انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 480)
شنبه 15/5/1390 - 0:55 -0 تشکر 348474
عوامل و انگیزه های تفرقه بین شیعه وسنی از منظر امام خامنه ای

براى ما محسوس و ملموس است كه علت فشار، اسلام است. مسلمانهاى عالم این نكته را مى‌فهمند و احساس مى‌كنند كه این‌جا ام‌القراى اسلام و وطن اصلى و مركز حقیقى اسلام است. لذاست كه دلهاشان براى ایران و نظام جمهورى اسلامى مى‌تپد و به این عامل وحدت شوق پیدا مى‌كنند. امروز، استعمار با توجه به وجود عامل وحدت، سعى مى‌كند شكافها و اختلافها را از طرق مختلف قومى و مذهبى، میان شیعه و سنى به‌وجود آورد. در بین اهل تسنن، به نام مكتب فلان مدرسه، اهل حدیث و...؛ و در بین شیعه، به نامهاى دیگر.

امروز اختلاف بین شیعه و سنّى، هدف امریكاست؛ هدف سلطه‏ هاى جهانى است و هدف حكومتهاى دست نشانده آنهاست. ما با این مخالفیم و این موضوع در همه مراحل باید مورد توجّه باشد.

ایجاد دشمنى بین فِرَق اسلامى و عنوان كردن مسأله شیعه و سنّى ... یكى دیگر از مستمسكهاى دشمن است كه باید به آن توجّه داشت. دشمن از این فرصتها غفلت نمى‏كند و هركارى كه از دستش برآید، علیه ما انجام مى‏دهد.

امروز در دنیا بسیار تلاش مى‏شود كه بین شیعه و سنّى اختلاف بیفتد. هركس - چه در محیط سنّى و چه در محیط شیعه - به همدلى و ارتباطات حسنه و دوستانه بین شیعه و سنّى كمك كند، او به نفع انقلاب و اسلام و هدفهاى امت اسلامى كار كرده است.جنگ شیعه و سنّى براى دشمنان اسلام خیلى قیمت دارد جنگ شیعه و سنى براى دشمنان اسلام خیلى قیمت دارد. اختلاف و تفرقه میان امت اسلامى موجب مى‌شود كه معنویت، طراوت، قدرت، شكوه و عظمت ائتلاف ملى شما را در هم بشكند و همان‌طور كه قرآن فرموده است «و تذهب ریحكم.

امیرالمؤمنین را مایه‌ى اختلاف بین شیعه و سنى و فرقه‌هاى اسلامى قرار ندهید. امیرالمؤمنین نقطه‌ى وحدت است، نه نقطه‌ى افتراق. برادران و خواهران ما در سرتاسر كشور به این حرف اطمینان كنند. اطلاعات ماها از حوادث خیلى زیاد است. من بعیان مى‌بینم دستهاى بسیار فعالى دركارند براى ایجاد اختلافات مذهبى؛ جنگ شیعه و سنى؛ نفرت مذاهب اسلامى از یكدیگر. كتاب نوشته مى‌شود علیه شیعه، كتاب نوشته مى‌شود علیه سنى. وقتى دنبال مى‌كنیم، مى‌بینیم پول هر دوى این كتابها از آن طرف مرزها و از یك‌جا آمده است. هر مذهبى عقاید و استدلال خود را دارد. در پشت میز استدلال و مباحثه، هركس توانست غالب بشود، غالب بشود؛ اما فضاى جامعه را نباید فضاى جنگ و دعوا و منافرت قرار داد.

امیرالمؤمنین محور وحدت است. همه‌ى دنیاى اسلام در مقابل امیرالمؤمنین خاضع‌اند؛ شیعه و سنى ندارد. یك گروه كوچك به نام نواصب، دشمنان امیرالمؤمنین بودند. در طول تاریخ اسلام، هم در دوران اموى و هم دوران عباسى گروههایى دشمن امیرالمؤمنین بودند؛ اما عامه‌ى دنیاى اسلام - چه سنى مذهب، چه شیعه مذهب - امیرالمؤمنین را تجلیل مى‌كنند. شما ببینید ائمه‌ى فقهى اهل سنت درباره‌ى امیرالمؤمنین شعر مدح دارند. اشعار معروفى كه گفته مى‌شود، مال شافعى است. امام شافعى درباره‌ى امیرالمؤمنین اشعار مدح‌آمیز دارد. نه فقط درباره‌ى امیرالمؤمنین، بلكه درباره‌ى همه یا اغلب ائمه اینها خاضع‌اند. براى ما شیعیان، مقام و موقعیت این بزرگوارها شفاف و روشن و واضح است؛ اما نتوانستند براى خودشان این مسائل را روشن كنند. در مقام بحث و مجادله‌ى علمى و بحث علمى این چیزها قابل روشن شدن است. منطق ما خیلى قوى است؛ اما عده‌یى امروز در عراق، در نقاط مختلف دنیاى اسلام و بخصوص در ایران سعى‌شان این است كه دعوا بیندازند. ما مى‌بینیم كه قضیه از كجاها دارد آب مى‌خورد

در دنیاى اسلام كسانى هستند كه براى تقرّب به امریكا و مراكز قدرتهاى استكبارى حاضرند تن به هر عمل خلافى بدهند و بین شیعه و سنّى اختلاف بیندازند.در نقاط مختلف دنیا دشمنان مسأله جنگ طایفه ‏اى و عقیدتى را بین مسلمانان به‏ جد تعقیب مى‏كنند.

چهارشنبه 19/5/1390 - 6:10 - 0 تشکر 350466

خوشحالم می بینم علیرغم پاسخهای محدود تعداد كسایی كه گزینه موافق می زنن بالا است. این یعنی همه اعم از شیعه و سنی ، اعم از مخالفان و موافقان در بحث اذان یكی از استانها كه هفته پیش در اینجا مطرح شد، همه اعتقاد به حفظ وحدت شیعه و سنی برای مقابله با دشمن غیر مسلمان دارند


ممنوناز نسیم سحری گرامی به خاطر این تاپیك پرمغز. خیلی بجا بود

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

چهارشنبه 19/5/1390 - 6:11 - 0 تشکر 350467

مجددا دوستان را به این سخن از فرمایشات رهبر انقلاب توجه می دهم:

"امیرالمؤمنین را مایه‌ى اختلاف بین شیعه و سنى و فرقه‌هاى اسلامى قرار ندهید. امیرالمؤمنین نقطه‌ى وحدت است،"

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی