انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 218)
دوشنبه 10/5/1390 - 13:12 -0 تشکر 346388
شناسنامه ای برای عتیقه ها

عتیقه‌ها شناسنامه‌دار می‌شوند
یك فوریت طرح تهیه شناسنامه رسمی برای اشیای عتیقه و میراث فرهنگی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

اسدالله بادامچیان نماینده مردم تهران و یكی از طراحان این طرح طی سخنانی گفت: طرح مذكور از میراث فرهنگی و آثار تاریخی كشورمان كه قدمتی 7000 ساله دارد، دفاع می‌كند، چرا كه امروز قاچاقچیان این آثار را به قیمت كم خریده و به خارج از كشور می‌برند.وی در این‌باره افزود: بر اساس این طرح آثار باستانی پس از شناسنامه‌دار شدن، سند‌دار شده و در محضر ثبت می‌شود و فقط در داخل كشور قابل خرید و فروش خواهد بود.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد، نماینده مردم ساری نیز در موافقت با این طرح اظهار كرد: وضعیت آثار هنری و تاریخی كشورمان نگران‌كننده است وباید برای حفظ آنها قانون وضع كنیم.

براساس این گزارش، پس از سخنان نمایندگان یك‌ فوریت طرح به رأی گذاشته شد كه با 104 رأی موافق، 25 رأ‌ی مخالف و 21 رأ‌ی ممتنع تصویب گردید.با تصویب یك‌ فوریت این طرح، كمیسیون تخصصی موظف است ظرف مدت یك ماه ضمن اخذ نظرات و پیشنهادات نمایندگان، این طرح را بررسی و پس از تصویب برای نهایی شدن به صحن علنی مجلس ارائه كنند. منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی