دانش و فن آوری (بازدید: 3322)
جمعه 3/4/1390 - 22:30 -0 تشکر 336919
آشنایی با انواع کولرهای گازی

سلام

 در فصل گرما به سر میبریم...و امروزه استفاده از كولر های گازی نسبت به گذشته افزایش یافته... خیلی خوبه قبل از خرید كمی با این كولر ها آشنا بشیم :

 

   در حال حاضر اگر بخواهیم کولرهای گازی را به لحاظ شکل ظاهری و نوع کاربری شان تقسیم کنیم باید به ? نوع کولرگازی اشاره کنیم که هر یک بنا به شکل ظاهری شان، کاربردهای متفاوتی دارند. البته باید توجه داشته باشید که به رغم وجود چهار نوع کولرگازی که عبارتند از: کولرهای گازی پنجره ای، کولرهای گازی اسپلیت (دو بخشی)، کولرهای گازی قابل حمل و کولرهای گازی مرکزی در بازار ایران، کولرهای گازی به دو نوع کلی پنجره ای و اسپلیت (دو بخشی) تقسیم می شوند.  

 

   کولرهای گازی پنجره ای :    کولرهای گازی پنجره ای تا سال ها، عمومی ترین و پر استفاده ترین نوع کولرهای گازی بودند. این نوع کولرها به دلیل راحتی شان در نصب و راه اندازی، همواره مورد استقبال مصرف کنندگان قرار داشته اند چرا که شما می توانید با خرید یک کولرگازی پنجره ای و نصب آن در داخل یکی از پنجره های اتاقتان از سرمای این کولر لذت ببرید. کولرهای گازی پنجره ای غالباً برای خنک کردن آپارتمان های کوچک یا ? الی ? اتاق مورد استقاده قرار می گیرند.

 این نوع کولرها هوای گرم و مرطوب اتاق را به داخل خود می کشند و آن را خشک و خنک کرده و دوباره با اتاق باز می گردانند تا محیط اتاق خنک شود. در واقع هوای گرم از طریق یک دهنده گرفته و از فیلتر های مخصوص به بیرون اتاق فرستاده می شود. توجه داشته باشید کولرهای گازی دارای یک واحد تنظیمی هستند که قسمت خشک کننده در جلوی آن قرار دارد و داخل اتاق قرار می گیرد و بخش گرم کننده آن پشت است و عملا بیرون از دریچه یا پنجره ای که کولر را روی آن نصب کرده اید قرار می گیرد. همان طور که گفته شد کولرهای گازی پنجره ای دارای نصب راحتی هستند و عملا خود شما نیز می توانید این کار را انجام دهید که با این کار دیگر هزینه نصب نخواهید داشت.   اکثر کولرهای گازی پنجره ای بی سرو صدا یا کم صدا هستند. اما چنانچه تمام بخش های کولرگازی در داخل اتاق قرار گیرد سر و صدای آن از سیستم هایی که کمپرسور در بیرون اتاق قرار دارد بیشتر خواهد بود.

 

 قطعاً سیستم های کولر پنجره ای حداقل یکی از پنجره های اتاق یا ساختمان شما را مسدود می کند به همین دلیل برای اینکه در فصل سرد سال، سرما وارد خانه تان نشود باید اطراف آن را کاملا بپوشانید اگرچه کولرهای گازی قاعدتا برای نصب روی یک دریچه یا پنجره ساخته شده اند اما با توجه به ضخامت دیوار، برخی از این کولرها را می توان در داخل یک قالب قرار داد و با استفاده از چند قلاب یا بازوی محکم جای سیستم را روی دیوار محکم کرد و قطعا برای این کار بهتر است با بخش خدمات پس از فروش مربوط تماس بگیرید. 

 

  ادامه دارد...

 

 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

شنبه 4/4/1390 - 16:47 - 0 تشکر 337031

سلام خيلي ممنون از پيشبرد بحث و اما ادامه: کولرهاي گازي متحرک : کولرهاي گازي متحرک در مقايسه با يکديگر کولرهاي گازي به لحاظ کارآيي از انعطاف بيشتري برخوردارند. چنانچه اغلب اين نوع کولرهاي گازي داراي چرخ هستند و 2 تا 3 متر طول دارند از آنجايي که اين کولرها کلا در يک بدنه قرار دارند تهويه هواي آن ها از طريق دهانه اي که 3 تا 5 سانتي متر قطر دارد صورت مي گيرد. غلظت گرفته شده در قالب مايع در يک سطل جمع مي شود و سپس از طريق يک دهانه مجدداً به هوا بازگردانده مي شود. براي انتخاب يک کولرگازي، شما بايد بدانيد که چه نوع سيستم غلظت گيري برايتان مناسب است. مهمترين مزيت کولرهاي گازي متحرک سهولت در جا به جايي آنها است ضمن آنکه هيچ پنجره اي را نيز به عنوان هواکش نياز ندارند و با کمي تغيير مي توان يک سيستم متحرک را در يک پنجره، در کشويي يا سقف نصب کرد. برخي از آنها حتي داراي سطل ها يا سيني هاي غلظت هستند که بايد زود به زود خالي شوند. اکثر کولرهاي گازي متحرک داراي يک جعبه نصب براي قرار گرفتن در پنجره يا در کشويي هستند. اين در حالي است که برخي از اين کولرها داراي نوار حرارتي و برخي نيز داراي پمپ هاي حرارتي هستند که هواي گرم را به بيرون از اتاق هدايت مي کنند. اکثر کولرهاي متحرک براي نصب در پنجره ها و درهاي کشويي ساخته شده اند و حتي آنها را مي توانيد داخل ديوار يا سقف نيز به کار ببريد.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 3/4/1390 - 22:50 - 0 تشکر 340472

ممنون از مطلب خوبتون بنده هم در ادامه يکي از کولرها رو معرفي مي کنم. کولرهاي گازي اسپليت (دو بخشي)  کولرهاي گازي اسپليت (دو بخشي) شبيه سيستم هاي تهويه مرکزي هستند با اين تفاوت که اين نوع کولرهاي گازي از مدل هاي پنجره اي گران تر اما از مدل هاي پنجره اي گران تر اما از مدل هاي تهويه مرکزي ارزان تر هستند. اين نوع کولرها به تازگي طرفداران فراواني يافته اند و از انواع چند دريچه آن ها بسيار استفاده مي شود. کولرهاي گازي اسپليت داراي يک سيستم خاص هستند که در داخل آن جاسازي شده و نقش تنظيم کننده را ايفا مي کند. کمپرسور در بيرون منزل قرار مي گيرد و تنظيم کننده هوا نيز در داخل ساختمان است. برخي مدل هاي اين نوع کولرگازي داراي چند تنظيم کننده هوا هستند که از يک کمپرسور استفاده مي کنند. کولرهاي گازي اسپليت عموما براي فضاهاي بزرگ يا خنک سازي چند اتاق به طور همزمان استفاده مي شوند. توجه داشته باشيد اسپليت ها بر اساس نوع هواکش هايشان انواع مختلفي دارند که برخي از هواکش ها در داخل ساختمان و برخي نيز روي ديوار و برخي ديگر روي سقف کار گذاشته مي شوند. براي استفاده از انواع اين هواکش ها قطعا بايد با کارشناس مربوط صحبت کنيد. کولرهاي گازي اسپليت نه تنها نسبت به کولرهاي گازي پنجره اي گران تر هستند بلکه براي نصب آن ها حتماً نيازمند کمک يک کارشناس هستيد. در واقع کارشناس مربوط بايد ميزان مايع خنک کننده، برق و خشکي هوا را با هم هماهنگ کند. مهمترين ويژگي اين نوع کولرها کم صدا بودن آن هاست و اين امر به دليل نصب کمپرسور در بيرون از منزل يا اتاق است. براي نصب کولرهاي گازي اسپليت شما نيازمند خريد لوله هستيد، اين لوله ها بخش هاي داخلي و خارجي را به يکديگر وصل مي کنند. اندازه و متراژ لوله ها بستگي به اين دارد که بخش هاي داخلي چه ميزان از بخش هاي خارجي دور هستند. البته در حال حاضر گارانتي هاي مختلف هريک بر اساس ويژگي ها و نوع خدماتي که ارائه مي دهند هزينه نصب (آهنگري و برق کاري) را دريافت مي کنند و برخي نيز وسايل اضافي همچون لوله ها و بست ها را يا جزو خدمات پس از فروش به شمار مي آورند يا اينکه هزينه آن را جداگانه دريافت مي کنند، پس بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که هزينه نصب و خريد وسايل اضافي همچون لوله و غيره بر عهده شما يا خدمات پس از فروش کولرگازي مربوط است. در کولرهاي گازي اسپليت مفهومي تحت عنوان منطقه دو گانه که در واقع شامل دو تنظيم کننده هوا مي شود و منطقه سه گانه که شامل سه تنظيم کننده هوا مي شود وجود دارد. نوصيه مي شود براي هر اتاق يک تنظيم کننده هوا داشته باشيد اما اگر مي خواهيد فضاهاي باز که شامل بيش از يک اتاق هستند را خنک کنيد بايد از يک اتاق هستند را خنک کنيد بايد از يک تنظيم کننده هوا استفاده کنيد که ميزان توليد انرژي (BTU) آن مناسب باشد. منتظر باقي هستيم....

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

يکشنبه 2/5/1390 - 0:35 - 0 تشکر 342923

منتظر ادامه مطالب خوبتون هستیم

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

چهارشنبه 19/5/1390 - 9:20 - 0 تشکر 350489

سلام

مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) گفت: نسل جدید کولرهای اسپلیت خورشیدی به منظور کاهش مصرف انرژی در کشور مورد آزمایش قرار گرفت.

منبع

 
شنبه 29/5/1390 - 23:44 - 0 تشکر 356187

خیلی عالی بود ممنون

عده ای دائم مینالند که گل سرخ خار دارد، ما باید شاد باشیم که خارها گل دارند.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی