• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 961)
جمعه 20/3/1390 - 22:35 -0 تشکر 340302
*** پنکه ***

سلام تو را هرروز و هرشب، از صبح تا شام و از شب تا سحر، می چرخانیم؛ می چرخانیم و می چرخانیم آن قدر كه گاهی فكر می كنیم خودمان هم چرخانده می شویم!!  

 با تو هزار مكافات داریم؛ گاهی با ما دوستی و در گردش ایام، تو نیز برای ما می گَردی اما گاهی اذیت می كنی و ساز مخالف می زنی؛ شاید تو هم، مانند آدم های این دوره داغ كرده باشی؟! آن وقت است كه همه ی ما كلافه می شویم و بر سرت می زنیم و شاید هم دل و روده ات را بیرون بریزیم و عملت كنیم برای استعمال هرچه بیشتر!!   اما تو برای ما دوست و همراه خوبی هم هستی در روزهای گرم تابستان و بعضاً اواخر بهار و شاید هم اوایل پاییز!   تو را در روزهای گرم سال از بام خانه به پایین می آوریم و خاك هایت را با دستمالِ بی حوصلگی، می روبیم تا بتوانی تا آخر گرما ایستادگی كنی!   همه ی آن ها را كه در بالا گفتم، تو برای مان با جان و دل انجام می دهی اما این ها تنها وظایف و البته الطاف تو نیست! 

 

  هر از گاهی كه برادرانم مرا را اذیت می كنند، با سیم تو آن ها را تهدید به نوازش می كنم!   ا گر هوس شادی به سرمان بزند و سرگرمی، برگی از كاغذ باطله ها را می كَنیم و در لابه لای پره های تو می گذاریم و از صدای قِش قِشش لذت می بریم. گاهی هم روبان به حفاظت می بندیم و آن وقت با پا دكمه های تو را فشار می دهیم تا شاهد رقص نوارها در هوا باشیم.   آه یك كار دیگر هم با تو می كنیم، اینكه دهانمان را به تو نزدیك می كنیم و حرف می زنیم و از ارتعاش صدایمان كِیف می كنیم!   همه ی این ها را گفتم تا بدانی كه در این عصر كولرزدگی، من هنوز هم تو را دوست دارم. 

 

  پی نوشت: دوستان عزیز سلام. این رو كه نوشتم از تراوشات ذهن حقیر بود بعد از یك روز پر از خستگی!... موقعی كه داشتم تست فیزیك حل می كردم و این رفیق شفیق، پنكه ی عزیز می گردید! به سرم زد كه شما رو باهاش آشنا كنم!   استادای عزیز، جناب سامی و جاده دوستی و سایر دوستان، من سعی كردم از همه ی جوانب ببینم این پنكه رو،‌ دیگه كاستی ها رو ببخشید انشاءالله ازتون یاد می گیرم و یه روزی قشنگترش رو می نویسم.   اون ایستادگی كه گفتم هم ایهام داره (قابل توجه دوستای گلی كه باید بعدا بخونن این ایهام رو، ایهام كلمه ای هست تو جمله كه دو معنا رو همراه خودش داره و هر دو معنیش رو هم میشه در جمله استفاده كرد، برعكس كنایه كه فقط معنای دورش مد نظره) ایستادگی هم به معنای تاب و توان و هم به معنای سرپا موندن!   خلاصه اینكه من بعد نوشتن این هم نتونستم سر از اون مسئله ی شكست نور فیزیك در بیارم و الان هم كه دارم اینا رو می نویسم دارم باهاش كلنجار می رم كه چرا 60 درجه؟... دهه!.. نفس خبیث هم بهم می گه بهترین راه اینه كه برگه ی سوال رو بذارم لای پره ها   در مورد عكس هم بگم كه دیدم آرم كارخونه اش معلوم نیست گذاشتم...   راستی از انتقادات شما خوشحال میشم.    ( )   درپناه حق

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 20/3/1390 - 23:19 - 0 تشکر 329581

سلام دهکده جون مرسي من هم اينکه کتاب هاي درسي و سوال هاي امتحانيمو بذارم لاي پره هاي پنکه خيلي خوشم مياد اما متاسفانه تا به حال لياقت انجام اين کار رو پيدا نکردم ايشاالله يک روزي هردومون بتونيم اين کار رو انجام بديم و لذت ببريم

 

غرق نعمتیم ؛ حالیمون نیست ...

الهی رضا برضائک!

 
جمعه 20/3/1390 - 23:54 - 0 تشکر 329586

سلام دهکده گرامي اولا" از اينکه با قلم خودت نوشتي خيلي خيلي خيلي خيلي خوشحال شدم !!! خسته شديم از بس مطالب دست چندم رو توي انجمن ديديم !! پس تا اينجاش خدا خيرت بده !! دوما" خيلي از رنگ نوشتت خوشم اومد ، واسه همين تا اطلاع ثانوي اين رنگي مينويسم !! تا اينجاش هم خدا هوش سرشارت رو زيادتر کنه !! سوما" پنکه رو من هم دوست دارم ، ميدوني چرا ؟؟ آخه من چهار سال دانشگاه هر جايي که رفتم خونه دانشجويي گرفتم از نعمت کولر محروم بودم !! اين همه مدت با کمک پنکه زنده موندم !! يادمه يه سال تابستان با هم اتاقيم واحد درسي گرفتيم .بعد توي اون گرماي تابستاني شمال ، اين پنکه بيچاره نميدونست من رو زنده نگه داره يا رفيقم رو !! هر وقت که ميديديم اون يکي خوابش برده ، پنکه رو به سمت خودمون ميزون ميکرديم !!!!!! :-) تا اينجاش هم خدا کمکت کنه که هيچ وقت توي درست کم نياري که چرا 60 درجه ؟؟ !!  پس چند درجه ؟؟ !!

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

جمعه 20/3/1390 - 23:57 - 0 تشکر 329587

سلام شما موفق تر بودين يا دوستتون؟؟؟ کدومتون زنده تر الان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم شما بايد زنده تر باشين ، مگه نه؟؟؟

 

غرق نعمتیم ؛ حالیمون نیست ...

الهی رضا برضائک!

 
شنبه 21/3/1390 - 0:8 - 0 تشکر 329589

سلام آره ديگه !! اون خدا بيامرز نتونست گرما رو تحمل کنه !! :-)

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

شنبه 21/3/1390 - 10:34 - 0 تشکر 329720

با نام خدا و سلام متن جالب و قشنگي بود و جاده دوستي هم بر زيباييش افزود

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

شنبه 21/3/1390 - 14:6 - 0 تشکر 329815

سلام! جالب بود ممنون!

شنبه 21/3/1390 - 14:50 - 0 تشکر 329841

سلام به همگي جاده جان خدا بيامرزتش آخي ... طفلي پس معلوم شد شما از همون دوران جواني قلدر بودين مگه نه؟؟؟ دهکده جووووووووون نه ديگه من و درس خيلي باهم شوخي مي کنيم اون از نمره ي امتحانام کم مي کنه منم غيبتشو مي کنم تيکه تيکه اش مي کنم و از اين جور حرف ها

 

غرق نعمتیم ؛ حالیمون نیست ...

الهی رضا برضائک!

 
شنبه 21/3/1390 - 15:53 - 0 تشکر 329875

سلام من و قلدري ؟؟ !!!! نميدونم چرا اين حرف رو ميزنيد . آخه هر چيزي ميگفتيد به من ميخورد ، الا همين قلدري !! بعدشم ، تقصير من چيه که ايشون طاقت هواي گرم رو نداشت . من فقط 4 ساعت پنکه رو سمت خودم ميزون کرده بودم. :-)

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

شنبه 21/3/1390 - 16:7 - 0 تشکر 329883

dehkade2010 گفته است :
[quote=dehkade2010;591792;328674]سلام از لطف همگي ممنون... كلي منو سر ذوق آورديد... ديشب همش ميگفتم دهكده چرت و پرت نوشتي كسي تحويل نمي گيره:-) 1- shore75 عزيز، با همه چي شوخي با درس هم شوخي؟ حالا من يه چي گفتم... آخي.. من عاشق فيزيكما.. تو هم يه وقت از اين كارا نكني... ما حالا يه چي گفتيم:) 2- جاده دوستي ممنون از نظرت... هه اتفاقا رنگاي قبليتونم قشنگ بود بابا!! آره ديگه گفتم يه چي بنويسم تنوع شه... حالا كه تعريفمو كرديد از اين به بعد كلي پرت و پلا مي نويسم:)... واسه دعاتونم ممنون.. شنيديم دعاتون ميگيره:) راستي... من آخر نفهميدم شما شمال ما بودي يا شمال سلطان اينا؟؟؟ :) خدا دوستتون رو هم بيامرزه... بنده خدا پيش پيش چقده خدابيامرزي نصيبش شد... خدا شانس بده!! 3- آقاي معلم ممنون از لطفتون درپناه حق 3-
سلام شما پرت و پلاهات اينجوره ، غير پرت و پلاهات چطوره ؟؟ !! وقت کردي يخورده شکسته نفسي کن !! :-) بعدشم ، ما شمال بوديم ديگه !! شمال شمال !! ولي بيشتر شمال سلطان اينها ( هم شرق و هم غرب مازندران درس خوندم ، اليته شمال سمت شما رو هم دوست دارم ) :-) دعاي من گاهي ميگيره والبته اين گاهي هم بستگي به ميزان شارژ حساب بانکي داره !! در ضمن اگه دوست دارين براي شما هم خدابيامرزي طلب کنيم !! :-) راستي شما جدا" عاشق فيزيک هستي ؟؟ !! آخه تا اونجايي که من خبر دارم رشته شما تجربي بود و تجربي ها از فيزيک و رياضي فرارين !!

 

جاده دوستی پایانی ندارد، اگر بیایی و همسفرم باشی

 

http://img1.tebyan.net/Big/1391/09/fbc019f9a0b44c799f5f3ee58ba495e3.jpg 

 

شنبه 21/3/1390 - 16:26 - 0 تشکر 329890

دوباره سلام :) نه بابا بي شوخي خيلي ابتدايي و معمولي بود چي؟ حساب بانكي؟... از كي تاحالا مدير پروژه بايد پول بده؟...دهه :) من بعله كه عاشق فيزيك و رياضيم... چجورشم... وقتي اومدم تجربي همه از تعجب نزديك بود شاخ بيارن:)... واقعاها...عاشق حل مسايل فيزيك و رياضيم... وااي كيف ميده:)... امتحان نهايي سوم واسه فيزيك و شيمي و رياضي نمره ام نوزده و خرده اي بود ولي زيستم... واي نميگم آبروم نره.. افتضاح!!.. البته الان سركنكور دوستش دارم:) تجربي هم اومدم چون...نمي دونم... ولي پرستاري خيلي دوست دارم خدابيامرزي هم بگيريد خوشحال مي شيم:)

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی