انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 4582)
پنج شنبه 22/1/1387 - 22:53 -0 تشکر 36361
من می خوام عاشق بشم.كمكم می كنی؟

سلام.وقتتون به خیر

یه آدمی هست تو این دنیا كه بدجوری گرفتار شده.بزرگترین مشكل زندگیش از وقتی شروع شده كه فهمید داره بزرگ میشه و از همه بدتر اینكه هر چقدر بزرگتر می شه علاقه اش به این دنیا بیشتر میشه.علاقه به دنیا رو هم كه خودتون می دونین آدم از خیلی چیزا و كسادور می كنه.چیزا و كسایی كه شاید یه روز عاشقشون بود.یه كسایی مثل امام زمان.

حالا من اگه ازتون بخوام كه به این آدم كمك كنید تا دوباره به طرف معشوقش جذب بشه و دنیا رو بذاره واسه اهلش كمكش می كنین؟

شنبه 24/1/1387 - 22:31 - 0 تشکر 36544

**به نام حضرت دوست**
با سلام... اولا من فقط و فقط نظرات خودم رو میگم... پس ممکنه که اصلا با اعتقادات شما جور در نیاد... اولا اینکه اونکه عاشقه خداست و اون که معشوقه بنده ی خدا!! و چون مهر خداوند ابدی و ازلی هست هیچ وقت رشته یبین بنده و خدا قطع نمیشه!! مگر اینکه بنده خیل یخیلی فاصله بگیره!! پس مهم خدا هنوز تو دل هست که یادش میفتیم!! هر چند خیلی بی انصافیه که خیل یهم از خودمون متشکر باشیم که تازه یاد خدا هم هستیم اما به هر حال باید امیدوار بود!! من برای خودم الآن تو زندگیم یه الگویی دارم!! ببین به دردت میخوره یا نه!! میگم اگه مامن و بابام ازم راضی باشن... امام زمانم دلش شاد میشه و ازم راضی میشه و اگه امام زمانم ازم راضی باشن ... و دلشون با کارهای من شاد شه در نهایت خدا هم ازم راضی میشه و این رضایت خداوند چیزی جز سعادت نیست!! و هدف هیچ بنده ای هم چیزی جز سعادت نیست... خب دیدی!! دیدی از یه هدف بزرگ به اهداف ریزتر رسیدیم.. هرچند این اهدافم خودشون اهداف بزرگی هستند.. اما به هر حال راحت تر میشه لمسشون کرد... خب ...پدر و مادر که در دسترس هستند و میشه رضایت رو از چشاشون خوند.. میشه با سنجش اعمالمون وضعیت خودمون رو بسنجیم!در ضمن دنیا هم چیز بدی نیست!! دنیا و نعمت های درونش برای من و تو خلق شده.. تا ازش استفاده کنیم... اگه حد تعادل رو داشته باشیم... هرگز وابسته ی اون نمیشیم!! در ضمن... این نعمتا وسیله ی خوبی برای شناخت همون حقیقت اصلیه!! خب حالا ... برای عاشقی!! برای ابراز محبتت... از جای دوری نباید شروع کنی... یه خورده اون ور تر!! آره... اول همه به مادر پدرت برس!! دل اونا رو به دست بیار... باقی راه ها خودش جلوی پات باز میشه!! ایشالا... یا علی. مواظب خودتون و دلای پاکتون باشید.
ندای آسمانی من در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست می‏بینمت عیان و دعا می‏فرستمت.

يکشنبه 25/1/1387 - 20:34 - 0 تشکر 36701

سلام خواهر خوبم sazdekoochooloo  گرامی

گفتی داری به دنیا علاقه مند میشی؟ به نظر من علاقه مند شدن به دنیا كه بد نیست. مهم اینه كه به دنیا وابسته نشیم و از اون برای آخرتمون بهره ببریم.

مثل همون كارایی كه دوست خوبمون ندای آسمانی من گفته بود. ما باید با انجام كارهای خوب در دنیا آخرتمون رو بسازیم.

به این احادیث توجه كن:

امام علی(ع): «مردم فرزندان دنیایند و هیچ كس برای دوست داشتن مادرش سرزنش نمی شود.»

امام علی(ع): «آخرت، با دنیا به دست می آید.»

امام باقر(ع): «دنیا چه یاور خوبی است برای آخرت.»

تا بعد...

یاعلی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

دوشنبه 26/1/1387 - 10:7 - 0 تشکر 36744

**به نام حضرت دوست**
با سلام مجدد... یک نکته بود که یادم رفته بود با صحبت های دوست خوبمون jafar یادم اومد!! اینکه دنیا و آدمایی که در اون قرار دارند همه وسیله ای هستند برای رسیدن به هدف اصلیمون!! همون طور که تو روایات داریم که فکر کنم حضرت موسی!! ( واقعا یادم نمیاد!! دقیقش رو!!) از خدا می‏پرسند که اگر بر روی زمین بودند چه کاری رو از همه بیشتر می‏پسندیدند!! و خدا در جواب میفرمایند: " خدمت به خلق خدا!" پس وقتی این خلق این قدر در نظر خدا مهم هستند!! و همچنین خدمت به اونها... پس وقتی ما هم این راه رو در پیش بگیریم مطمئنا ازمون راضی خواهند شد!! در ضمن دل آقامون هم شاد میشه!! مطمئنا!! و اینو همیشه یادمون باشه!! شادی بهترین هدیه ای هست که میتونیم به اونهایی که دوسشون داریم بدیم!! همین!! یا علی.مواظب خودتون و دلای پاکتون باشید.
ندای آسمانی من در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست می‏بینمت عیان و دعا می‏فرستمت.

چهارشنبه 28/1/1387 - 23:40 - 0 تشکر 37163

بسم رب المهدی

سلام علیکم دوستان عزیزم
راستشو بخوایید عنوان تاپیک رو که دیدم "" میخوام عاشق بشم ..." با خودم گفتم این مطلب نباید در این انجمن ثبت میشد ....چون میدونید که حواسم رفت توی مسئله عشقی عاشقی های دنیایی . اما خب حالا متوجه شدم چه اشتباهی کردم در فهم مطلب اصلیتون
هر کسی هر چیزی رو دوست داره و دوست داشته باشه یه دلیلی داره . درسته ؟
دو تا مثال میزنم بعد نتیجه گیری میکنم .... اگه دوست داشتید دقت کنید
مثال بزنم . من فلان ماشین رو خیلی خیلی دوست دارم . ازم میپرسند چرا ؟ میگم برای اینکه امکاناتش زیاده . فلان ضبط رو داره . کولرش اینجوریه . امکانات صوتی تصویری داره . هیدرولیکه و .... میام امکاناتی که به وسیله اونها ، شناخت از اون اتومبیل رو به دست آوردم برای خودم ملاک قرار میدم . یعنی در اصل ایجاد شناخت برای من میشه در نتیجه من به اون وسیله نقلیه علاقه پیدا میکنم
مثالی دیگه .... پسری که دختری رو دوست داره در نظر بگیرید ( عشق های مجازی ) . میگیم چرا فلانی رو دوست داری ؟ میگه واسه دلایلی که برای خودم دارم . مثلا زیبایی اون دختر . مثلا فکر و هوش اونو درک کردم . مثلا میدونم دختر پاکیه . مثلا میدونم چه استعدادهای درونی داره و.... در نتیجه چون ازش شناخت دارم دوستش دارم
و مثالهای دیگه که خیلی زیاد میشه و هممون هم میدونیم ..... حالا اینها دنیاییشه

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
چهارشنبه 28/1/1387 - 23:42 - 0 تشکر 37165

یکم بیاییم بالاتر البته با توجه به مثالای بالا ... در مورد امام زمان (عج )
هر موقعی تونستیم اماممون رو بشناسیم . محبتمون به امام به وسیله ی اون شناخت زیاد میشه . اگه بدونیم اون امامه که اگه لحظه ای نگاشو ازمون برداره نیست و نابود میشیم . اگه بدونیم امامی که تمام روزی های ما به دست اونه . امامی که ید الله هستش . شخصی که تمام انبیا و اولیا در پیشگاه اون زانو میزنند .. شخصی که تمام حوائجمون رو میتونه رفع کنه ... شخصی که یوسف تاریخ به زیبایی او غبطه میخوره ... شخصی که هیچ قدرتی جز خدا در برابرش توانایی مقابله نداره ... امامی که هر چه بخواهیم و هر چه بگوییم میشنوه . انجام میده . کمکمون میکنه
امامی که برای ماها در پیشگاه خدا دعا میکنه . برای خودمون . برای گناهامون . برای زندگیمون . هیچ موقع از ماها و بلکه از خبیث ترین افراد روی زمین رو بر نمیگردونه . تمام هم و غمش بنده های خدا هستند . نگران حال و روز ماهاست . نگرانه برای ادم شدنمون . غصه میخوره برای ماها ....
وقتی شناختیم اماممون رو مطمئنا محبتی از اون در دلمون ایجاد میشه که هرگز خاموش شدنی نیست . بیاییم با هم دیگه کاری کنیم تا بشناسیم ولی زمانمون رو . ولی نعمتمون رو درک کنیم .... مطمئنا ضرر نمیکنیم
در مورد خدا هم همین طور ... کسی که خدای خودش رو بشناسه ... نعماتش رو بفهمه .... یکم فکر کنه درک کنه چی بوده و چی شده و چی خواهد شد .... از کجا اومده و به کجا خواهد رفت..... قدرت الهی رو تفکر کنه درش .... مسلما محبتش به خدا شدید میشه
اما در مورد مسایل دنیاییمون ... وقتی بفهمیم تمام اونهایی که بهشون علاقه داریم رو باید بذاریم و بریم . هیچ کدوم برامون فایده ای نخواهد داشت . اگه مال باشه زوال پذیره . اگه انسان باشه اون هم نهایتی داره . اما خدا و امام زمان هیچ موقع برامون تمام شدنی نیستند . هیچ وقت ناامید نمیشیم ازشون . هیچ موقع در حق ماها نامردی نمیکنند و..

یا ع ل ی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
يکشنبه 12/3/1387 - 15:26 - 0 تشکر 41774

... .

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
چهارشنبه 15/10/1389 - 20:19 - 0 تشکر 270838

سلام : برادر عزیز همینکه می خوای عاشق باشی قدم اول رو برداشتی .

در قدم بعدی عاشق هر کاری که معشوق می پسنده رو انجام میده. فرقی نمیکنه هر کاری که دم دستش باشه

البته بعد از واجبات ، چون معشوق هر لحظه اونو می بینه . بقول امام خمینی : عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنیم . بقیه شو خودش به آدم میگه که چیکار کنه . به شرطی که گیرنده هامون روشن باشه .

ماهم ملتمس دعا هستیم . خدا قوت

جمعه 24/10/1389 - 13:49 - 0 تشکر 273898

با سلام 

من از یک عالم شنیدم برای این که بتوانی عاشق شوی باید بندگی کنی نه زندگی بلکه زندگی برای آخرت است که جا ودان باشد بندگی هم برای من اینگونه توضیح داد که با معشوق خود عشق بازی کنی به طور مثال اگر بخواهی با خدای خود عشق بازی کنی مثلا سر نماز قبل از اذان آماده شو (منتظر معشوق خود باش ) سر نماز به حالت خضوع باش (با معشوق خود نیایش کن و امرش را به درستی انجام بده) و بعد از نماز هم دعا کن ( یعنی منتظر باش که معشوق خود برود بعد تو برو و منتظر قرار ملاقات بعدی باش) به نظر من برای اینکه بتوانی  عاشق  امام زمان (عج) شوی باید  اینگونه عشق بازی کنی تا عاشق حقیقی شوی.

از طرف حسین محمدی

وبلاگ مذهبی بیت الزهرا اراک

جمعه 24/10/1389 - 20:39 - 0 تشکر 273950

در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن
شرط اول قدم آن است که مجنون باشی

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی