انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 296)
سه شنبه 4/5/1390 - 12:11 -0 تشکر 343946
حملات خبرگزاری مهر علیه جبهه پایداری آغاز شد؛


تحریف مصاحبه منطقی هرندی/ شائبه وحشت از جبهه پایداری برای برهم زدن وحدت

خبرگزاری مهر كه از ساعاتی پیش، با اتخاذ موضعی سوال برانگیز و وحدت شكن، رویكردی تخریبی در قبال جبهه پایداری نیروهای انقلاب اسلامی را در فضای رسانه‎ای در پیش گرفته و با این رویكرد به انتشار مصاحبه‎هایی از فعالان سیاسی پرداخته است، پس از گفت‌وگو با علی مطهری به سراغ صفار هرندی رفت،  اما به دلیل پاسخ‎های منطقی و گفتمانی وی و عدم بیان مطالب مورد نظر گردانندگان مهر، اقدام به انتشار این مصاحبه با تیتری تقطیع شده و كاملا متضاد با محتوای مصاحبه نموده است.

به گزارش رجانیوز، خبرگزاری مهر در حالی تیتر "جبهه پایداری در مقابل وحدت اصولگرایان مطرح شود باطل است" را برای اظهارات هرندی انتخاب كرده كه وی در همین مصاحبه توضیح داده با توجه به انگیزه‌های اعضای این جبهه و بزرگانی مانند آیت‌الله مصباح و آیت‌الله خوشوقت چنین انگیزه‌ای در پایه گذاران این جبهه وجود ندارد.

محمد حسین صفارهرندی در این گفت‌وگو توضیح داده است كه برافراشتن پرچم در مقابل اصولگرایی درست نیست اما برافراشته شدن پرچم‌های اصولگرایی در كنار یكدیگر مانعی ندارد و جبهه پایداری نیز با همین نگاه شكل گرفته است.

صفار هرندی در مورد تشکیل جبهه پایداری نیروهای انقلاب اسلامی و اظهار نگرانی برخی از بزرگان جریان اصولگرا در خصوص ایجاد تفرقه گفت: اعلام موجودیت کردن یک جریان فکری - سیاسی وحشتناک نیست و از کسانی که از اعلام این موضوع ناراحت هستند، تعجب می کنم.

وی ادامه داد: این موضوع همانند این است که کسی از اعلام موجودیت جبهه پیروان خط امام و رهبری نگران شود و بگوید وحدت در حال شکسته شدن است ولی باید گفت این جبهه خود را در درون جریان اصولگرایی تعریف کرده و دیگر احزاب نیز خود را در درون احزاب اصولگرا تعریف می کنند، لذا در این مواقع نگرانی وجود ندارد که در دایره کلی جبهه اصولگرایی جبهه دیگری تشکیل شود و مواضع خود را جداگانه اعلام کند.

این فعال سیاسی با اشاره به دیدار اخیر موتلفه با هاشمی رفسنجانی افزود: اگر همه ذائقه ها یکسان بود که دیگر نباید نام خود را جبهه می گذاشتند، بسیار واضح است که تفاوت سلیقه هایی وجود دارد. برخی گروه ها سلیقه شان این است که در بحبوحه حرف و حدیث هایی که در خصوص عملکرد جریان فتنه و حامیان آن وجود دارد با چهره ای سیاسی که همچنان عملکردش مورد سئوال است، ملاقات کنند، چطور ما در آن زمان نمی گوییم خدشه ای به جبهه اصولگرایی وارد شد در حالی که جبهه اصولگرایی با آن شخصیت سیاسی مرزبندی داشته است، ولی هنگامی که آن گروه با این فرد دیدار کرد هیچ گونه تعرضی به آن صورت نگرفت.

مشاور فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه از این منظر باید از اعلام موجودیت جبهه پایداری انقلاب اسلامی استقبال کرد، گفت: بنده به اعتبار اینکه نمی توانم عضو تشکیلات و حزبی باشم، تعلقی به این جبهه ندارم ولی دوستانی هم که در این جبهه دارم هیچ کدام ادعا ندارند که نماینده تمام افراد خارج شده از دولت هستند.

صفار هرندی ادامه داد: افراد تشکیل دهنده جبهه پایداری معتقدند که ما تابلویی هستیم که می خواهیم از گفتمان سوم تیر طرفداری کنیم و اعتقاد داریم که که عده زیادی از مردم دلشان به این گفتمان گره خورده است، بنابراین می خواهیم این ذائقه را نمایندگی کنیم.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه اگر جبهه پایداری به عنوان عَلَمی در مقابل جبهه اصولگرایی مطرح شود، باطل است، اظهار داشت: ما خودمان را ملزم به حفظ وحدت و یکپارچگی جبهه بزرگ اصولگرایی می دانیم و این اصل مهمی برای ما است، بنا براین پرچم زدن در مقابل اصولگرایی را به عنوان تقابل منفی می دانیم. البته هیچ عیبی ندارد که پرچم های داخلی جبهه اصولگرایی در کنار یکدیگر برافراشته شود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی به اظهار نگرانی آیت الله مهدوی کنی از ایجاد جبهه جدید در جریان اصولگرایی اشاره و تاکید کرد: شخصیت های برجسته ای مانند آیت الله مصباح یزدی و آیت الله خوش وقت به هیچ وجه انگیزه ای برای تقابل با جریان وحدت عمومی اصولگرایان ندارند و اگر کمترین گمانی را داشته باشند که این موضوع موجب تقابل خواهد شد، حتما خودشان را کنار می کشند. من با مشربی که از این بزرگواران سراغ دارم می دانم که در مشرب آنها این نیست که  بخواهند جمع به هم پیوسته اصولگرایان مخدوش شود.

وی در پایان تاکید کرد: در میان دوستانی هم که این جبهه را ایجاد کرده اند با برخی از آنها صحبت داشتم و به هیچ وجه خودشان را در تقابل با جریان عمومی اصولگرا نمی دانند و در عین حال معتقدند هیچ عیبی ندارد اگر حرفی که ممکن است با دوستان اصولگرا تفاوت داشته باشد،ما از زبان خودمان بگوییم.

رویكرد تخریبی و وحدت شكن خبرگزاری مهر علیه جبهه پایداری نیروهای انقلاب اسلامی در حالی است كه اعضای این جبهه بر وحدت واقعی در چارچوب‌های گفتمانی انقلاب و رهبری تأكید كرده‌اند.


همچنین در حالی كه روز گذشته آیت‌الله مهدوی‌كنی به ادامه فعالیت جبهه پایداری با حفظ وحدت تأكید كرد، این رویه خبرگزاری مهر مخالف مشی ایشان نیز خواهد بود. مشخص نیست چرا برخی باید از اینكه جبهه پایداری نیروهای انقلاب شكل بگیرد وحشت داشته باشند و با رویكردهای تخریبی، زمینه بروز واكنش‌های متقابل احتمالی را فراهم آورند كه نتیجه‌ای جز شكاف میان اصولگرایان كه مطلوب جریان‌های فتنه و انحرافی و متعلقان به آن‌ها است، ندارد.

هرچند با تغییرات مدیریتی در خبرگزاری وابسته به سازمان تبلیغات، انتظار می‎رفت برخی رویه‎های جاری در این خبرگزاری اصلاح شود، اما رفتار سیاسی این خبرگزاری در شرایط حساس گفتگوها برای رسیدن به مدل وحدت بخش اصولگرایان، بار دیگر سوگیری غیرقابل انكاری این خبرگزاری در جریان فتنه به نفع این جریان و درجهت شكستن وحدت نیروهای انقلاب را یادآوری می‎كند. رفتاری كه گفته می‎شود علت اصلی تغییرات گسترده در این خبرگزاری بوده است. چنانكه ابلاغیه ممنوعیت استفاده از تعبیر فتنه در این خبرگزاری از سوی مدیرعامل وقت برای این جریان از مواردی بود كه  رجانیوز همان زمان سند آن را منتشر كرد.
 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی