انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 1617)
دوشنبه 20/4/1390 - 22:56 -0 تشکر 338165
نتایج نظر سنجی اختلاط ممنوع

به نام خدا - سلام .

 

خب دوستان همین طور که در جریان هستید از حدود تقریبا یه ماه و نیم پیش نظر سنجی و بحث روی طرح پیشنهادی آقای وزیر علوم در انجمن دانشجویی برگزار شد که به دلیل مشکلات فنی بی سابقه ی تبیان با کمی رکود مواجه شد که بعد با سرو سامان گرفتن دوباره ی تبیان این بحث با خبرهای جدید دوباره از سر گرفته شد.

 

شاید اگر مشکلات پیش نمی آمد افراد بیشتری به ثبت نظرات خود می پرداختند ولی با این حال 128 نظر توسط 103 نفر ثبت شده است که تشکر صمیمانه رو از این دوستان دارم . 

در این نظر سنجی نتایج زیر به دست آمده است :

 

موافقین طرح ممنوعیت اختلاط دانشجویی ---> 43 نفر

مخالفین طرح ممنوعیت اختلاط دانشجویی---> 52 نفر

رای های ممتنع ---> 7 نفر

 

نتایجی که از نظر دوستان عزیز از این تاپیک نظر سنجی و تاپیک "اختلاط ممنوع" به دست آمد در ادامه ثبت خواهد شد ؛ فقط قبل ثبت نظرات دوستان باید به 3 لینک و یک مطلب که در این مبحث کاربرد داشته اند اشاره کنم .

 

دیدگاه شهید مطهری

اخبار طرح اختلاط

سخنان پسر شهید مطهری

 

سلام در جواب 281386 استاد مطهری در کتاب فلسفه حجاب می فرمایند: اما اینكه می‏گویند : الانسان حریص علی ما منع منه مطلب صحیحی است ولی‏ نیازمند به توضیح است . انسان به چیزی حرص می‏ورزد كه هم از آن ممنوع‏ شود وهم به سوی آن تحریك شود ، به اصطلاح تمنای چیزی را در وجود شخصی‏ بیدار كنند و آنگاه او را ممنوع سازند . اما اگر امری اصلا عرضه نشود یا كمتر عرضه شود ، حرص و ولع هم نسبت بدان كمتر خواهد بود . فروید كه طرفدار سرسخت آزادی غریزه جنسی بود ، خود متوجه شد كه خطا رفته است ، لذا پیشنهاد كرد كه باید آن را از راه خاص خودش به مسیر دیگری منحرف كرد و به مسائل علمی و هنری نظیر نقاشی و غیره منعطف ساخت‏ و به اصطلاح طرفدار تصعید شد . زیرا تجربه و آمار نشان داده بود كه با برداشتن قیود اجتماعی ، بیماریها و عوارض روانی ناشی از غریزه جنسی‏ بیشتر شده است . من نمی‏دانم آقای فروید كه طرفدار تصعید است از چه راه‏ آنرا پیشنهاد می‏كند . آیا جز از طریق محدود كردن است ؟ در گذشته افراد بی‏خبر ، به دانشجویان بیخبرتر از خود می‏گفتند انحراف‏ جنسی ، یعنی هم جنس بازی ، فقط در میان شرقیها رائج است و علتش هم دسترسی نداشتن به زن بر اثر قیود زیاد و حجاب است . اما طولی نكشید كه معلوم شد رواج این عمل زشت در میان‏ اروپائیها صد درجه بیشتر از شرقیها است . ما انكار نمی‏كنیم كه دسترسی نداشتن به زن موجب انحراف می‏شود و باید شرائط ازدواج قانونی را سهل كرد ، ولی بدون شك آن مقدار كه تبرج و خودنمائی زن در اجتماع و معاشرتهای آزاد سبب انحراف جنسی می‏شود به‏ مراتب بیشتر از آن است كه محرومیت و دست نارسی سبب می‏گردد . اگر در مشرق زمین محرومیتها باعث انحراف جنسی و همجنس بازی شده است‏ ، در اروپا شهوترانیهای زیاد باعث این انحراف گشته است ، تا آنجا كه‏ در بعضی كشورها همانطور كه در روزنامه‏های خبری خواندیم رسمی و قانونی شد ، و گفته شد چون ملت انگلستان عملا این كار را پذیرفته است قوه مقننه‏ باید از ملت پیروی كند . یعنی نوعی رفراندوم قهری صورت گرفته است . دوستان برای کسب اطلاعات بیشتر می تونن به کتاب فلسفه حجاب مراجعه کنند.

 

خب دوستان عزیز در طول این مدت نظرات خود را در قالب مخالف ، موافق و ممتنع در پست های بعدی ثبت می شوند

دوستان این تاپیک ها همچنان جریان دارند و منتظر نظرات شما هستیم . نظرات زیر هم خلاصه ی نظرات دوستان هست . حتما کامل نظر دوستان را بخوانید . نظرات خود را در مورد موارد ذکر شده ی جمع شده را می توانید در همین جا بیان کنید

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

دوشنبه 20/4/1390 - 22:57 - 0 تشکر 338166

به نام خدا - سلام . 

دلایل موافقین طرح :  
1-خودکلمه اختلا ط درصورتی که به معنی لغوی آن باشدباشریعت قطعا مخالف است واگردانشجویان دریک کلاس درس باشندبااصل اولی بدون ایرادشرعی است مگردرصورتی که خانم یادخترخانم دانشجو متبرجات بزینه باشدکه این موردنیزموردنهی شارع مقدس می باشد
2-دختر و پسر هم باید بگم که هر دو طرف باید جنبه و ظرفیت محیط و کلاس رو داشته باشن.
3-امام علی (ع) :ای بندگان خدا! بدانید که گفتگو و اختلاط مردان با زنان نامحرم سبب نزول بلا و بدبختی خواهد شدو دل ها را منحرف می سازد، و پیوسته به زنان چشم دوختن نور چشم دل را خاموش می گرداند
4- پیامبر (ص) : در میان زنان و مردان نامحرم فاصله ایجاد کنید
5-هركی خدا و عاقبت خودش رو دوست داره می فهمه كه اختلاط چه ضرهای روانی مستقیم و غیر مستقیمی داره .تا قیامت اون افكار روانی ولش نمی كنن حالا در هر درجه ای فرقی نمی كنه
6-این قصه ی اختلاط اونهم در دانشگاه بیشتر از اینکه یه اشتباه یا بی توجهی باشه انگار شبیه به یه برنامه ی از پیش تعیین شده است.
7-حداقل برخی محیط ها رو به عنوان محیط های نمونه و فقط برای امتحان و ارزیابی برای آنهایی که علاقه مندن جدا کنن تبلیغات مثبت و فرهنگ سازی کنن .
8-به نظر من با این وضع اجتماعی کمتر کسی میتونه خودشو از گناه حفظ کنه و باید از برگزار کردن کلاس به صورت مخطلط جلوگیری کنن
9- باید روی حجاب دخترها کار کرد تا بشه جلوی خیلی از مشکلا ت رو گرفت. تو دانشگاها چیزی که خیلی عادی شده آرایش غلیظ دخترها یا حتی پسرهاست.
10-در مورد تفاوت رفتار هنجار شکنانه دختران با پسران وجود داره و اون اینه که رفتار هنجار شکنانه یک دختر تمام نگاه هایی رو که بهش می شه رو می تونه(بررسی امکانش هست نه حتمیت آن) دچار آشفتگی ذهنی کنه اما رفتار هنجار شکنانه پسر امکان کمتری داره .دلیل نوع تفاوتی است که در خلقت این دو است چرا که جاذبه پسر از طریق چشم و دختر از طریق گوش است (حداکثر تاثیر گذاری مطرح است و گرنه راه های متفاوت در دو طرف تاثیر گذار است)
11-مساله دانشگاه رفتن بچه ها تبدیل به معضلی برای خانواده ها خصوصا خانواده های مذهبی شده و خیلی از مادرها و پدرها نگران تاثیر این جو بر بچه های خودشون هست
12-این مسئله بستگی به ظرفیت آدمها داره، اگر در خانواده به این مسئله پرداخت بشه بهتره، اما یادمون نره که کشش بین دو جنس مخالف یک امر ذاتی و خدادادی است، پس بهتره از بهترین برنامه زندگی برای انسان استفاده بشه و تا جایی که می شه جلوی اخطلاط بین پسر و دخترارو گرفت. نیاز روحی و جسمی آدمها به خصوص جوان ها و مجردها را نمی توان نادیده گرفت و مخصوصا دست نامرئی شیطان رجیم را .
13-سال 2007وزارت آموزش و پرورش امریکا پس از 31 سال با جدا سازی مدارس دخترانه و پسرانه موافقت کرد . مارگارت اسپلیگ وزیر آموزش امریکا گفت : مناطق آموزشی در کل کشور از ماه آینده آزاد خواهند بود که کلاس ها یا مدارس خود را فقط با دانش آموزان پسر یا دختر تشکیل دهند. تحقیقات در مدارس امریکا نشان می دهد , بازدهی آموزشی در کلاسها و محیط های آموزشی تک جنسیتی , بالاتر از محیط های آموزشی مختلط بوده است .
14-چطور که وقتی غرایز دختر و پسر خاموش است در دبستان انها رو از هم جدا میکنیم. وقتی همین قضیه درراهنمایی در حد اعتدال است باز هم جدایند و در دبیرستان که روبه زیادی است بازهم همین منوال است و در دانشگاه که در اوج قرار دارد باید دوشادوش و کنار یکدیگر باشند.دانشگاه ما باید یک دانشگاه اسلامی باشد.مشکلی پیش نمیاد اگه صبح خانومها و شب اقایان کلاس داشته باشند. حالا برخی کلاسها که تعداد به اندازه کافی نیست را میتوان به نحوه ی کنونی برگزار کرد. نه اینکه کلاس در حال انفجار است و همه باید کنار هم باشند.
15-اختلاط مانع پیشرفت نیس اما در اون تأثیر میذاره. کی گفته که اگه اختلاط برداشته بشه به این معناست که دختر و پسر بی جنبه ان؟!در این مورد بکار بردن کلمه جنبه به هیچ وجه درست نیست. خلقت انسان بگونه ایه که به سمت جنس مخالفش جذب میشه. پس خلقت ما اشکال داره!
16-آدمیکه سرش دنبال فتنه های نا مشروعه چه تو دانشگاه و چه خارجش طعمع خودشو بدست میاره. اما بهتر نیست ما این فتنه هارو دور از یه محیط علمی نگه داری .حدیث که ازامام علی هست که تو نهج البلاغه هم اومده که الان فقط مضمونشو یادمه که میگه : مبادا دشمانان یا کافران درعمل به دین از شما پیشی بگیرن. سرچ کنید متوجه میشید که چه تعداد از دانشگاه های غربی رو تک جنسیتی کردن؟
17- آدم باید توی خونه و خوانواده اش یاد بگیره با نامحرم چطور برخورد نكنه... از اونها و تجربیاتشون استفاده كنه... بعدشم، خب توی مهمونیها و اصلا توی رفت و آمد كوچه و خیابون نامحرم ریخته، اینجاها ما برخورد داریم و میتونیم مواظب باشیم... حساسیت زیادی داریم نشون میدیم به این قضیه... لزومی هم به بحث نداره.... چون با نبود پسرا در محیط درسی دخترا و بالعكس ایرادی پیش نمیاد.. جز اینكه نَفس ما سرگرمی ای نخواهد داشت!
18-با اختلاط و مشترک بودن دانشگاهها مخالفم، چون هیچ توجیه اسلامی برای این کار وجود نداره، شما اگر توجیهی سراغ دارید به ما هم بگید .البته دیوار کشیدن را هم توصیه نمیکنم بلکه باید برخورد بین زنان و مردان به حداقل برسد. ضمنا این فقط مشکل دانشگاهها نیست بلکه در ادارات و شرکتها و سطح جامعه هم این مشکل وجود داره، پس می بینید که زیاد ربطی به سن و سال نداره.
19- این اشتراک و اختلاط در دانشگاهها و سطح جامعه حیا را در روابط زن و مرد از بین برده طوری که براحتی با یکدیگر شوخی کرده، بگو و بخند راه می اندازند. نگاهی به آمار ازدواجهای ناموفق دانشجویی این توجیه را هم باطل میکند. این که بعضی ها در برخورد با جنس مخالف دچار مشکل می شوند هم نیاز به روانشناس دارند نه اشتراک و اختلاط.
20-امام علی (ع) که در آن جمع بود به خانه رفته و این سوال را از حضرت فاطمه (س) می پرسد، ایشان پاسخ می دهند که بهترین چیز برای یک زن این است که هیچ نامحرمی او را و او هم نامحرمی را نبیند. بهتر است خود و دیگران را گول نزده و نیت های واقعی خود را پشت توجیه های نخ نما شده پنهان نکنیم .
21- حضور بدون محدودیت زن و مرد در جامعه مضراتی دارد که عبارتند از: 1- ایجاد رقابتهای عشقی که عوارض خود را دارد. 2- افتهای تحصیلی و کاری که باعث هدر رفتن بودجه کشور می شود. 3- مرد و زن، همسر خود را با دیگران مقایسه کرده، در نتیجه به یکدیگر کم توجه و دچار اختلاف می شوند، ثمره این اختلاف آسیب روحی در فرزندان است که همین بحرانهای روحی سبب افت تحصیلی و مشکلات شخصیتی و در آینده سبب افزایش جرایم می شود. 4- گسترش برده داری جنسی 5- استفاده ابزاری از زنان

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

دوشنبه 20/4/1390 - 22:58 - 0 تشکر 338167

به نام خدا - سلام . 

دلایل مخالفین طرح :
1- تجربه اش را داشتم .جدایی اختلاط راه حل مناسبی نیست .
2- محیط دانشگاه می تونه خیلی جای سالمی باشه برای یاد گرفتن چگونگی برخورد با جنس مقابل .
3-فردا حتما میخوان پیاده روها رو هم زنونه مردونه كنن یا اداره ها هم همینجور این یك توهینه به شعور دانشجو
4-این کارشدنی نیست.سعدیاگرچه سخندان ومصالح گویی به عمل کاربراید به سخندانی نیست
5-اگه تو دانشگاهها اختلاط نباشه مکانهای دیگه رو چیکار میکنید
6- به جای حل مسأله صورت مسأله را پاک می کنند
7- اون کسی که مشکل داشته باشه بیرون دانشگاه قرارش را میذاره و یا اصلا بیرون دانشگاه تو خیابون دنبال هوسرانیهاشه.مهمترین اصل تربیته
8-مساله ای اگر هست باید اون را حل کرد نه اینکه مساله را پاک کرد
9- این چه حرفیه بجای فرهنگسازی و سرو سامان دادن به اوضاع اشفته دانشگاهها میان این كارهای بی فایده رو می كنن و یه سری رو بلا نسبت شماها حریص تر میكنن
10-این یک کار فرهنگی است و باید با فرهنگ با آن برخورد کرد .
11-دلیل اینکه پیشرفتی توی کشور وجود نداره همینه که اون اعتقاد حقیقی که امام به جوونا داشت حالا دیگه وجود نداره . خودشون فرشته بدون خطا هستن ولی جوونا دغدغه ای به جز جنس مخالف ندارن
12- رشته ی من تو دانشگاه ما به همراه رشته ی عمران دختر پذیرش ندارن . یعنی چیزی به نام اختلاط نداریم . اما بعضی از دانشجویان محترم این دو رشته پلاس دانشکده های دیگن . از نظر منی که در محیط تک جنس درس خوندم و این صحنه ها رون دیدم جدا کردن هیچ کاری نمی کند و فقط باید فکر های بهتری کرد .
13-دنیای امروز هر کی دنبال اعتقاد و عقاید خودشه...پای حرف هرکدوم از اون دخترا و پسرا بشینی میبینی چه ها تو دلاشونه...دلت به حالشون میسوزه...بخدا خودشونم ناراضین ما باید دنبال ریشه باشیم چون تنه درختو قطع کنی یه جای دیگه جوونه میزنه...
14-آخه مگه اسلامی کردن دانشگاه ها فقط با این جور چیزاست،تمام(یا بیشتر)درسا های پایه و عمومی ماله فرهنگ غربه و غیر اسلامیه،جامعه شناسی،روانشناسی و.....باید برای تدوین شکل اسلامی این جور درسا اقدام عملی کنند
15-حفظ حریم فقط به معنای رعایت حجاب نیست بلکه طریقه صحبت کردن راه رفتن مشارکت در امور و رفتار با مردان و خیلی مسائل دیگر را شامل میشود
16-مریض قند خونی از روزی که میبینه از خوردن یه چیزایی محروم میشه بیشتر میل به اون چیزا داره.فکر کنم این یعنی ایجاد محدودیت و محدودیت حرص رو بیشتر می کنه.
17-مشکل از اونجایی شروع میشه که ما بزرگ میشیم بدون یادگیری روابط صحیح و مطابق با هنجارهای پذیرفته شده .انگاری ما دو عنصر داریم که بلد نیستیم چطور مخلوطشون کنیم و به کیمیا برسیم.پس از ترس انفجار با خون دل سعی می کنیم دور از هم نگهشون داریم. اما تا کی؟ بالاخره هر سدی روزی روزنی پیدا می کنه.توی تئوری های شهرسازی امروز به خیابون به چشم یک مدرسه بزرگ نگاه میشه. خیابان یعنی یک قرصت نه تهدی .
18-اگر این روز ها در دانشگاه ها پیشرفتی هست یکی به خاطر رقابت دختر و پسرهاست ودیگری برای هم فکری هاشون
19-کجای اسلام گفته اگر دختر و پسری با هم در یک جا باشن و شوون اسلامی رو رعایت کنن باز هم گناهکارن(به گفته ی این اقایون اگر دختر و پسری هم دیگر رو حتی در جایی دیدن یا از کنار هم رد شدن اسلام زیر سوال میره)
20-ارتباطات جوانان ما در خیابانها خیلی بدتر از دانشگاه ها است چرا آموزشهایی رو به بچه ها از کودکی ندن که در هنگام بلوغ مشکلات اینگونه در جامعه به وجود می ای
21-اگر این کارها اسلامی پس چرا کشور اسلامی ما کاری انجام نمیدن که جوانان راحت تر بتونن ازدواج کنن ودر سنی که اسلام پیشنهاد کرده ازدواج کنن(چرا دستورات اسلام برای اینگونه کارها قدیمیه ولی برای جدا کردن دانشجوها به روز شده)
22-همین الانش تو محیطی که خودشون روش کنترل دارند (دانشگاه) چه افتضاح بازاری ه وای به حال روزی که بخوان این تفکیک رو انجام بدن. در اون صورت به دور از چشم مسئولین و در هر مکانی ممکن ه این مشکلات بروز کنه. پس بهتره این محیط حفظ بشه. از سویی، دوران دانشجویی بهترین محیط برای ارتقای سطح روابط اجتماعی ه.برای مثال خیلی از دانشجویان از اینکه جلوی جنس مخالف بخوان سمیناری رو ارایه بدن یا سخنرانی کنند دچار مشکل می شن و این دانشگاه ه که می تونه این مسئله رو حل کنه.
23-اصلا دید درستی نیست که بگیم چون بانوان بی دلیل (البته از دید شما) وارد جامعه شدند پس جامعه به انحراف کشیده شده! اینکه شما چاقو در منزل دارید به این معنی ه که شما قاتل اید؟
24- این درست ه الان بگو بخندهای نابجا زیاد شده و اختلاط به به سمت نادرست کشیده شده اما می دونید چرا؟ چون پدر و مادر همین افراد به خوبی نتونستند این نوع رابطه ها رو به فرزندانشون تفهیم کنند. متاسفانه الان هر دختر و پسری بدون فکر به دنبال جلب نظر جنس مخالفش ه و این کار رو یک جور کلاس روابط اجتماعی می دونه. اگر ما فرهنگ دینی خانواده هامون رو بالاتر ببرین قطعا بااین موضوعات هم کمتر روبرومی شیم.
25-سلام دانشجو اسمش روشه ، یعنی کسی که به دنبال دانشه نه چیز دیگه !! فکر کنم این آقایون نمیدونن بیرون از دانشگاه و پاساژهای شهرک غرب چه خبره ، که زورشون به دانشجو ها رسیده !!!

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

دوشنبه 20/4/1390 - 22:59 - 0 تشکر 338168

به نام خدا - سلام . 

دلایل ممتنع :
1- در مقاطع بالا با نظارت بلی ولی بدون نظارت و در مقاطع پائیین نه
2- بستگی داره بعضی اوقات می تونه سازنده باشه که جواب منم بله خواهد بود و بعضی اوقات مخرب
3-اگر بدون قصد و قرض باشد خوب است ولی اگر برای نیات باشد و ربطی به درس نداشته باشد خوب نیست
4-مختلط بودن یا نبودن دلیل نمیشه که حسن نیت کسی ثابت بشه.
5-مشکل الان جامعه ما مشکل مسکن و بیکاری و ازدواجه و پرداختن به این مسائل ذهن کسی رو از مشکلات اساسی منحرف نمی کنه.
6-اصلا لزومی نداره كه كلاسهای دخترا و پسرها از هم جدا بشه اما یه برنامه هایی كه اجراشون نیاز به حضور هر دو گروه نداره رو میتونن جداگانه برگزار كنن (منظورم اردوهاس)كه توی این برنامها صمیمیت خاصی به وجود میاد
نسل جوون رو بیشتر باید روی افكار و عقایدش كار كنن نه اینكه كلاسها رو از هم جدا كنن!
7-برای مقاطع کارشناسی و کاردانی جداکردن دانشجوهای دختر و پسر (حتی جدا کردن دانشکده ها)به نظر خوب میاد
8-اصلن این تفکر اشتباست که دختر و پسر باید بصورت تجربی کنار هم بودن رو حس کنند تا روابط اجتماعیشون قوی شه...خیلی ها هستند اصلن تو رشته و دانشگاهی که تحصیل کردند با جنس مخالفشون ارتباط نداشتند اما نه تنها چیزی کم ندارند بلکه از خیلی آسیب ها در امان ماندند. به نظر من ریشه این آسیب ها در دانشگاه نیست که بگیم اگه دختر و پسر از هم جدا بشند همه چی حل میشه

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

دوشنبه 20/4/1390 - 23:41 - 0 تشکر 338173

سلام
چه نتایج رو جالب اعلام کردین
مرسی*

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
سه شنبه 21/4/1390 - 17:44 - 0 تشکر 338435


حامدخان یعنی اینقدر ناراحت هستید که شناستون رو هم تغییر دادید؟

گذشته از اون،در ثبت این نتایج خیلی زحمت کشیدید. واقعا ممنون. من به شخصه از تلاشهای دقیق شما تشکر میکنم.

خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 21/4/1390 - 19:44 - 0 تشکر 338499

تو نتایج تقلب شده:D.......نشون به اون نشون که حامد تغییر چهره داده!

رای من  کو؟:D

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

سه شنبه 21/4/1390 - 22:55 - 0 تشکر 338553

به نام خدا - سلام .

jtayebe گرامی مرسی که نسبت به من لطف داشتی .

heaven_h گرامی و بارسایی از شما هم ممنونم که نسبت به من لطف داشتید . دل شکسته ام ولی نمی زارم از روزگار شکست بخورم . ممنونم که به فکر من هستید .

من به شدت برخورد هواپیما ی توپولف با خاک قزوین حرفای وحیدو تکذیب می کنم :D رای شما هم هست فقط نامرئیش کردم ، باید با ابزار خاص ببینی :D

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

پنج شنبه 23/4/1390 - 1:1 - 0 تشکر 338996

خیلی از دانشجو ها مخالف طرح جدا کردن دختر و پسر هستند یعنی تقریبا همه شون . 

شما کی هستید

 

پنج شنبه 23/4/1390 - 13:25 - 0 تشکر 339122

ضمن عرض سلام خدمت دوستان تبیانی

طبق تجربیات و جریانات مشابه در چند دهه انقلاب اسلامی ایران، در این خصوص باید عرض نمایم که هر گاه نسبت به مسائل شرعی و دینی ما مواضعی سیاسی اتخاذ گردیده است، آن مسئله با آموزه های دینی و قرآنی ما همخوانی و همراهی نداشته و گاهی نیز دقیقاً در نقطه مقابل سیره  اخلاقی اهل بیت (س) و احکام شرع اسلام بوده اند.

باید متذکر شد که دین ابزاری است براس بسط و گسترش اخلاق در جامعه بشریت و نه توجیهی برای اهداف و سلایق سیاسی.

پنج شنبه 23/4/1390 - 18:50 - 0 تشکر 339240

من برای نظر مخالفین احترام قائلم ولی با دو ایه و دو حدیث ثابت میکنم که نظرشون اشتباه هست:

خداوند در قران و در ایه 59 سوره نساء میفرماید:

یا ایها الذین آمنوا اطیعوا الله واطیعوا الرسول واولی الامر منکم فان تنازعتم فی شیء فردوه الی الله والرسول ان کنتم تومنون بالله والیوم الآخر ذلک خیر واحسن تاویلا

اى كسانى كه ایمان آورده‏اید خدا را اطاعت كنید و پیامبر واولیای امر خود را [نیز] اطاعت كنید پس هر گاه در امرى [دینى] اختلاف نظر یافتید اگر به خدا و روز بازپسین ایمان دارید آن را به [كتاب] خدا و [سنت] پیامبر [او] عرضه بدارید این بهتر و نیك‏فرجام‏تر است


همچنین در سوره احزاب آیه 56 میفرماید:

ان الله و ملائکته یصلون علی النبی یا ایها الذین آمنوا صلوا علیه و سلموا تسلیما»
همانا خدا و فرشتگانش بر پیامبر درود می فرستند ، پس شما ای مؤمنان بر او صلوات بفرستید و سلام گوئید (تسلیم فرمانش باشید)

میگه تسلیم باشین هر چی گفت بگین چشم

خب این از قران...حالا سنت

رسول خدا ص ،خیر البشر،شفیع عالم،رحمه للعالمین میفرماین :

باعدوا بین انفاس و النساء و انفاس الرجال

میان زنان و مردان نامحرم فاصله ایجاد کنید(منبع:مواهب الجلیل جلد 2 صفحه 787)

خود حضرت حتی یه در مسجد نبوی رو اختصاص دادن به خانمها تا از اونجا برن و بیان...فرمودن:

اگر این در را برای بانوان اختصاص دهیم بهتر است و آنان هنگام خروج از مسجد دچار مشکل نمی شوند و اختلاط پیش نمی آید

منبع: المحلی ابن جزم ...جلد 3 صفحه 131

خب این از فرمایش اون هم از عمل و سیره.....اگر ما مسلمانیم قران رو قبول داریم پیرو رسول خدا ص هستیم که هیچ اگر هم نه که دیگه حرفی نیست

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی