انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 474)
شنبه 5/6/1390 - 11:37 -0 تشکر 358879
بلای سفارت بر سر روحانی برجسته!

بلایی که سفارت ایران در مالزی بر سر یک روحانی برجسته آورد +عذر بدتر از گناه رایزنی

اکنون که آدرس چهارم اشتباه است چه باید بکند؟ یک تاکسی گرفته و این بار مستقیم به فرودگاه آمده و عزیمت بازگشت به ایران می کند. در این لحظه برخی از مسؤولان از راه می رسند و با عذرخواهی و این که اشتباه شده قصد دارند ایشان را نگاه دارند اما روحانی معظم که هم جانباز انقلاب است، هم سردار، هم مجتهد مسلمی که سالهاست تدریس دروس خارج دارد، و هم مؤلف دهها کتاب و نوشته و راهنمای صدها پایان نامه، نمی پذیرد و به ایران باز می گردد

اقدام برخی مسوولان رایزنی فرهنگی سفارت ایران در مالزی در دعوت بی برنامه از یک روحانی مشهور به دلیل شدت بی برنامگی ناکام ماند و استاد احمد عابدی بعد از رفتن به چند نشانی نادرست در کشور غریب، ناگزیر به تهران باز گشته است.

به گزارش آینده، آنچه می خوانید، شرح ماجرا از یکی از بزرگان است که شب گذشته با ایشان هم سخن شده است:

در آستانه ماه رمضان سفارت ایران تصمیم می گیرد یک روحانی شناخته شده و عالی مقدار را دعوت کند تا برنامه های خوبی برای رمضان ایرانی های مشتاق داشته باشد.

این روحانی عالی مقام و مجتهد که به طور هفتگی در سیما برنامه دارد و پیش از هر برنامه، پیام کوتاه برنامه وی برای هزاران نفر  ارسال شده و مشتریان فراوان دارد، می پذیرد تا دو دهه رمضان را در خدمت ایرانیان مالزی باشد، در حالی که اصلا اطلاع از قصد و برنامه سفارت ندارد.

این روحانی شناخته شده، وارد مالزی شده و جهت معرفی وی برای برنامه آدرسی به او داده شده، سوار بر یک تاکسی عمومی شده، بدون همراه عازم شهری می شود.

وقتی به آنجا می رسد متوجه می شود چنین مراسمی اصلا وجود خارجی ندارد و کسی در آنجا منتظر وی نیست. با مسوولان تماس می گیرد. عذرخواهی کرده، او را به شهر دیگری راهنمایی می کنند. روحانی که با لباس روحانیت بوده و اکنون تاکسی هم گرفته و زبان هم نمی داند، مجبور به گرفتن تاکسی دیگری شده راهی آن شهر می شود.

وقتی به آدرس جدید می رسد و متوجه می شود که کسی منتظر او نیست و اساسا آدرس اشتباه است، از یک پلیس می خواهد تا به دقت نگاه کند که آیا چنین آدرسی اساسا وجود خارجی دارد یا نه. معلوم می شود چنین چیزی نیست.

مجددا با مسوولان تماس می گیرد. عذر خواهی کرده، از ایشان می خواهند به شهر دیگری برود. برای بار سوم این روحانی تاکسی گرفته و به شهر سوم می رود. از قضا معلوم می شود که آنجا نیز خبری نیست و کسی در انتظار ایشان نه. آدرس هم اشتباه!

برای بار چهارم تماس می گیرد. باز هم عذرخواهی. و آدرس دیگر. ایشان راهی چهارمین آدرس می شود. اما این بار هم اشتباه از آب در می آید.

حجت الاسلام دکتر احمد عابدی، عضو منصوب رهبری در هئیت امناء دفتر تبلیغات اسلامی، استاد دانشگاه قم، معاونت فرهنگی چند ساله آستان مقدسه حضرت معصومه (س) و کارشناس یکی از بهترین برنامه های سیما در حوزه بحث های دین شناسی، کسی است که چنین بلایی از سوی سفارت و رایزنی ایران در مالزی بر سرش آمده است.

اکنون که آدرس چهارم اشتباه است چه باید بکند؟ یک تاکسی گرفته و این بار مستقیم به فرودگاه آمده و عزیمت بازگشت به ایران می کند.

در این لحظه برخی از مسؤولان از راه می رسند و با عذرخواهی و این که اشتباه شده قصد دارند ایشان را نگاه دارند اما روحانی معظم که هم جانباز انقلاب است، هم سردار، هم مجتهد مسلمی که سالهاست تدریس دروس خارج دارد، و هم مؤلف دهها کتاب و نوشته و راهنمای صدها پایان نامه، نمی پذیرد و به ایران باز می گردد.

این شیوه ای است که مسوولان سفارت جمهوری اسلامی در مالزی و رایزنی فرهنگی در برخورد با یک روحانی که خود دعوت کرده اند، در پیش می گیرند.

شما خود قضاوت کنید. سفیری که سابقا وزیر هم بوده و اکنون سفارت گرفته چه کاری بهتر از این می تواند انجام دهد؟ آیا این رسم دعوت کردن از یک روحانی معظم و معزز است؟‌ در فرودگاه از ایشان می خواهند که باز گردد، ایشان عذرخواهی کرده و به ایران بر می گردد.

جوابیه رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی در خصوص سفر حجت الاسلام آقای احمد عابدی به مالزی نکاتی را جهت استحضار خوانندگان گرامی به عرض می رساند و از آن رسانه محترم نیز میخواهد ضمن درج جوابیه داوری را بر عهده عموم مردم مسلمان و خداجو قرار دهند.
این رایزنی بر اساس تعهدات و وظایف خود نسبت به انجام امور فرهنگی همواره سعی نموده است با اتکاء به خداوند متعال و تلاش شبانه روزی همکاران وظیفه خود را در گسترش و توسعه فرهنگ دینی هموطنان مقیم مالزی به انجام رساند.
در خصوص سفر حجت الاسلام آقای عابدی به مالزی نیز لازم به یادآوری است با توجه به انبوه ایرانیان مقیم در مالزی و لزوم خدمت رسانی به تمام آنها همواره در مقاطعی از سال همچون ماه مبارک رمضان و ماه محرم چندین مبلغ محترم برای انجام امور تبلیغی به نقاط مختلف کشور مالزی اعزام می شوند. چنانچه در حال حاضر نیز چندین روحانی در این کشور در نقاط مختلف در حال انجام این رسالت الهی بوده و هستند.

در ماه مبارک رمضان سال جاری امور مربوط به تبلیغ و انجام سخنرانی برای بخشی از دانشجویان ایرانی و خانواده های ایشان که در جنوب شهر کوالالامپور اقامت دارند بر عهده ایشان گذاشته شده بود. با توجه به برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآنی در مالزی ( که خبر آن در رسانه های محلی انعکاس یافته) و همچنین حضور چندین مبلغ و گروههای هنری و مذهبی دیگر که هم اکنون در مالزی حضور دارند هر گز این امکان وجود ندارد که برای تمامی افراد از اتومبیلهای سفارت و یا رایزنی استفاده شود و همواره در چنین مقاطعی از سال برای ایاب وذهاب افراد اعزامی این رایزنی مجبور به استفاده از وسایط نقلیه عمومی همچون تاکسی بوده است . در خصوص ایشان نیز بر اساس رویه معمول جهت اعزام به محل مورد نظر اینگونه عمل شده است که بدلیل اشتباه راننده تاکسی و تاخیر در رسیدن به محل فردی که برای خوشآمد گوئی منتظر ایشان بوده موفق به دیدار و راهنمائی نمی شود. بنایراین طرح موضوع بردن ایشان به شهر دیگر اساساً صحیح نمی باشد.

از سوی دیگر حجت الاسلام عابدی بدون اقدام برای تماس با رایزنی فرهنگی و یا هر کسی که میتوانسته ایشان را راهنمایی نماید ویا به آدرس سفارت ورایزنی بازگرداند، محل را ترک و مستقیما به فرودگاه مراجعت مینمایند.
رایزن فرهنگی نیز در هنگام بازگشت در فرودگاه ضمن عذر خواهی از این اتفاق در خواست میکند که با توجه به هزینه های سفر و انتظار جمعی از خانواده های مقیم برای استفاده از حضور ایشان در این ماه ضیافت الهی از بازگشت به تهران صرف نظر نمایند و کل برنامه سفر را عقیم نگذارند ولی متاسفانه جناب آقای عابدی بدون پذیرش این درخواست به تهران مراجعت می نمایند.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی ضمن تشکر از توجه و دقت رسانه ها در پوشش اخبار در خواست امعان نظر در خصوص صحت و سقم اخبار رادارد. از خداوند متعال قبولی طاعات و عبادات تمامی هموطنان را مسئلت نموده و همچنان امیدوار یم که در انعکاس وقایع بویژه در این ماه مبارک جانب انصاف، عدالت و تقوی رعایت شود.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 10/6/1390 - 20:34 - 0 تشکر 361418

حد اقل می توانستند یک نفر از سفارت ایران را در فرود گاه بگذارند تا حجت الاسلام دکتر احمد عابدی را به مراسمی که تدارک دیده بودند ببرند

جمعه 11/6/1390 - 20:26 - 0 تشکر 361842

سلام
متاسف شدم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی