهی میکنم ، ولی با توجه به پرسشهایی که برخی دوستان داشتند لازم بود که این توضیح داده شود


با آرزوی توفیق

چهارشنبه 23/6/1390 - 23:49 - 0 تشکر 365976

طبق برنامه ، دو بازی امروز چهارشنبه 23 شهریور ماه انجام شد

1- بازی بین Venta1 و Shahinf ،انجام شد وVenta1 با مات کردن حریف خود، امتیاز این بازی را کسب کرد. (مشاهده فایل بازی)

2-  بازی بین Peyman10 و "نورمقدس" ،انجام شد و Peyman10 با مات کردن حریف خود، امتیاز این بازی را کسب کرد. (مشاهده فایل بازی)

- با توجه به نتایج بدست آمده ، فرداشب یک بازی بین دو کاربر  Shahinf و "نور مقدس" جهت تعیین نفر سوم برگزیده برگزار خواهد شد

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی