کتاب و کتابخوانی (بازدید: 164)
چهارشنبه 1/4/1390 - 11:32 -0 تشکر 334841
در دوماه گذشته 1012عنوان کتاب در650 هزار نسخه با

در دوماه گذشته 1012عنوان کتاب در650 هزار نسخه با اعتباري افزون بر 35.6 ميليارد ريال خريداري و تحويل انبار معاونت شده است.    به گزارش همشهري آنلاين به نقل از مهر معاون امور فرهنگي ارشاد ضمن اعلام اين خبر گفت :توزيع وتزريق تازه‌هاي کتاب و کتاب‌هاي مفيد به کتابخانه‌هاي سراسر کشور موجبات افزايش سطح آگاهي‌هاي عمومي و ارتقاي سرانه مطالعه در کشور را رقم بزند. دري همچنين درباره جايزه کتاب‌ سال و فصل با تاکيد بر انجام فعاليت‌ها و داوري‌ها بر مدار قانون يادآور شد: داوري کتاب‌هاي جوايز سال و فصل بايد بر اساس ضوابط و شاخص‌هاي مدون صورت گيرد. وي برگزاري جايزه کتاب فصل را مقدمه‌اي بر ارزيابي آثار کتاب سال دانست و تصريح کرد: هرچه اين جوايز تقويت و آثار قوي‌تري شرکت داده شود قطعا در ارزيابي و داوري جايزه کتاب سال موفق‌تر خواهيم بود. دري در اين جلسه ارزيابي ناشران خصوصي و دولتي را از حيث رقابت نابرابر با يکديگر نکته مهمي دانست و خواستار راه حل کارشناسانه براي آن و بررسي نقاط ضعف و قوت آن توسط هيئت علمي شد. معاون امور فرهنگي همچنين از برگزيده شدن و شايسته تقدير قرار گرفتن بيش از 60 عنوان کتاب در اين دوره از جايزه کتاب فصل خبر داد و گفت: کتاب‌هاي با موضوعات مختلف در بخشهاي تاليف? تصحيح و ترجمه برگزيده و شايسته تقدير قرار گرفته‌اند. دري با اشاره به مهم‌ترين موضوعات برگزيده اضافه کرد: نسخ خطي? دين فلسفه اسلامي? فلسفه غرب? حديث، فقه و اصول کلام? عرفان? سيره علوم سياسي? اقتصاد? هنر و ادبيات? علوم عملي و تاريخ مهم‌ترين موضوعات برگزيده و شايسته تقدير در اين دوره هستند. وي در پايان با مقايسه آماري شانزدهمين دوره کتاب فصل با سنوات گذشته ادامه داد: از کل آثار منتشر شده 7543 عنوان اثر مورد ارزيابي قرار گرفته و اين در حالي است که در پانزدهمين دوره 5302 عنوان کتاب و در دوره دوازدهم 5887 عنوان کتاب داوري شده است. دري با اشاره به آثار راه يافته به مرحله دوم افزود: امسال در شانزدهمين دوره 247 اثر به مرحله دوم راه يافت؛ در حالي که در پانزدهمين دوره 191 و در دوازدهمين دوره 230 اثر به مرحله دوم راه يافته بود. وي در پايان يادآور شد: اين آمار نشان دهنده آن است که در دوره اخير نسبت به پانزدهمين دوره 56 ونسبت به دوازدهمين دوره 17 اثر بيشتر به مرحله دوم راه پيدا کرده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی