انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 402)
يکشنبه 20/6/1390 - 15:17 -0 تشکر 364510
با سالمندان شکیبا باشیم

با سالمندان شكیبا باشیم

 سالمندان در خانواده شما چه كسانی هستند؟ حتما پاسخ می دهید: والدین تان، پدربزرگ و مادربزرگ، عموها و عمه ها و به طور كل هر كسی كه پا به سن گذاشته باشد.
ولی این پاسخ مناسبی برای این سوال نیست. سالمندان فقط افرادی كه سن و سال بالایی دارند نیستند. آنان بهترین قصه گوها هستند و می توانند داستان های جذاب برای شما و فرزندان تان تعریف كنند. بهترین تاریخدان ها كه می توانند وقایع تاریخی را كه در طول زندگی شان رخ داده برایتان بازگو كنند. بهترین خیاط ها و بافندگان و بهترین آشپزها و افراد زحمتكشی هستند كه زمانی قهرمان زندگی خود بودند، كسانی كه می توانند بهترین ایده ها را برای تربیت فرزندان مان در اختیارتان قرار دهند. ما به آنها احترام می گذاریم و به خاطر سال های زیادی كه برای مان زحمت كشیده اند از آنان سپاسگزاریم. آنها كسانی هستند كه شما و كسانی كه شما دوست شان دارید را بزرگ كرده اند و به شما كمك كرده اند تا به جایگاهی كه اكنون دارید برسید.
سال های زیادی بار سنگین مسئولیت نگهداری از شما و خانواده تان را به دوش كشیده اند و بهترین لحظه ها را برایتان رقم زده اند. حالا نوبت شماست كه نشان دهید چقدر دوست شان دارید و به آنها اهمیت می دهید.
تامین رفاه زندگی سالمندان امری ضروری و وظیفه طبیعی ماست كه متاسفانه بعضی ها آن را جدی نمی گیرند.
مراقبت از سالمندان دو بخش دارد. یكی از آنها تامین نیازهای مادی است. سالمندان به خانه های ایمن، تغذیه مناسب و معاینه شدن به طور منظم از سوی پزشكان نیاز دارند. این بخش، بسیار مهم است و توجه و پیگیری زیادی احتیاج دارد. اهمیت این بخش آن قدر زیاد است كه معمولا از دیگر جنبه های نگهداری از سالمندان غافل می شویم.

بخش دوم، مراقبت از قلب و روح آنهاست. این هم چند نكته كوچك برای آن كه سالمندانی با روحیه و شاد داشته باشیم:

-با سالمندان با احترام كامل رفتار كنید. ممكن است كهولت سن اثرات نامطلوبی بر سلامت، وضع ظاهری یا رفتار آنها گذاشته باشد ولی فراموش نكنید كه درون آنها شخصیتی فعال و قدرتمند نهفته است. با آنها هرگز متكبرانه برخورد نكنید و بدون قید و شرط و همان گونه كه هستند دوست شان داشته باشید.
-صبور و باگذشت باشید. ممكن است خاطره ای را چندین بار برای تان تعریف كنند، صحبت های شان برای شما خسته كننده باشد یا دائم در حال ایراد گرفتن از شما، وضع هوا، قیمت ها و یا هر چیز دیگر باشند ولی شما می توانید با كمی صبر و هوشمندی موضوع صحبت را تغییر دهید و از بودن با آنها لذت ببرید.
-از آنها بخواهید برای تان از خاطرات شان بگویند.هر انسانی داستانی دارد و نسل های قبل از ما با مشكلاتی مواجه بودند كه ما هرگز به آنها فكر هم نكرده ایم. از تغییرات اجتماعی و سیاسی گرفته تا شكست ها و موفقیت ها. به این ترتیب می توانید آنها را بیشتر و بهتر بشناسید.
-تا جایی كه می توانید آنها را در زندگی خود شریك كنید. اتفاق بامزه ای كه برای تان افتاده برای آنها هم تعریف كنید. به پیك نیك می روید آنها را هم دعوت كنید. درست است كه این كار موجب می شود زحمت تان زیادتر شود ولی زمانی را به یاد بیاورید كه كودك بودید و آنها برای خوشحال كردن تان هر سختی را تحمل می كردند.
-ترس ها و نقاط ضعف آنها را بشناسید و در صورت لزوم برای كمك كردن مداخله كنید. برای مثال اگر هنگام معاینه، صحبت های پزشك برای شان پیچیده و گیج كننده است، شما از طرف آنها صحبت كنید و مشكلا تشان را مطرح كنید. به طور كل هرگاه متوجه شدید در مدیریت بخشی از زندگی خود دچار مشكل شده اند با ملایمت و مهربانی به آنها پیشنهاد كمك دهید.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 21/6/1390 - 0:23 - 0 تشکر 364727

تلنگر خیلی خوبی بود ممنون

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی