• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
فرهنگ پایداری (بازدید: 1196)
جمعه 31/4/1390 - 18:9 -0 تشکر 342348
نامه فرزند شهید به پدرش

 سلام

این انجمن خیلی قویتر میتونه ظاهر شه...ما همه نسبت به شهدا مسئولیم...این نامه یك فرزند شهید هست...با هم میخونیم:

 

نامه فرزند شهید به پدرش


شهید محمد اصغری خواه، فرمانده گردان کمیل لشکر قدس گیلان بود که در 9 فروردین ماه 1367 در عملیات والفجر 10 به شهادت رسید.

همسرش در خاطراتی که از این شهید بیان می‌کند، آورده است: توی صحبت‌های مقدماتی قبل از ازدواج قول پنج سال زندگی رو بیشتر به من نداده بود. اواخر که به شش سال رسیده بود به رُخ می‌کشید و می‌گفت: «خلف وعده کردم. (کول دار بون آغوز پیداودی) یعنی زیر درختی بی ثمر، گردو پیدا کردی.».

ثمره این ازدواج دو فرزند به نام‌های «سجاد و سوده» است که یقیناً در حال حاضر به یک زن و مرد کامل تبدیل شده‌اند.

حضور پدر در صحنه‌های نبرد باعث شده بود که کودکان دلشان برای بابا بیشتر تنگ بشود و برایش نامه بنویسند. این خطوط سطرهایی از نامه آقا سجاد به پدرش است که با دست خط خود آن را نوشته است.یکی از هم رزمان شهید اصغری خواه می‌گوید:


«برای اولین بار بود که پسرش براش نامه نوشته بود. با افتخار نامه رو می خوند و به ماها که مجرد بودیم می‌گفت: »شماها چه می دونید متأهل بودن یعنی چی؟ ببینید پسرم برام چی نوشته؟ «او چندین بار نامه رو خوند و گریه کرد.».متن نامه سجاد به پدرش:


به نام خدا.


خدمت پدر بزرگوارم سلام.


امیدوارم که حالتان خوب باشد. بابا جان من و سوده دلمان برایت تنگ شده است. زودتر دشمنان را بکش و پیش ما بیا و ما را بیرون ببر زیرا از وقتی که شما به جبهه رفتید مامان ما را هیچ جا نبرده. من همیشه به مدرسه و سوده به کودکستان می‌رود. ما همیشه سفارش شما را به یاد می‌آوریم. بابا جان من به شما قول می‌دهم که پسر خوبی و مانند شما دلیر باشم و نمرات خوب بگیرم.


خدا نگهدار شما پسرت سجاد.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 31/4/1390 - 18:13 - 0 تشکر 342350

سلام

چه با زبون شیرینی حرف زده. زودتر دشمنان را بکش.

مامان ماراهیچ جا نبرده. آخی طفلکی. چه قشنگ بود.

          کربلای جبهه ها یادش به خیر       سرزمین نینوا یادش به خیر               

 

       "شادی روح امام و شهدا صلوات"          

 

                                               

 
 
جمعه 31/4/1390 - 18:13 - 0 تشکر 342351

سلام
در ادامه با زندگی نامه این شهید آشنا میشویم:


زندگی نامه شهید اصغری خواهشهید محمد اصغری خواه در تاریخ 2/3/1340 در روستای فتیده شهرستان لنگرود در یک خانواده مذهبی پا به عرصه وجود نهاد. در دوران انقلاب از کسانی بود که با غسل شهادت از خانه بیرون می‌رفت و در تظاهرات نقش ارزنده‌ای داشت.

با تشکیل سپاه لنگرود جذب سپاه شد و به فعالیت‌های خود ادامه داد.

با آغاز جنگ با توجه به اینکه در دانشگاه پذیرفته شده بود حضور در جبهه را ارجح دانست و دانشگاه را رها کرد. ایشان در سال 59 ازدواج کرد و حاصل این سنت حسنه دو نو گل است ...

شهید اصغری خواه در عملیات‌های : ثامن‌الائمه، فتح المبین، بیت المقدس، رمضان، کربلای 5 و 4، نصر 4 جنگید و از خود دلاوری و رشادت زیادی به جا گذاشت. مدیریت و توانمندی او باعث شده بود که فرماندهی گردان های امام حسین (ع) امام رضا (ع) و کمیل در زمان‌های مختلف به وی سپرده شود و حتی پس از عملیات به علت موج گرفتگی شدید مدتی نتوانست در جبهه حضور پیدا کند، لذا سعی کرد در امور تعلیم و تربیتی شهرستان لنگرود به تربیت علوم قرآنی فرزندان آن خطه بپردازد ونیز مسئولیت مانورهای شهرستان چون (ما نور آزادی و قدس و خندق) و مسئولیت واحد بسیج سپاه لنگرود را بر عهده بگیرد ولی روح آزاده او با این خدمات آرام نمی‌گرفت. مجدد راهی جبهه‌های جنگ شد، محمد به همسر مکرمه و فرزندان دلبندش و پدر و مادر عزیزش بسیار عشق می‌ورزید ولی دفاع از اسلام و یگان اسلامی را در اولویت برنامه‌های زندگی خود قرار داده بود.

او با نوشتن نامه‌هایی برای فرزندان خردسالش و پیش بینی روزهای آتیه آن‌ها که بدون حضور فیزیکی پدر سپری خواهد شد و علت ایثارگری‌اش و اعزام‌های مکررش به جبهه‌های نبرد و فلسفه انتخاب نام سجاد برای فرزندش، مبارزه با ظلم و ستم، دفاع از مظلوم، حمایت از ولایت فقیه و اطاعت از آن و ... توصیه و تاکید های فراوان داشته و پس از ماه‌ها جنگیدن بی امان سرانجام در 9/1/ 1367 در عملیات والفجر 10 پس از وارده کردن صدمات سهمگین به دشمن بعثی عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش تا 2 سال و نیم بر بلندای بانی بنوک باقی ماند، و در مهر ماه 69 پس از تشیع با شکوه در مزار شهدای لنگرود و در کنار هم رزمانش به خاک سپرده شد.
گوشه هایی از پیام شهید:

پروردگارا! از تو می‌خواهم هر وقت که لیاقت شهادت را پیدا کردم شهیدم کنی.

عزیزانم در اوج نگرانی و روی آوردن مصیبت به شما، به یاد مظلومیت امام حسین (ع) و اسیری اهل بیت پیامبر اکرم (ص) بیافتید که تحمل را آسان می‌کند. پدرتان برای یاری دین اسلام در زمانی که نیاز بدان بود برای رضای خدا از جان دست کشید و رهسپار میادین نبرد شد و این نه بدان جهت بود که سرپرستی و تربیت شما را مهم نمی‌شمرد بلکه یاری اسلام را مهم‌تر و واجب‌تر تشخیص داد.

دوستان و آشنایان! ...نکند خدای نکرده در لذات دنیوی و دام‌های شیطانی که با مظاهری فریبنده و زیبا در جلوی شما سد شود غرق شوید و از رسیدن به هدف اصلی‌تان بازمانید. شما نسل آینده انقلاب! در قبال این همه خون‌ها که ریخته شده مسئولیت دارید.


روحش شاد و یادش گرامی باد

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 31/4/1390 - 18:18 - 0 تشکر 342353

sardarane_eshgh گفته است :
[quote=sardarane_eshgh;461195;342350]

سلام

چه با زبون شیرینی حرف زده. زودتر دشمنان را بکش.

مامان ماراهیچ جا نبرده. آخی طفلکی. چه قشنگ بود.

سلام سرداران عشق

واقعا كه خیلی فعالید در انجمن شهدا...قدر این توفیق را بدونید

 تو این انجمن در حال حاضر حضور شما فقط به چشم میخوره

ممنونم از توجهتون

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 8/5/1390 - 11:49 - 0 تشکر 345489

سلام
كاش می تونستیم بخش كوچكی از كمبودهای این عزیزان رو با محبت هامون جبران كنیم..
اونم وقتی به خاطر ما بود كه عده ای از عزیزترین نزدیكانشون گذشتن...

تو وبلاگم منتظرتونم:

 مينيمال هاي آبي من  

قلم سركش

شنبه 29/5/1390 - 17:3 - 0 تشکر 355941

جالب بود
ممنون

عده ای دائم مینالند که گل سرخ خار دارد، ما باید شاد باشیم که خارها گل دارند.
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی