ورزش و تندرستی (بازدید: 290)
شنبه 4/4/1390 - 20:31 -0 تشکر 337061
خبر کوتاه بود و تلخ؛ تيم اميد ايران از راهيابي

خبر کوتاه بود و تلخ؛ تيم اميد ايران از راهيابي به المپيک لندن بازماند.     با اينکه ديروز اخبار ضد‌و نقيضي درباره اتفاقاتي که منجر به بي‌انگيزه شدن بازيکنان تيم اميد در ظهر روز مسابقه با عراق شد، منتشر گرديد اما بايد واقع‌بين بود‌ و پذيرفت که تيم ما به هر حال حذف شده است و بايد هدف، جلوگيري از تکرار چنين اتفاقاتي باشد. با توجه به اينکه مانند هميشه همه افراد مسئول قصد دارند توپ قصور و کم‌کاري را به زمين ديگري بيندازند، ضروري است متهمان احتمالي اين پرونده ورزشي سنگين با پرهيز از فرافکني به افکار عمومي پاسخ بدهند:     ‌ متهم رديف اول: اگر سري به پايگاه اينترنتي کنفدراسيون فوتبال آسيا بزنيد، گزارش ناظر هر دو بازي رفت و برگشت ايران و قرقيزستان در مرحله نخست رقابت‌هاي انتخابي المپيک موجود است. در اين گزارش‌ها کاملا مشخص است که کمال کاميابي‌نيا در اين دو بازي کارت زرد دريافت کرده و براي بازي با عراق دواخطاره بوده است. چگونه است که کادر فني تيم اميد خصوصا سرپرست اين تيم که يکي از شرح وظايفش، کنترل بازيکنان اخطاري است چنين زحمتي به‌خود نداده است؟     متهم رديف دوم: تصميماتي که کميته انضباطي فيفا اتخاذ مي‌کند در فاصله کوتاهي پس از پايان بازي به فدراسيون فوتبال کشور مربوط ارسال مي‌شود. به هر حال دبيرکل فدراسيون به‌عنوان دريافت‌کننده نامه‌هاي رسمي فيفا و همچنين کميته روابط بين‌الملل به‌عنوان پل ارتباطي فدراسيون با منابع خارجي، بايد در اين زمينه پاسخگو باشند. البته زماني که سرپرست کميته روابط بين‌الملل فدراسيون علاوه بر اين پست به‌طور همزمان 2 سمت ديگر در فدراسيون دارد، طبيعي است که چنين اتفاقاتي رخ بدهد.   متهم رديف سوم: از آنجايي که فدراسيون فوتبال و کميته ملي المپيک هر دو خود را متولي تيم اميد مي‌دانند حالا بايد پاسخگوي اين رسوايي بزرگ باشند. آنچه علاقه‌مندان به فوتبال را بيشتر آزار مي‌دهد نحوه پاسخگويي رئيس فدراسيون فوتبال، دبيرکل کميته ملي المپيک و رئيس سازمان تربيت‌بدني است. يکي مي‌گويد اگر از اين بازي هم پيروز خارج مي‌شديم حتما در مرحله بعد شکست مي‌خورديم. ديگري حرف‌هاي تکراري خود را براي چندصدمين بار به زبان مي‌آورد و متولي ورزش کشور نيز در پايان بازي مي‌گويد که عجله دارد و بايد برود.     متهم رديف چهارم: اگر بخواهيم از زاويه روانشناسي به ارزيابي اين فاجعه بزرگ بپردازيم، بايد سؤال کرد که آيا صلاح بود که بازيکنان تيم اميد از اين اشتباه بزرگ پيش از بازي مطلع شوند؟ با توجه به پتانسيل تيم اميد و همچنين وضعيت تيم عراق به‌طور حتم اگر نحوه اطلاع رساني اين خبر به بازيکنان مديريت مي‌شد، تيم اميد توانايي شکست دادن تيم عراق را در تهران داشت. با توجه به تجربيات قبل به‌سادگي مي‌توان پيش‌بيني کرد که اتفاق خاصي براي متهمان رديف‌هاي اول نيفتد و پس از چند روز اين فاجعه نيز به فراموشي سپرده شود. همچنين مطمئن باشيد که استعفايي نيز در کار نخواهد بود چون اصولا دست‌اندرکاران ورزش کشور با استعفا بيگانه هستند. منبع:www.hamshahrionline.ir

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
يکشنبه 5/4/1390 - 11:19 - 0 تشکر 337106

با سلام اصلي ترين مشکل اينه که چرا يک بازيکن با دو کارت زرد وارد زمين شده. آره؟ مشکلات ديگه که باعث باخت اين تيم شده چيه؟

 
يکشنبه 5/4/1390 - 11:33 - 0 تشکر 337110

سلام تو بازي رفت تو عراق کاميابي نيا در بازي با قرقيزستان هم رفت هم برگشت کارت زرد گرفته بود و از بازي محروم بود ولي اون بازي کرد وگفته بود که من بخشيده شدم.فيفا وقتي ديد که ايران بر خلاف قوانين بازي کرده و بازيکن محرومش توبازي با عراق بازي کرده نامه ميده به فدراسيون فوتبال ايران و اعلام مي کنه که نتيجه بازي باعراق که 1-0 به نفع ايران تموم شده بود به دليل تخلف ايران 3-0 به نفع عراق اعلام ميشه. بنابراين ايران تو بازي برگشت با عراق بايد 4 گل ميزد و گل هم نميخورد تا صعود کنه که بازيکنان خيلي سريع خودشون رو باختند با عملکردي نا مطلوب 2-0 از عراق باختند و حذف شدند.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
يکشنبه 5/4/1390 - 16:46 - 0 تشکر 337272

با نام خدا و سلام اگر يه روز يه زنبور وارد لباستون بشه و شما را نيش نزنه اون روز بايد تعجب کنيد. حالا اگر يه اتفاق مثبت در اين فوتبال بيفته هم بايد تعجب کرد .اينکه تيمي با بي برنامگي اينان حذف شده که تعجب و ناراحتي نداره.بعدياش هم تو راهن.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

يکشنبه 5/4/1390 - 22:3 - 0 تشکر 337457

منصوريان: فاجعه بود/ وقتي كي روش فهميد يك ربع مات بود سايت گل- عليرضا منصوريان در نشست خبري پس از بازي با تيم عراق، با تاييد شكست سه بر صفر تيم اميد در بازي رفت، گفت: متاسفانه امروز ساعت 11:30 در اردوي ما اتفاقي افتاد كه همه بازيكنان پس از شنيدن آن تا 4 ساعت فقط گريه مي‌كردند. اين اتفاق براي فوتبال ما يك فاجعه است. 4 ماه پيش يعني در اوايل اسفند به فدراسيون اعلام كردند كه كمال كاميابي‌نيا دو اخطاره است و در بازي بعدي ايران نمي‌تواند بازي كند اما امروز در اردوي ما تازه به ما گفته‌اند كه در بازي قبل نبايد از كاميابي‌نيا استفاده مي‌كرديم به همين خاطر بازي رفت سه بر صفر به سود عراق اعلام شده است. منصوريان ادامه داد: پس از آن همه بازيكنان را قسم دادم كه اين موضوع را به هيچ كس و حتي به خانواده‌هاي خود نگويند. تنها راهي كه به ذهنم رسيد اين بود كه كاري كنيم كه حماسه ملبورن تكرار شود. به همين خاطر به كريم باقري زنگ زدم و گفتم الان به تجربه و روحيه‌اي كه به ما مي‌دهي نياز داريم. تا ساعت 3 بعد از ظهر هنوز ترديد داشتم اين موضوع را به كي‌روش بگويم يا نه اما بالاخره اين موضوع را به او گفتم چرا كه او سوپروايز تيم ماست. وقتي كي‌روش اين موضوع را فهميد يك ربع مات و مبهوت به من نگاه مي‌كرد. تنها كاري كه ما در اين بازي مي‌توانستيم كنيم اين بود كه با هم هم قسم شده و چهار گل به عراق بزنيم. وي با بيان اينكه نمي‌خواهم بار اين شكست را از روي دوش خود بردارم، گفت: من سرمربي تيم هستم و مسووليت باخت دو بر صفر را مي‌پذيرم اما به من بگوييد در كجاي دنيا چنين اتفاقي مي‌افتد كه يك فدراسيون به كادر فني تيمش نگويد كدام بازيكنان نمي‌توانند بازي كنند. شايد شما و تماشاگران در اين بازي فكر كرده باشيد كه كادر فني ديوانه است از اول بازي به فكر گل زدن به عراق است در حالي كه ما براي صعود تنها يك مساوي مي‌خواستيم. منصوريان گفت: اين اتفاق بايد در كتاب گينس ثبت شود. نمي‌خواهم اسم كسي را بياورم و براي اينكه از حقانيت از بازيكن خودم دفاع كنم آبروي فرد ديگري ريخته شود.

خدا در همین نزدیکی است
شنبه 4/4/1390 - 22:1 - 0 تشکر 340497

آدم چي بگه الان!!!!

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 5/4/1390 - 17:6 - 0 تشکر 340546

سلام يعني نتيجه بازي ايران با عراق در عراق همون  1-0 ثبت شده؟

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی