ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 352)
يکشنبه 29/3/1390 - 19:30 -0 تشکر 333669
IBM امسال به نقطه مهمي در تاريخ خو

IBM امسال به نقطه مهمي در تاريخ خود رسيد?.? ماه ژوئن ???? صدمين سالگرد تاسيس اين شرکت است?.? بياييد نگاهي به گذشته داشته باشيم و برخي اتفاقات تاريخ ساز اين شرکت را که رنگ و بوي ديگري به قرن گذشته داده، با هم مرور کنيم. پس روي لينک زير کليک کنيد تا صد سال گذشته را با يک نگاه ببينيم.   لينک بزرگ تصوير:   http://www.imgiran.com/images/9sn9a6vui2bxyve7wz4.jpg   موفق باشيد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 29/3/1390 - 19:31 - 0 تشکر 333670

توماس واتسون: ?? سال مديريت بر آي بي ام ‏ آي بي ام شرکتي است که هم اکنون بيش از ??? هزار کارمندان در کشورهاي مختلف جهان دارد. اين شرکت در سال ???? در شهر نيويورک تاسيس شد و در ابتدا محصولات مختلفي توليد مي کرد. از زمان سنج گرفته تا دستگاه برش پنير. ‏ ‏ نام اوليه اين شرکت CTR بود و ابتدا در نيويورک فعاليت مي کرد اما به سرعت کارش را در شهر هاي ديگر آمريکا و کانادا توسعه داد. در سال ???? توماس جي واتسون مديريت اين شرکت را بر عهده گرفت. فردي که با رهبري قدرتمند اش اين شرکت را تبديل به چيزي کرد که همه آن را مي شناسند. ‏ ‏ در واقع مديريت اين فرد يکي از دلايل اصلي توسعه و موفقيت اين شرکت محسوب مي شود. بنابراين در تولد ??? سالگي «آي بي ام» بد نيست بيشتر با آقاي واتسون آشنا شويم. او در سال ???? به دنيا آمد و تنها فرزند پسر، در خانواده اي با پنج فرزند بود . او در مزرعه خانوادگي شان به کار کشاورزي مي پرداخت و همراه با آن به مدرسه مي رفت. ‏ ‏ ‏ نخستين شغل واتسون تدريس بود که طي يک روز آن را کنار گذاشت! او مدتي به عنوان کتابدار کار کرد و بعد از آن به سراغ شغل فروشندگي رفت. ‏ ‏ واتسون سپس تصميم گرفت در شهر بوفالو يک قصابي باز کند که اين تصميم باعث ورشکستگي اش شد و او سرمايه و کارش را از دست داد. ‏ ‏ بعد از مدتي تلاش، واتسون موفق شد تا در شرکتي به نام NCR که يکي از بزرگ ترين شرکت هاي موفق در فروش محصولات بود به عنوان «کارآموز فروش» وارد شود. در آنجا فردي به نام «جان رنج» مدير شاخه شهر بوفالو اين شرکت بود. اين فرد نقش مهمي را در آموزش و هدايت واتسون ايفا کرد. به گونه اي که حالتي پدر گونه براي واتسون داشت. او بعدا براي روند فروش و مديريت اش از مدل کاري معلم اش استفاده مي کرد. ‏ ‏ با هدايت ها و آموزش هاي «رنج» واستون از يک فروشنده فقير تبديل به يکي از بهترين فروشنده هاي آن دوران شد. چهار سال بعد واتسون مدير يکي از آژانس هاي اين شرکت بود و مستقيما به فرد شماره دو شرکت NCR گزارش مي داد. ‏ ‏ طي چهار سال آينده واتسون به گونه اي در کارش موفق عمل کرد که توانست يکي از اصلي ترين شرکت هاي رقيب را به طور کامل از بازار خارج کند. با اين کار واتسون به دفتر اصلي اين شرکت منتقل شد. واتسون توانست موفقيت هايش را در مديريت اين شرکت توسعه دهد و در کنارش تجارت فروشندگي خودش را هم به راه بياندازد. هر چند در اين مسير يک بار از طرف شرکت خودش با شکايت مواجه شد و نزديک بود به زندان هم بيافتد. ‏ ‏ در سال ???? واتسون به عنوان يکي از مديران شرکت CTR انتخاب شد. طي ?? ماه او انقدر خوب عمل کرد که مديرعامل اين شرکت شد. هنگام شروع مديريت اش اين شرکت ? ميليون دلار درآمد جاري داشت و بيش از ???? کارمند در آن به کار مشغول بودند. در سال ???? واتسون نام اين شرکت را به International Business Machines تغيير داد. در واقع نام IBM دست پخت واتسون محسوب ميشود. ‏ ‏ اين شرکت با رهبري واتسون تبديل به غالب محض بازار در آن زمان شد. به طوري که دولت فدرال از دست IBM شکايت کرد! چرا که بيش از ?? درصد بازار tabulating machines را در اختيار گرفته بود. ( اين ها نخستين ماشين هاي تجاري پردازنده اطلاعات بودند که در واقع پدر بزرگ کامپيوترهاي فعلي محسوب مي شوند.) ‏ ‏ واتسون ?? سال مدير IBM بود و هنگام مرگ اش در سال ???? اين شرکت ??? ميليون دلار درآمد و بيش از ?? هزار کارمند داشت. اما آي بي ام با مديريت او چه کارهايي انجام داد؟ امروز در نارنجي در اين مورد اطلاعات جالبي پيدا مي کنيد. ‏ ‏منبع: narenji.ir

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی