انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 502)
دوشنبه 7/6/1390 - 12:30 -0 تشکر 359708
عید فطر و امام زمان علیه السلام

به نام خدا

با سلام

عید سعید فطر رو اول به امام عصر روحی فداه تبریک می گم

بعدش به شما منتظرین حضرت

یکی از دعاها که خواندنش در روز عید فطر برای عشّاق امام زمان ارواحنا فداه ضرورت دارد، دعای ندبه است.
می دانید دعای ندبه یعنی چه؟ یعنی دعای گریه ی با صدا، گریه با داد و فریاد. وقتی کسی عقده اش می ترکد، می گویند: بگذار گریه کند. می گویند این شخص نمی تواند خودش را نگه دارد. روز عید همه خوشحال هستند اما کسی که در فراغ امام زمانش دارد می سوزد، می گوید ای کاش من هم خوشحال می شدم. چون خوشحالی برای من جز با ظهور امام زمان (ع) معنا ندارد. شما عشّاق مجازی را اگر دیده باشید هر چه اطرافش، افراد خوشحال تر باشند، او محزون تر است. اصلا نمی تواند خوشحالی را تحمل کند.
ما باید دعای ندبه را در روز عید با یک حالت توجه عجیب به حضرت بقیة الله ارواحنا فداه بخوانیم.
کسی که اهل عشق و محبت به امام زمان (ع) است و عاشق امام زمانش است، از دعای ندبه خوشش می آید. چون مطابق حالش است و عشق و محبت امام زمان (ع) در دلش است. یکی از اولیاء خدا بود که هیچوقت نمی توانست دعای ندبه را تمام کند، هر وقت به این قسمت می رسید که: این ابن النبی المصطفی و ابن علی المرتضی و ابن خدیجة الغرّاء. او غش می کرد و دیگر نمی توانست که ادامه بدهد.
یا بقیة الله( یکی دو روز دیگه ) عید است... در دعای روز جمعه میخوانیم که المتوقع فیه ظهورک. روزی است که توقع می شود که ظهورت انجام گیرد و فرجی برای مومنین بشود. تا کی تو سری خور و ذلیل باشیم؟ تا کی مردم دنیا علیه ما فعالیت کنند؟ انسان وقتی دعای ندبه را همینطور می خواند و جلو می آید یک حالی پیدا میکند تا می رسد به: این بقیة الله التی لا تخلوا من العترة الهادیه. اینجا انسان رسیده به معشوقش. یک نفر می گفت به این قسمت از دعا که رسیدم، نمی دانستم که کجا هستم. یکدفعه خودم را در حرم امام رضا (ع) دیدم که دارم دنبال امام زمان (ع) می گردم. در حین خواندن این جملات همه جا را گشتم تا امام زمان (ع) را پیدا کنم، تا رسیدم به این قسمت که: این ابن النبی المصطفی و ابن علی المرتضی و ابن خدیجة الغراء و ابن فاطمة الکبری، رسیدم به خانه خدا. یک وقت چشمم به امام زمان (ع) افتاد. دیدم امام دستهایش را به در خانه کعبه زده و دارد دعا می کند. عبای نازنینش را گرفتم و گفتم: بابی انت و امّی و نفسی لک الوقاء و لحمی.پدر و مادرم به قربانت، جانم به قربانت، ای پسر سادات، ای پسر آقاها،کجا بودی؟ همانطور که عبایش را گرفته بودم و تکان می دادم، دیدم برگشت و به من نگاه کرد و گفت: کار در دست خدا است، از خدا بخواه. همانطور که دستم به دامان امام زمان (ع) بود، داشتم با خدا مناجات می کردم و گفتم: اللهم انت کشّاف الکرب و البلوی : خدایا کرب و اندوه را تو برطرف می کنی. فاغث یا غیاث المستغیثین: ای پناه بی پناهان کمکم کن.
این بنده کوچک تو مبتلا به عشق امام زمانش شده، آقایش را به او نشان بده. ای خدایی که شدید القوا هستی...
آنجا دیدم که تمام مردم گرفتار، اطراف مسجد الحرام دارند می چرخند و فرقی بین علی و عمر نمی گذارند و اینطور دارند ریاضت و زحمت می کشند، به این جمله رسیدم که: اللهم و نحن عبیدک التّائفون: همه ی ما بندگان تو هستیم، اینها هم بندگان تو هستند، منتها اینها از امامشان دور افتاده اند. انسان اگر از سرچشمه ی فیض استفاده نکند به آبهای گل آلود برخورد میکند.
خدایا تو او را در این دنیا نگه داشتی که پناهگاه ما باشد سلام ما را به او برسان. این ارادت ما را به او ابلاغ کن.
خدایا به حق خودش قسمت می دهیم، حالا که عید فطر است، عیدی ما را ظهور آقایمان قرار بده

با کمی تصرف از وب شمیم

منبع:انجمن مهدی یاور در امضام

شادباشید 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی