تجارت و بازرگاني (بازدید: 869)
چهارشنبه 12/5/1390 - 19:0 -0 تشکر 347333
*تبریك به صدرایی های عزیز*

سلااااام

******سردار رستم قاسمی (رئیس هبات مدیره صدرا) وزیر نفت شد******

رأی اعتماد قاطع نمایندگان به ‌قاسمی برای تصدی وزارت نفتخبرگزاری فارس:

نمایندگان ملت با 216 رأی موافق، رستم قاسمی را به عنوان وزیر نفت برگزیدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (چهارشنبه) پارلمان با 216 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 246 آرای مأخوذه، رستم قاسمی وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت نفت را به عنوان وزیر این وزارتخانه انتخاب كردند.

علی مطهری نماینده تهران در مخالفت با برنامه‌های قاسمی و حشمت‌الله فلاحت پیشه و علی لاریجانی نمایندگان اسلام‌آباد غرب و قم در موافقت با برنامه‌های وی در صحن علنی صحبت كردند.

‌علی اكبر اولیاء نماینده یزد و صدوق و عضو فراكسیون اقلیت مجلس نیز كه به عنوان مخالف قاسمی ثبت‌نام كرده بود، پس از قرار گرفتن پشت تریبون اعلام كرد كه نمی‌خواهد به عنوان مخالف قاسمی صحبت كند كه بر این اساس و طبق آئین‌نامه داخلی پارلمان موافق دوم وزیر پیشنهادی نفت نیز سخنرانی نكرد.

 

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 12/5/1390 - 19:8 - 0 تشکر 347338

با رای اعتماد مجلس
"رستم قاسمی" به كابینه دهم پیوست/ پاسخ قاطع مجلس به تحریم‌های یكجانبه آمریكا
تهران- "رستم قاسمی" با رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی سكاندار وزارت نفت شد و به كابینه دهم پیوست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، قاسمی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس موفق به كسب 216 رای موافق از مجموع 246 نماینده حاضر در صحن علنی شد.
بر اساس این گزارش،‌ به ترتیب22 و 7 نماینده مجلس نیز رای مخالف و ممتنع خود به وزارت قاسمی را به گلدان ها ریختند.
به اعتقاد كارشناسان و صاحب نظران، رای اعتماد قاطع نمایندگان مجلس به قاسمی، پیام صریح و قاطع مجلس شورای اسلامی در مخالفت با سیاستهای سلطه طلبانه آمریكا است كه پیش از این نام قاسمی را در اقدامی یكجانبه در لیست تحریم‌های خود قید كرده است.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 12/5/1390 - 19:10 - 0 تشکر 347340

تبریک به تمام صدرا داران و تجهیزاتی های مربوطه و صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و...

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 12/5/1390 - 20:6 - 0 تشکر 347371نطق‌منتشر‌نشده‌توکلی‌در‌دفاع‌از وزیر پیشنهادی نفت

به گزارش الف، احمد توکلی در یادداشتی از انتخاب سردار قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت استقبال کرده است.


معرفی قاسمی؛ انتخابی مناسب از سوی احمدی نژاد است

دفاع از وزارت آقای قاسمی برای نشان دادن اهلیت وی جهت تصدی این مسئولیت و به دوش گرفتن تعهدات دولت در حوزه نفت است. سازگاری نسبی شخصیت، تجربه و برنامه او با این مسئولیت، كه بحمدالله وجود دارد، لابد در جای خویش خواهد آمد. بنده قصدم این است كه به برخی شبهات كه در رسانه‌های خارجی یا بعضاً داخلی آمده است پاسخی در حد وسعم بدهم.
اولین اشكالی كه هفته پیش در روزنامه انگلیسی فاینانشال تایمز 27 جولای و روزنامه آمریكایی وال استریت جورنال 28 جولای خواندم و بعد هم در برخی منابع داخلی همان را دیدم، این است كه مدعی می‌شوند نقش اقتصادی سپاه در كشور با این انتخاب گسترش می‌یابد و جا برای بخش خصوصی تنگ‌تر می‌گردد. اضافه می‌كنند كه با این سهم خواهی مهم، نقش سیاسی سپاه نیز برجسته‌تر می‌شود.
چنانكه خواهم گفت این انتصاب به احتمال قوی چنین آثاری ندارد. ولی ابتدائاً باید تصریح كرد كه تبدیل سپاه به قدرت اقتصادی، به دلایل متعدد زیانبار است.
اول آنكه با روح سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی در تعارض است و قطعاً از بسط و رشد بخش خصوصی جلوگیری می‌كند. چنانكه ما به فروش شركت مخابرات حتی به تعاونی بازنشستگان سپاه به این دلیل و دلایل دیگر، معترض بوده و هستیم.
دوم آنكه به جایگاه مردمی و اسلامی سپاه كه برای همه ما بسیار مهم است آسیب می‌زند، زیرا به اقدامات سپاه در دفاع از امنیت و اقتدار نظام كه وظیفه انكارناپذیر این نهاد پربركت است، رنگ منفعت طلبی می‌پاشد و این به هیچ وجه به صلاح انقلاب اسلامی نیست.
سوم این است كه نیروهای فداكار سپاه را در معرض ابتلاء به فساد رایج در عرصه اقتصادی قرار می دهد.
چهارم و مهمتر این است كه بكارگیری نیروها و تجهیزات نظامی در زمان صلح برای سازندگی، به ویژه در وضعیت تحریم، امر لازمی است، ولی این مهم نباید به نقش گسترده اقتصادی برای نیروهای مسلح منجر شود كه در این صورت خطر تمایلات مداخله جویانه در سیاست شكل می گیرد؛ خطری كه امام رحمت خدا بر او باد به شدت از آن نهی فرموده بودند و رهبر بصیر ما نیز بر آن نهی تاكید دارند. البته این غیر از وظیفه سیاسی سپاه دردفاع از انقلاب و دستاوردهای آن است. به رغم قبول همه اینها، به دلایل زیر، وزیر شدن آقای قاسمی مصداق این شبهات نیست:
1) اگر خواست و كاركرد برادر فداكارم، سردار عزیز جعفری، فرمانده كل سپاه را بازگو كننده تمایل و اقدام سپاه بدانیم كه چنین است، در این مورد سردار جعفری و سردار قاسمی، هیچ كدام، نه تنها داوطلب چنین امری نبودند، بلكه مدتها در برابر پیشنهاد آقای رئیس جمهور مقاومت می‌كردند و حتی در یك برهه شروط سختی را مطرح كردند تا آقای رئیس جمهور از پیشنهادش منصرف شود.
2) اگر سردار جعفری یا مهندس قاسمی می‌خواستند بر نقش سپاه در اقتصاد بیفزایند، می توانستند حیطه كار قرارگاه خاتم را گسترش دهند، نه آن كه آقای قاسمی با قبول مسئولیت وزارت، حتی سپردن كار جدید به قرارگاه را دشوار سازد تا به رانت خواری متهم نشود.
3) خبر دارم سردار قاسمی در برابر امتیاز طلبی یكی از همكارانش در سپاه برای استخدام فرد خاصی از نزدیكانش محكم ایستاد و بر صلاحیت و قواعد تاكید كرد. چنین فردی حاضر نخواهد بود خود را فدای گسترش نفوذ دیگران سازد.
4) آقای قاسمی می‌دانست كه وقتی در معرض رای قرار گیرد، همین مباحث و مشابه آن مطرح خواهد شد. پس همین حرفها پیمانی است بین ما نمایندگان مردم با او كه كارش تنها برای حفظ مصالح نظام در عرصه نفت باشد، نه گرایشهای صنفی و نهادی و نه تن دادن به توقعات غیرقانونی از مجلس و دولت.
5) اگر سپاه به دنبال سهم خواهی در قدرت سیاسی بوده است كه وزیر شدن قاسمی یك مصداق آن قلمداد شود، چرا سپاه به حذف نازیبا و مساله دار فتاح، صفارهرندی، و میركاظمی كه هر سه سپاهی‌اند، به راحتی تن داد و هیچ اعتراضی در آشكار و نهان از سپاه شنیده نشد؟
بنا به دلایل مذكور، این معرفی نه تلاش برای گسترش قدرت اقتصادی را نشان می دهد و نه پیگیری تعمیق نفوذ سیاسی را. سپاه از این نمد كلاهی برای خویش ندوخته است.
اشكال دوم به این معرفی چنین عنوان می‌شود كه چون مهندس قاسمی سپاهی است، اگر رای بیاورد نظارت بر كار وزیر سخت می‌شود و اكثر نمایندگان به دلیل احترام این نهاد، یا رودربایستی یا ملاحظه كاری‌های ناسالم، اعمال نظارت نخواهند كرد.
پاسخ این است كه:
اولاً، اگر سپاهی بودنِ وزیر مانع نظارت مجلس است، نمایندگان باید از نظارت بر وزیر كشور بیشتر بپرهیزند تا وزیر نفت. مگر سپاهی بودن نجار، وحیدی، صفارهرندی، فتاح و یا میر كاظمی مانع تذكر، سوال و تحقیق و تفحص و طرح استیضاح آنان در مجلس شد، كه حالا نگران ناممكن شدن نظارت بر قاسمی باشیم؟
ثانیاً، مگر با خودِ سپاه در مجلس در صورت لزوم برخورد صورت نگرفته است؟ كم بوده مواردی كه كمیسیونها از سپاه سوال و بازخواست كرده‌اند؟ حرمت و محبوبیت سپاه، برای اكثریت نمایندگان مانع نظارت نیست.
اشكال سوم موضوع قرارداشتن نام آقای مهندس قاسمی در فهرست تحریم است.
اول آنكه تحریم بین المللی متوجه مهندس قاسمی نیست. تحریم بین المللی متوجه قرارگاه خاتم است، با این توهم كه این قرارگاه در فرآیند رشد دانش هسته‌ای فعال است و این فرآیند هم به زعم دشمنان به بمب هسته‌ای خواهد كشید.
دومین دلیل این است كه به رغم آنكه قاسمی را اتحادیه اروپا و آمریكا، فراتر از سازمان ملل، در لیست تحریم قرار داده‌اند، هم اكنون او به راحتی به سفر خارجی می‌رود.
سوم آنكه دكتر صالحی وزیر محترم امورخارجه نیز در سمت پیشین خود چنین وضعیتی داشت ولی پس از رای اعتماد مجلس، موضوع بی‌اثر شد.
اشكال چهارم درباره معرفی آقای مهندس قاسمی برای وزارت نفت چنین مطرح می‌شود كه اولا‌ به دلیل تحریم و ثانیا به دلیل عدم همكاری دولت تحت فشار جریان انحرافی، قاسمی شكست می‌خورد و مجبور است در نیمه راه كناره‌ گیری كند یا كنارش خواهند گذاشت. آن وقت آبروی سپاه و نظام آسیب می‌بیند.
این اشكال نیز به چند دلیل وارد نیست
اول. قرارداشتن نام آقای مهندس قاسمی در فهرست تحریم، چنانكه گفتم چندان جدی نیست.
دوم. مگر عدم توفیق وزرای دیگر كه مثلا از دانشگاه و یا صنعت وارد كابینه شده‌اند، آبروی دانشگاه یا صنعت را به چالش می‌كشد كه به فرض وقوع چنین حالتی برای آقای قاسمی، سپاه آسیب ببیند؟ هر كس مسئول كار خودش است.
سوم. آقای مهندس قاسمی چنانكه برایم نقل كرد، در صحبت با جناب آقای رئیس جمهور به ایشان صریحاً گفته است كه برخی را از نفت كنار خواهد گذاشت و معاونانش را نیز خودش بر‌می گزیند و آقای احمدی نژاد نیز تصریح كردند كه هماهنگی با رئیس جمهور در نصب معاونان طبق قانون است و من توقعی بیش از قانون از شما ندارم. این نحوه تعامل عقلانی و قانونی، استقلال وزیر را تامین می‌كند و در عین حال هماهنگی وی با رئیس جمهور را كه امر لازمی است فرو نمی‌گذارد.
چهارم. با توجه به آنچه گفته شد و ویژ‌گی‌های مثبت آقای مهندس قاسمی احتمال موفقیت او در این مسئولیت بالاست. بنا بر این فشار و دسیسه فاسدان و منحرفان انشاءالله كارساز نخواهد بود.
اشكال پنجم و آخر این است كه گفته می‌شود جریان انحرافی می‌خواهد با این نصب، سپاه را نسبت به خود منفعل سازد و خویش را نزد نیروهای وفادار به نظام تطهیر كند.
پاسخ این اشكال بر فرض صحت، این است كه اولاً سپاه با درایتی كه دارد، و مهندس قاسمی با اعتقادی كه به ولایت فقیه و عزت ایران اسلامی دارد، حساب امور مختلف را از یكدیگر جدا می‌كنند. برخورد جدی در تبعیت از مقام رهبری با جریان منحرف و فاسد یك امر است و خدمت به كشور و همكاری با رئیس جمهور در عرصه مهم اقتصادی و سیاسی نفت امری دیگر. ثانیاً، به فرض كه كج اندیشانِ كج رفتار با نیت سوئی معرفی مهندس قاسمی را كارسازی كرده باشند، وقتی وی در قیاس با دیگرانی كه در گذشته بودند و یا نسبت به كسانی كه به جای وی مطرح شده و یا احتمالاً مطرح خواهند شد، برای حمل این بار گران به طور نسبی ویژگی‌های برجسته‌ای دارد، و می دانیم با منحرفان همراهی نخواهد كرد، نباید در سپردن این مسئولیت به وی كوتاهی كنیم. معرفی مهندس قاسمی به عنوان وزیر نفت، یكی از انتخابهای مناسب دكتر احمدی نژاد در این دو دوره بوده است. انشاءالله با رای بالا به مهندس قاسمی وی را در عرصه خارجی نفت، اصلاح و تقویت صنعت نفت و مقاومت در برابر فشارهای نادرست احتمالی پشتیبانی كنیم.
اگر مجلس محترم این گونه دلایل را كافی دانست و به مهندس قاسمی رای داد، كه انشاءالله چنین خواهد بود، امیدوارم سه توصیه راهبردی كه تقدیم می كنم برایش بكار آید:
1- دلخوری از دولت در بدنه نفت زیاد است. تعویض های پی در پی و بی اعتنایی به نظرات كارشناسی داخل نفت، آنان را رنجانده است. اگر قاسمی بخواهد فرمانده باشد این رنجش به سپاه نیز سرایت خواهد كرد و هزینه افزایش خواهد یافت. مهندس قاسمی! وزیر باش. برادری مهربان و نیازمند نظر و عمل نفتی ها. صنعت نفت به رفتاری عقلانی و ترمیم اخلاقی محتاج است.
2- در برنامه های مهندس قاسمی بر محورهای زیادی تاكید شده است. برادر قاسمی! دو سال بیشتر وقت نداری. توانت گرچه بالاست، اما اگر پراكنده اش كنی در این مدت اندك، كم ثمر و بی نتیجه خواهد شد. روی دو موضوع اساسی تمركز كن: اول، جهت كاهنده تولید نفت خام را برعكس كن. دوم، تولید گاز را از ركود خارج ساز. بقیه كارها را جزییاتی بدان كه باید در خدمت این دو هدف تحول یابند.
3- دولت، بیش از همه بخش ها، در نفت و گاز سرمایه گذاری می كند. به همین دلیل پیمانكاران بهترین فرصت برای ارتقای توانایی خود و انتقال فناوری به كشور را دارند. متاسفانه بیشتر پیمان ها و اغلب با ترك تشریفات مناقصه، به نهادها و شركت های نیمه دولتی و دولتی داده می شود. آن ها هم در بسیاری از موارد، نه به شكل معقول پیمانكار عمومی(General Cunstractor)، بلكه به شكل دلال، پیمان را بین شركت های خصوصی دست دوم تقسیم می كنند. این وضعیت هزینه پروژه ها را برای ملت افزایش می دهد، زمینه های فساد را در شركت ها و نهادهای مزبور بالا می برد و دلسردی را برای شركت های خصوصی و بی اعتمادی فعالان اقتصادی را نسبت به نظام در پی دارد. مهندس قاسمی عزیز! تو از نهاد پاسدار انقلاب اسلامی به نفت می روی این روند را دگرگون كن به ویژه اگر در قرارگاه خاتم باشد؛ كه وصی برحقِ خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله فرمود: آنكس كه خود را در مرتبه پیشوایی قرار می دهد، باید پیش از تربیت دیگران به تربیت خویش بپردازد. و پیش از كار زبانی با رفتار خود به تادیب دیگران قیام كند.

سلام خدا بر شما
كه به سخنانم گوش فرا دادید
احمد توكلی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 13/5/1390 - 18:59 - 0 تشکر 347826

بد نیست این مطلب را از کاهدی(تکنیکالسیت) هم بخونید...

"اولین سطح مقاومتی صدرا قیمت 215 تومان است که درصورت عبور می تواند تا حد 315 تومان هم پیش روی کند."

فاز مثبت صدرا
کاهدی در خصوص صدرا گفت:"این سهم نکات مثبتی را دارد، این که از قیمت 145 تومان بازگشت و از طرفی توانست که از مرز 200 تومان هم عبور کند، نشانه های مثبت این سهم محسوب می شود." وی افزود:" با عبور از قیمت مذکور به نظر می رسد فاز مثبت این سهم آغاز شده باشد." این کارشناس افزود:"اولین سطح مقاومتی صدرا قیمت 215 تومان است که درصورت عبور می تواند تا حد 315 تومان هم پیش روی کند."
این کارشناس گفت:" اگر صدرا از سطح 215 تومان ریزش کند موقتی خواهد بود و صعود را دوباره آغاز خواهد کرد ."
آذرآب و ماشین سازی اراک
وی به آذرآب اشاره و ابراز داشت:"فاذر هم از صدرا پیروی می کند. این سهم حرکت رو به رشدی را آغاز کرده وحتی در صورت رشد موقت، رقم 330 تومان را خواهد دید ."
این کارشناس تکنیکال بازار سرمایه ادامه داد:"از ماشین سازی اراک هم نشانه های مثبت دریافت می شود. باید منتظر استراحت این سهم بود و اقدام به خرید کرد." وی گفت:" حداقل رشد این سهم سطح 220 تومان خواهد بود و اگر رشد این سهم از جنس روند باشد، رشد قیمتی بالاتری را تجربه خواهد کرد و از مرز 300 تومان خواهد گذشت."
مپنا و حفاری شمال
کاهدی در خصوص مپنا گفت:" با وجودی که مپنا در نقطه خوبی قرار دارد ولی نشانه های مثبت کوتاه مدت را نشان نمی دهد. این سهم باید حداقل 310 تا 320 رشد کند و این رشد اگر از جنس روند باشد، صعودی خوبی را این سهم خواهد داشت." وی افزود:" مپنا در حال حاضر قیمت خوبی دارد و سهامداران ریسک پذیر می توانند با حجم کم اقدام به خرید آن کنند."
این کارشناس تکنیکال کف قیمتی حفاری را مبلغ 217 تومان اعلام کرد و گفت:" درحفاری نشانه های مثبت دیده می شود و این احتمال وجود دارد که تا رقم 230 تومان هم پیش روی کند." وی افزود:" حفاری می تواند گزینه مناسبی برای خرید تلقی شود. این سهم در شرایط منفی بازار هم خریدنی محسوب می شود."

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 13/5/1390 - 19:3 - 0 تشکر 347827

ضعیت تکنیکی شاخص و پیمانکاریها

شاخص فاز استراحت را پشت سر گذاشته و به نظر می رسد که روند صعودی را ادامه دهد. حمید رضا کاهدی

کارشناس تکنیکال بازار سرمایه با بیان این مطلب افزود:"شاخص دو سطح مقاومتی 26200 و 26750 را پیش

رو دارد که با عبور از این دو تا سطح 28 هزار واحد نیز صعود خواهد کرد." وی افزود:" احتمال این

صعود افزایش یافته است و می توان پیش بینی کرد که شاخص از دو سطح مقاومتی مذکور عبور کند."


فاز مثبت صدرا

کاهدی در خصوص صدرا گفت:"این سهم نکات مثبتی را دارد، این که از قیمت 145 تومان بازگشت و از طرفی

توانست که از مرز 200 تومان هم عبور کند، نشانه های مثبت این سهم محسوب می شود." وی افزود:" با

عبور از قیمت مذکور به نظر می رسد فاز مثبت این سهم آغاز شده باشد." این کارشناس افزود :

"اولین سطح مقاومتی صدرا قیمت 215 تومان است که درصورت عبور می تواند تا حد 315 تومان هم

پیش روی کند." این کارشناس گفت:" اگر صدرا از سطح 215 تومان ریزش کند موقتی خواهد بود و صعود را

دوباره آغاز خواهد کرد ."


آذرآب و ماشین سازی اراک

وی به آذرآب اشاره و ابراز داشت:"فاذر هم از صدرا پیروی می کند. این سهم حرکت رو به رشدی را آغاز کرده

وحتی در صورت رشد موقت، رقم 330 تومان را خواهد دید ." این کارشناس تکنیکال بازار سرمایه ادامه داد:"از

ماشین سازی اراک هم نشانه های مثبت دریافت می شود. باید منتظر استراحت این سهم بود و اقدام به

خرید کرد." وی گفت:" حداقل رشد این سهم سطح 220 تومان خواهد بود و اگر رشد این سهم از جنس روند

باشد، رشد قیمتی بالاتری را تجربه خواهد کرد و از مرز 300 تومان خواهد گذشت."


مپنا و حفاری شمال

کاهدی در خصوص مپنا گفت:" با وجودی که مپنا در نقطه خوبی قرار دارد ولی نشانه های مثبت کوتاه مدت را

نشان نمی دهد. این سهم باید حداقل 310 تا 320 رشد کند و این رشد اگر از جنس روند باشد، صعودی

خوبی را این سهم خواهد داشت." وی افزود:" مپنا در حال حاضر قیمت خوبی دارد و سهامداران ریسک پذیر

می توانند با حجم کم اقدام به خرید آن کنند." این کارشناس تکنیکال کف قیمتی حفاری را مبلغ 217 تومان

اعلام کرد و گفت:" درحفاری نشانه های مثبت دیده می شود و این احتمال وجود دارد که تا رقم 230 تومان

هم پیش روی کند." وی افزود:" حفاری می تواند گزینه مناسبی برای خرید تلقی شود. این سهم در شرایط

منفی بازار هم خریدنی محسوب می شود."

منبع -> فراخبر

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

سه شنبه 18/5/1390 - 22:25 - 0 تشکر 350353

صدرا بدون شرح

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 22/5/1390 - 7:18 - 0 تشکر 351903

وضعیت تکنیکالی 17 نماد

گل گهر:حمایت قوی در محدوده 590 و اولین مقاومت در 640 تومان قرار دارد.مقاومت بسیار معتبر بعدی در 680 تومان قرار دارد.
چادر ملو:حمایت بسیار معتبر در محوده 580 تومان و مقاومت پیش رو در 630 تومان قراردارد.
کالسیمین:حمایت معتبر در 1075 تومان و مقاومت ضعیفی در 1200 و مقاومت معتبرتری در 1240 تومان قراردارد.
ملی مس: مقاومت روانی 500 تومان و مقاومت 530 تومان مانع صعود است.از طرفی حمایت 480 تومان بسیار معتبر است
سرمایه گذاری غدیر:حمایت معتبر در محدوده 385 تومان قرار دارد.مقاومتهای پیش رو باند 400-415 تومان و مقاومت بعدی در 445 تومان قرار دارد.
فولاد مبارکه:مقاومت معتبر در محدوده 260 تومان و مقاوتهای پیش رو عبارتند از 290، مرز روانی 300 و مقاومت 325 تومان که یک سوپر مقامت است.
سایپا:حمایت معتبر دو ساله در 200 تومان قرار دارد.مقاومت پیش رو در 225 تومان قراردارد.در صورت عبور از این مقاومت صعود تا باند مقاومتی بعدی در245-260 تومان محتمل است.
گروه بهمن:حمایت معتبر در محدوده 200 تومان و اولین مقاومت در 215 تومان قرار دارد.در صورت شکست این مقاومت صعود تا 250 تومان محتمل است.
زامیاد: حمایت معتبر در 205 تومان و اولین مقاومت در 220 تومان قراردارد.این خودرویی نیز 240 تومان را به هدق بعدی پیش رو دارد.
سرمایه گذاری سایپا:به نظر می رسد سهم بتواند از 295 تومان عبور کند.هدف قیمتی در محدوده 325-345 تومان قرار دارد.حمایت معتبری درمحدوده 275- 280 تومان قراردارد.
پالایشگاه تبریز:باند مقاومتی بسیار معتبری در محدوده 190- 200 تومان قرار دارد.در صورت عبور از این منطقه صعود تا 230 تومان محتمل است.حمایت معتبری در محدوده 160 تومان قراردارد.
بانک اقتصاد نوین:حمایت معتبر در منطقه 320 تومان و مقاومت پیش رو در 370 قرار دارد.


صدرا :معتبرترین مقاومت در محدوده 250 تومان قراردارد. مقاومتهای بعدی در 275 و 310 تومان قراردارد.حمایت معتبر در 220 تومان قرار دارد.


آذرآب:مقاومت 280 تومان شکسته شده و اینک تبدیل به حمایت معتبر سهم شده است.مقاومت بعدی در 300 تومان قرار دارد.
ماشین سازی اراک:با شکست 215 تومان آماده فتح 240، 265 و 280 تومان می شود.
مپنا:مقاومت بسیار بسیار معتبر 300 تومان مانع صعود بیشتر است.حمایت 260 تومان نیز مانع از ریزش بیشتر است.صعود نوسانی تا محدوده 290 تومان دور از ذهن نیست.
ایران ترانسفو: سهم در حال نوسان بین حمایت 665 تومان و مقاومت 720 تومان می باشد.حق تقدم سهم نیز حمایت 440 تومان و مقامتهای 500 تومان و 575 تومان را پیش رو دارد.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 14/6/1390 - 8:12 - 0 تشکر 362676

سلام
تحلیل تکنیکال :

اگه صدرا امروز مثبت بخوره ، معتبرترین مقاومتشو خواهد شکوند و باید منتظر مقاومت بعدی در قیمت 275 و 310 باشیم.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

چهارشنبه 16/6/1390 - 16:56 - 0 تشکر 363439

سلام
من امروز از صدرا خارج شدم...حد مقاومتی پایین 252 و حد مقاومتی بالا 293 تومان است...یعنی هر وقت حد پایین رو بشکونه صف فروش میشه و اگه حد بالا رو بشکونه صف خرید میشه
یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی