انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 311)
شنبه 19/6/1390 - 12:36 -0 تشکر 364102
مردهای که حال بدی دارند !!

 

الف- مرد هایی که حال بدی دارند:

1- مردهای خودشیفته:مردهایی هستند که قابلیت هایی دارند وبه شدت احتیاج دارند که به خاطر این قابلیت هایشان تحسین بشوند ودیده بشوند.این در حالی است كه مردم تواضع را دوست دارند (منظور اینكه همانی باشند که هستند،نه کمتر). این مردها به دلیل این خواسته افراطی‌شان وقت ندارند و نمی گذارند دیگران را ببینند. مردخودشیفته  فکرش،تجربیاتش،خانواده اش،بدنش، تحصیلاتش و نظراتش از نظر خودش یگانه هستند. البته نمی خواهیم انکار کنیم که ممکن است بعضی از آنها واقعا تک باشند ولی این نیاز زیاد به تحسین باعث دلزدگی اطرافیان می شود. خودشیفته ها نیاز به عذرخواهی در اشتباهاتشان هم نمی بینند. به شدت در ترک های عاطفی مقاومت می كنند واعتقاد دارند هر کس آنها را ترک کند ضرر کرده. به همین دلیل هم هیچ وقت از اشتباهاتش درس نمی گیرد.

2- مرد موفق عقده ای:آدم هایی که خودشان را از طبقه پایین به بالا می کشند، چه در دانش، چه در فرهنگ و چه در پول، لزوما انسانهای موفق سالمی نمی شوند. این ها ممكن است تبدیل به آدم های موفق عقده ای شوند. مثلا وقتی برای بچه شان پلی‌استیشن می‌خرند، ناخواسته به این فکر می کنند که در بچگی خودشان چیزی نداشتند یا آنقدر از تلخی های زندگیشان که منجر به موفقیت شده می گویند که همسرشان احساس ترحم پیدا می کند. این مردها از سختی های زندگی‌شان عبور نکرده اند.

3-محافظه کارها:تصور می کنند در رابطه با زن باید منتظر رفتار و حرکت زن شد، منفعل هستند و می خواهند مطابق خوشایند او رفتارشان را تعریف کنند. بسیار محتاط هستند و می خواهند زن را همیشه راضی و خشنود نگه دارند. نکته:زن از مردی خوشش می آید که گاهی کمی کله شقی هم داشته باشد. همیشه شش در چهار نباشد، گاهی البته با یك دلیل منطقی موقتا به هم ریخته هم باشد. یا گاهی اوقات تند هم صحبت کند. 

4-مردهای معتاد به کار:این مردها هم جزء مردهای بی حال هستند، مردهایی که دغدغه پیشرفتشان آن چنان زیاد است که خانواده و به ویژه همسرشان را آزار می دهند. تمام حرف ها ومثال ها و پیشرفت های مردهای معتاد به کار در مورد کارشان است. مساله ای كه باعث می شود که فضای گفتگوی این افراد با همسر و نامزدشان محدود شود. این افراد به اطرافیانشان احساس بی اهمیتی می دهند. بعضی از این مردها اصلا جایی برای این نمی گذارند که پیشرفت های زن هم دیده شود.

 ب-مرد هایی که ضدحال می زنند:

 1-مردهایی که خیلی در امور زنانه وارد هستند و جزئیات و ریزه کاری های خصوصی زنانه از روان شناسی زن ها گرفته تا مسائل زیبایی و آراستگی زنانه را هم می دانند، (مثال: مرد راجع به میزان اکسیدان رنگ موی زن هم اظهارنظر می کند!) برای زن ها ضدحالند. در جواب به این سوال هم كه یك مرد چه قدر باید از زن ها اطلاعات داشته باشد؟ باید گفت: یک مرد باید کمی اطلاعات فیزیولوژیک داشته باشد،فقط بداند تا رفتارش را درست تنظیم کند، نه اینکه در مورد اطلاعاتش با یک زن صحبت بکند. فرم درست: مثلا خوب است که مرد بداند برای تهیه قورمه سبزی به چه موادی نیاز است. فرم غلط: بد است که مرد بیاید در آشپزخانه بگوید لیموعمانی را دیر برداشتی،ترش شده. چون تصویر مرد در روان زن ایرانی این نیست.

2- مرد نق نقوی زیرآب زن خاله زنک:مردهایی که در گذشته یک لطمه ای خورده اند و به همین دلیل، دائم دنبال تایید گرفتن از همسرشان برای اثبات حقانیت‌شان نسبت به زن قبلی هستند و عملا وارد بازی خاله‌زنک‌بازی و ناله و نفرین می شوند و دائم زیرآب زن‌های دیگر را می زنند. نكته اینكه خاله زنک بازی به اندازه و به وقتش کارکرد روانی دارد اما برای مردها حال به هم زن است. این مردها موفقیت های دیگران را حقه بازی و شارلاتان بازی می دانند و دلیل موفقیت های خودشان را صداقت و زلال بودن می دانند.

 ج) مردهایی که استقلال روانی از مادرشان پیدا نکرده اند و برای راضی نگه داشتن تمام زن های زندگیشان (مادر،خاله،عمه،خواهر،نامزد) تقلای بیهوده می کنند و نمی خواهد بپذیرند که بین زنان وجود برخی اختلافات معمول است و می خواهند این نظم را به هم بزنند. یا به خاطر نداشتن این صلح همگانی همیشه خودشان را ملامت می کنند. طبیعی این است كه بین زن ها در حد متوسط اختلاف باشد و همه با هم هماهنگ نباشند. اما این مردها خودشان را به آب و آتش می زنند تا همه با هم خوب باشند.مرد خشنودکن ،مردی است که زن ها و به ویژه همسرش را از خود دلزده می کند.این کار مثل این است که بخواهیم فقر را فقط با توزیع پول ریشه کن کنیم.

 د) مردان نُقل محفل :مردی که همیشه در مجالس بار هیجانی را به دوش می کشد، زن او ممكن است ناخواسته دلگیر شود. چون زن فکر می کند او دارد خودش را سبک می کند. ضمن اینكه این مرد در خانه اش این قدر باهیجان نیست و زن فکر می کند او فقط برای دیگران این طور است و با او مشكلی دارد. باید یک نسبت و تعادلی بین شوخ طبعی ما در داخل و خارج از خانه باشد. مثلا در خانه برج زهرمار و در مهمانی دوست داشتنی‌ترین آدم نباشیم.

ه) مردهای جون دوست:مردهایی که نگران چین و چروک و جوش صورتشان هستند، یا روی اندامشان وسواس دارند. مثلا درسته که بدن سازی می روند اما بیشتر وقتشان را به جای خانه و خانواده در باشگاه می گذرانند.درواقع وسواس و دقت روی مسائلی دارند که لزوما مردها نباید خیلی نگران آنها باشند. ضمن اینكه این ورزش خوب، باعث یك غیبت بد در خانواده می شود.

مردضعیف:مرد ضعیف از بحثهای خیلی شایع بین زنان است و لازم است تبیین شود که زنان از گفتن این صفت درباره مرد دقیقا چه کسی را تصویرسازی میکنند. 

مرد سریش ( چسب ):دسته از مردان ضعیف کسانی هستند که با یک اخم دختر خودشان را میبازند و ضنجه موره میکنند و التماس  و سریش بازی . مردهایی که هیچ محدودیتی در ابراز احساسات ندارند، مثل دستگاهی هستند كه یک دکمه روشن وخاموش دارد 

مرد بی مسوولیت:مردی است که در برابر شکست عاطفی فرو می ریزد و به طرفشان احساس گناه و ترحم می دهند. مثلا ادعا می كنند كه :به خاطر تو معتاد شدم 

مرد زیادی زرنگ:مردی که در ابراز احساسات خودش خیلی حسابگری می کند.خیلی اصرار دارد که احساساتش را خیلی با جزئیات منتقل کند (مثال:من به خاطرفلان و فلان و فلان مسئله و چون این طوری ما با هم به این واین واین می رسیم،از شما خوشم می آید! به جای یک جمله ساده كه: من از شما خوشم می آید) 

مردهای زیاد حسابگر:مردهایی که جرات ریسک کردن ندارند مثلا واسه خرج کردن خیلی دست دست میکنند. البته این با خساست فرق دارد. اینها خرج را میکنند اما جون میکنند که بهترین و عالی ترین را انجام دهند که خیلی اوقات محقق نمیشود این مقاله را بیشتر برای مردان نوشته ایم زیرا خیلی اوقات نیتشان خوب است برای خوشبخت کردن اما عوضی میروند. خیلی از مردانی که در کلاسها و مطبها حمایتشان کرده ام نیاز دارند تا از بیراهه های رفتار عاطفی بپرهیزند.

شما با نظرات خود میتوانید نکات بهتری را به ما بیاموزید تا در اختیار خوانندگان قرار بگیرد. خانمها میگویند : 

مردان زیادی تیزچشم و حواسشان از یک دوربین لنز دار تخصصی عکاسی هم قوی تراست.

هیچ کار و حرکتی از نظرشان دور نمیماند. از لکه ی روغن ریخته شده روی کف سرامیک آشپزخانه که  قبل خودت آن را می بیند و مدام برای پاک شدنش تذکر میدهد یا دخالت میکند بگیر تا مواردی که داشتی راجع به آن با دوستت تلفنی  صحبت میکردی و  او هم خب نه استراق سمع اما کنارت تلویزیون میدیده و شنیده. و حالا از جز به جز آنچه که کاملا شنیده سوال میپرسد. کاملا زیر نظر دریچه ی دوربینشی.شکاک و سوء ظنی نیست.اما فکر میکند در همه چیز شریک است و اگر شریکش نکنی ناراحت میشود. هیچ حریم شخصی برایت قائل نیست. حتی اشپزخانه.

 السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین  (ع)

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

شنبه 19/6/1390 - 12:55 - 0 تشکر 364113

سلام
جاده خان
بیا برادر
بیا از اون سمت جدیدت استفاده کن لطفا
بیا کن چشمامون پیر شد...
دست گلت درد نکنه ننه
ماشاالله مطالب هم طولانی هستن ها ...
نکا جو دست گل تو هم درد نکنه
هروقت خوندم نظر اصلیم رو هم میگم

 

غرق نعمتیم ؛ حالیمون نیست ...

الهی رضا برضائک!

 
شنبه 19/6/1390 - 13:38 - 0 تشکر 364127

سلام
خوندم البته تا نصفشو بقیشو بعدا میخونم
تا اینجا كه خوب بودن

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی